Aktualności:

Autor Wątek: Kręgosłup szyjny - bóle  (Przeczytany 11012 razy)

Piotr Kmieć

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 731
    • Zobacz profil
Kręgosłup szyjny - bóle
« dnia: Lipiec 24, 2014, 03:44:03 pm »
Anna C
Bardzo proszę o informację z czym związane są bóle w kręgosłupie szyjnym, na wysokości tzw. wdowi garb. Ciągną aż po prawą rękę i utrudniają niektóre ruchy głową. Z serca dziękuję za wskazówki.

Ewa N
ciężar jaki bierzesz na siebie, z którym chcesz się uporać...przytłacza Cię i jest ponad Twoje mozliwości..Dodatkowo, sposób w jaki chcesz go rozwiązać ogranicza Twoje możliwości ruchowe, dlatego, że zapominasz,że wartością samą w sobie jest toCO CZUJESZ,A NIE TO CO CHCESZ ZROBIC ŚWIADOMIE.Na to wszystko nakłada się stan napięcia wewnetrznego, którego efektem stają sie teraz mniejsze możliwości uzyskania szerszej perspektywy postrzegania siebie i innych...To jest nadmiar energia jang zablokowana w ciele

Romuald K
Aniu, TB mówi, że m. in. przyczyną bóli na wysokości C6, C7 i T1 jest konflikt związany z poczuciem niesprawiedliwości lub podporządkowaniem - wszystkim co zmusza nas do pochylenia głowy, gdy nie zasłużyliśmy na taki los. Wpływa to na ww kręgi. Ugięcie się pod jarzmem. Jest to także konflikt poddanego w stosunku do zwierzchnika, publicznego upokorzenia, "zakucie w dyby". W takich przypadkach, kręg C7 często jest bolesny przy dotyku. Jest to bardzo stary konflikt. Grab szyjny (wdowi) to konflikt: :Moje życie zawsze było pełne niesprawiedliwości"