Aktualności:

Autor Wątek: Osteoporoza  (Przeczytany 2761 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Osteoporoza
« dnia: Lipiec 24, 2014, 03:47:58 pm »
Romuald Kosznik
temat stary jak świat! Ponieważ jest to rodzaj obniżenia wartości występujący w naturze od dawnych czasów, który uruchamia się w okresie menopauzy oznaczającej koniec możliwości rozmnażania się, jest to doświadczenie wspólne dla wszystkich kobiet na Ziemi. Poprzez osteoporozę wyraża się więc stłumiony, uogólniony konflikt. Jest to konflikt postępującego obniżenia wartosci - powolnego i długotrwałego.

"Nie jestem już zdolna spełnić oczekiwań, jestem bezwartościowa" lub "Nie mogę zrobić nic innego, jak tylko poddać się sytuacji". Także odczute doświadczenie obniżenia wartości w związku z samą sobą: "To ja czuję się bezwartościowa, nawet jeśli inni nie myślą o mnie w taki sposób". Brak poczucia, że "Byłem, jestem i będę". W procesie starzenia się, część cierpienia wiąże się z nadmiernym przywiązaniem do przeszłości, "lepszych lat". Np. "Chciałabym w wieku 60 lat nadal być taka, jak wtedy, gdy miałam 30-40 lat".

"Nie jestem już zdolna spełnić oczekiwań, jestem bezwartościowa" lub "Nie mogę zrobić nic innego, jak tylko poddać się sytuacji". Ten konflikt dotyczy też osoby przed 50-tką tak i kobiety jak i facetów !!!

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Osteoporoza u dzieci
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2014, 04:45:17 pm »
Beata S
Nie każdy, kto doświadcza poczucia obniżenia własnej wartości będzie chorował na osteoporozę. Pani Joasiu kluczowe pytania: Kiedy dziewczynka zachorowała? Co się wydarzyło w jej życiu przed zachorowaniem (jakie zdarzenie o silnym zabarwieniu emocjonalnym)? Jako, że sprawa dotyczy dziecka, szukamy takich zdarzeń również u rodziców. Czego doświadczała matka w czasie ciąży? Co przeżywał ojciec? To istotne, ponieważ dziecko często wyraża nieuświadomiony i nierozwiązany konflikt rodziców. Szukamy tego, co jest istotne w tym konkretnym przypadku. Możemy sobie pomóc w poszukiwaniach, korzystając z uogólnionych opisów konfliktów, ale nie przywiązujmy się do nich. Podpowiedzi w wypadku osteoporozy to: "Nie jestem zdolna spełnić oczekiwań", "Jestem bezwartościowa", "nie mogę zrobić nic innego, jak poddać się sytuacji", "Jestem bezużyteczna, muszę zniknąć", "nieustannie marzę o byciu kimś, kim już nie jestem". Ale powtarzam, szukamy naszego zdarzenia/słowa klucza.

Romuald K
Pamiętajcie też, że dzieci są odbiciem swoich rodziców a szczególnie matki! Początek każdej dysfunkcji organizmu dziecka należy szukać w rodzicach!!!