Aktualności:

Autor Wątek: Udławienie się  (Przeczytany 2340 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Udławienie się
« dnia: Luty 17, 2015, 11:16:02 am »
Padło pytanie o dziecko, które udławiło się pączkiem i teraz nie chce przyjmować stałych pokarmów. dodatkowo ciągle chrząka.

Piotr Kmieć
co to znaczy "niefortunnie połknął"? udławił się nim?
jeśli tak, to porozmawiaj z nim i wyjaśnij dlaczego tak się stało i że jedząc spokojnie, coś takiego się nie wydarzy.
druga sprawa to to, że dzieci pokazują konflikty rodziców. to wygląda jak walka o kęs albo konflikty z kęsem w stylu "złapałem tak szybko kęsa, że aż się nim udławiłem i teraz nie chcę łapać kolejnego ,bo nie wiem czy sobie z nim poradzę"
traktuj to metaforycznie. co któreś z was - rodziców ostatnio złapało takiego, co was może przerosło, było zbyt "dużym kęsem" do przełknięcia i do tej pory się objawia w życiu? co was tak wystraszyło, czym się "zadławiliście", że teraz obawiacie się spróbować kolejnego "kęsa"?

plus - pączek to coś, co jest dobre, słodkie, atrakcyjne, pożądane - jak błyskotka, którą można połknąć. a jak się już połknęło, to się okazało, że jest problem z tym kęsem, aż się "udławił". patrz na to metaforycznie i popatrz na siebie i ojca dziecka.