Aktualności:

Autor Wątek: Bielactwo/VITILIGO  (Przeczytany 5453 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Bielactwo/VITILIGO
« dnia: Lipiec 24, 2014, 05:37:43 pm »
Romuald K
Szeroki temat ale krótko: Bielactwo (VITILIGO) to konflikt oddzielenia od kogoś ukochanego lub podziwianego połączony z brzydkim zabarwieniem, splamieniem (naruszeniem czyjejś integralności). Także pragnienie wybielenia się, oczyszczenia z czegoś, zmycia z siebie brudów. Może być pragnienie oczyszczenia się z nieznośnej sytuacji, czegoś, co zrobiliśmy lub powiedzieliśmy. Oczyszczenie dotkniętej partii ciała. Lęk że zostaniemy splamieni. itp. Konieczna pełna analiza klanu.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Bielactwo/VITILIGO
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2014, 04:43:08 pm »
Asia Wie
Bielactwo na skórze - konflikt do tyczy melaniny. Konflikt separacji. Poczucie splamienia, że coś było brzydkie. Nie spodobało się. Chcę coś zmyć, żeby znów było czyste. Chcę odzyskać stan czystości. Zmyć uczucie splamienia. Chcę zmyć brudne uczucia i emocje. Muszę coś wyczyścić - sprzątnąć. Chcę zniknąć. Chcę się wymazać. Może to być sytuacja z czymś białym - śniegiem, mąką - czyli indywidualne znaczenia nadawane w życiu na podstawie doświadczeń. W dalszej kolejności można sięgnąć do symboliki - biały to kolor, który łączy nas z niewidocznym światem a także z osobami zmarłymi.

Piotr Kmieć
Odbarwienie skóry, to faza AKTYWNA.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Białe plamy na skórze
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2015, 01:28:45 pm »
białe plamy na skórze to może być chęć "wybielenia się", wyczyszczenia, a nawet bycia przeźroczystym, niewidocznym. wszystko zależy od kontekstu i sytuacji. można też zadać pytanie "co mi daje to, że mam białą skórę" lub "dlaczego chcę być niewidoczny" albo "dlaczego chcę się wybielić"