Aktualności:

Autor Wątek: Oczy  (Przeczytany 16132 razy)

Piotr Kmieć

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 731
  • Zobacz profil
Oczy
« dnia: Październik 06, 2015, 05:42:12 pm »
Piotr P. Kmieć
Oczy dotyczą konfliktów o wydźwięku "nie móc/nie chcieć czegoś zobaczyć" lub "zobaczyłem coś, czego nie chcę widzieć". Dotyczą wszystkich konfliktów związanych z wizualizacją, wypatrywaniem, patrzeniem.

Siatkówka i ciało szkliste to są konflikty o wydźwięku - mieć kogoś na karku, mieć kogoś za plecami, czemu towarzyszy strach, lęk, obawy. To może być też obawa przed zobaczeniem czegoś/kogoś.

Piotr Kmieć

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 731
  • Zobacz profil
Odp: Oczy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2018, 12:45:51 pm »
LEKCJA PSYCHOBIOLOGII VIOLETTY KARYS (6) LEWE OKO - Wylew, nadciśnienie i swędzenie.

Anna: Mam tendencję do wylewów w lewym oku, nadciśnienia i swędzenia, co to może znaczyć?

Violetta Karys: Pani Anno, objawy w lewym oku wskazują na emocje związane z obserwacją zagrożenia na terytorium, bo to oko ma takie zadanie: obserwacja zagrożenia, tego co może mi zagrozić, sytuacji wobec których muszę pozostać czujna... jest jak strażnik obserwujący otoczenie, musi rozpoznać sygnał zagrożenia... dlatego jego funkcją jest obserwacja wrogów, zagrożenia, jeśli jest to nie dominujące u Pani oko. Ono patrzy w dal, musi rozpoznać zagrożenie zanim ono pojawi się w Pani otoczeniu.To ważne! Ma też funkcję namierzania celu do strzału, czyli jest okiem obrony, jest zarządzane przez przeciwną półkulę mózgu. Kiedy spoglądamy na kogoś tym okiem, to jest to obserwacja, jednak z odcieniem zagrożenia.

Oczywiście patrzymy szerzej, jak uczę moich studentów, z pokorą i szerzej, czyli patrzymy oczami osoby, która jest w tej rzeczywistości. Co jeszcze jest tu ważnego? Wylew dotyczy konfliktu w którym należy przyjrzeć się niezmiennikowi "krwawię ratując swoje życie', oraz wspomnieniom związanym z nadciśnieniem. Co takiego osoba doświadczająca wylewu w lewym oku widzi, że rozwiązaniem jest wylew krwi do oka?

Swędzenie - złość, coś co swędzi, drażni, irytuje, co drażni, co dostrzegasz i powoduje to podrażnienie, skutkujące zalewem krwi czyli obroną terytorium mojego. To zagrożenie widoczne dla osoby, powoduje, że ona chce obronić swoje terytorium. Patrzymy szerzej, bo to nie wszystko... osoba widzi coś co jej zagraża, reakcja oka jest dramatyczna, co chce uratować? Jaki rozłam obserwuje? I znów to nie wszystko... Nadciśnienie, jak pamiętamy, to "zamykam serce na miłość, aby już nigdy nie cierpieć z powodu miłości" lub "potrzebuję presji, by działać, bo bez niej nie potrafię". To pozwala nam spojrzeć głębiej...

Pytanie powstaje, gdy proces wglądu pogłębia się... więc pytanie brzmi: Jaką sytuację zagrażającą obserwuję, dla której nie znajduję rozwiązania, a z powodu której cierpię i chcę zamknąć serce, żeby nie cierpiało z powodu miłości. Co widzę zagrażającego i nie mogę w związku z tą sytuacją wyrazić złości? Oczy maja zawsze element widzenia i często element cierpienia związany z rzeczywistością na którą nie mamy zgody. Biologia przyjdzie nam z pomocą. Pozdrawiam serdecznie Violetta Karys

Anna: Wszystko się zgadza, nie mogę patrzeć na pewną sytuację w domu, a właściwie w moim związku.dziękuję pięknie :-)