Aktualności:

Autor Wątek: Czym jest Totalna Biologia?  (Przeczytany 7774 razy)

Piotr Kmieć

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 731
  • Zobacz profil
Czym jest Totalna Biologia?
« dnia: Luty 09, 2015, 02:50:31 pm »
Źródło
Choroba to najlepsze co nas mogło spotkać?

Według koncepcji Totalnej Biologii choroba jest idealnym rozwiązaniem mózgu, aby utrzymać nas przy życiu. Jest ona efektem silnych przeżyć i urazów, które zostały wyparte z naszej świadomości. Kiedy mózg już nie może poradzić sobie z emocjami, „spycha” je na poziom fizyczny, by móc odzyskać utracony spokój i równowagę. Emocje osiadają wtedy w ciele, powodując konkretne choroby.


Na poziomie fizycznym manifestuje się cała energia emocji, którą nasz organizm, po wyparciu ze świadomości, musi jakoś zagospodarować. Totalna Biologia uznaje chorobę za sposób przystosowania się organizmu do istniejących warunków.

Totalna Biologia jest eksperymentalną dziedziną nauki. Nazwę jako pierwszy wprowadził Claude Sabbah, który przez kilkadziesiąt lat, wykorzystując różne dziedziny wiedzy: medycynę, psychiatrię, biologię, psychologię, medycynę niekonwencjonalną, próbował odpowiedzieć na pytania: Kiedy pojawia się choroba? Dlaczego jednych atakuje, a innych nie? Dlaczego ta sama dolegliwość w jednym wypadku daje się łatwo wyleczyć, a w innym jest śmiertelna?

Emocje i mózg

Claude Sabbah przebadał kilkuset pacjentów, śledził ich stan po wyleczeniu przez kilkanaście lat i doszedł do wniosku, że funkcjonowanie naszego organizmu jest ściśle powiązane z systemem emocjonalnym oraz silnymi impulsami, których doświadczamy. Gdy doznajemy emocjonalnego wstrząsu, w naszym mózgu tworzy się pewnego rodzaju „zwarcie”, którego konsekwencje mogą być zarówno fizyczne, jak i uczuciowe. Gdy pojawia się choroba, lekarz najczęściej przepisuje środki farmakologiczne, które łagodzą objawy, nie docierają jednak do źródła dolegliwości, które jest zakorzenione w psychice. Claude Sabbah skupił się w swoich badaniach właśnie na emocjach i ich wpływie na mózg.

Z punktu widzenia mózgu automatycznego (podświadomość), zawiadującego rozładowaniem energii i konfliktów, samo zdarzenie nie jest istotne – o wiele ważniejsze jest to, jakie uczucia w nas obudziło i jaki zostawiły po sobie ślad. Przywracanie zdrowia podczas pracy tą metodą polega na analizie naszej emocjonalnej historii i odnalezieniu punktów krytycznych, które mogą być przyczyną problemów. Odkryte i uświadomione są znów w naszym zasięgu i możemy z nimi pracować.

Choroba jako sposób mózgu na rozwiązanie konfliktu

W tym systemie mamy opisaną szczegółową mapę emocji i traum zwanych „konfliktami” (np. konflikt utraty terytorium, konflikt lęku przed śmiercią, konflikt gniazda, konflikt spadku poczucia wartości towarzyszący konkretnej sytuacji). Okazuje się, że określone emocje wywołują konkretne choroby w odpowiednich narządach.

Nagromadzona złość manifestuje się w woreczku żółciowym. Wątroba z kolei symbolizuje ciągłe poczucie braku, lęk, że coś utracimy. Układ pokarmowy, a zwłaszcza żołądek, to niemożność „strawienia” czegoś lub kogoś. Problemy skórne, np. trądzik różowaty, łuszczyca, egzema, zawsze są związane z konfliktem rozłąki – często sięgającym korzeniami do dzieciństwa, kiedy np. w rodzinie pojawiło się kolejne dziecko, więc starsze „poszło w odstawkę”.

Ciało jest mapą tego, co się zdarzyło w naszym życiu, ale też w życiu naszej najbliższej rodziny. Bardzo często powtarzamy losy naszych przodków, np. w linii kobiet. Dlatego warto się przyjrzeć, kim byli dziadkowie, na co chorowali. Choroby tzw. genetyczne, krążące po rodzinie, to właśnie wspólny „program” przodków, który warto zatrzymać, by nie przekazywać ich dalej.

Piotr Kmieć

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 731
  • Zobacz profil
Czym jest Totalna Biologia?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2015, 03:02:11 pm »
Źródło
Czym jest Totalna Biologia?

Metoda Totalnej Biologii jest koncepcją opracowaną przez Claude’a Sabbah. Przybliża nam zrozumienie naszego istnienia z biologicznego punktu widzenia. Zachęca do zmiany sposobu postrzegania naszego zdrowia i pojawiających się w naszym życiu chorób.
 
SYNTEZA NAUK
Totalna Biologia Organizmów Żywych jest syntezą wielu badań i obserwacji zaczerpniętych z różnych źródeł wiedzy takich jak: Nowa Medycyna Germańska dr. Hamera, efekty badań nad komunikacją międzykomórkową dotyczącą  przenoszenia emocji prof. Bruce’a Liptona, biologiczne prawa rządzące światem fauny i flory, Biologiczne Komórkowe Cykle Pamięciowe wg M. Frechet`a, elementy psychoonkologii, psychoneuroimmunologii, psychogenealogia i symbolizm. Ważną jej część stanowią historie pacjentów i ich rodzin, dzięki którym odkrywane są kolejne prawidłowości w biologicznym życiu, analiza wpływu różnych czynników na zdrowie danej osoby, badania a także odkrycia dr Hamera, dr Sabbah oraz ich współpracowników i uczniów.
Jedna z głównych tez koncepcji Totalnej Biologii mówi o tym, że choroba nie jest błędem natury lecz najlepszym rozwiązaniem mózgu na utrzymanie organizmu przy życiu. Nasz mózg nigdy się nie myli i nie pracuje bez potrzeby, zawsze wybierając rozwiązanie doskonałe biologicznie. Każda dolegliwość jest więc przystosowaniem organizmu do istniejących warunków; będąc pozornym problemem dla człowieka, w rzeczywistości stanowi jego biologiczny atut.
Choroby to manifestacje konfliktów, których nie rozwiązaliśmy. To na przykład słowa, których nie wypowiedzieliśmy innym a często samemu sobie. Coś co nie zostało rozwiązane na poziomie świadomym, w końcu musiało zostać zepchnięte do podświadomości, a ta znajduje rozwiązania na poziomie biologicznym tworząc chorobę.
Twórcy metody zaprzeczają myśleniu, że w ciele mogą rozwijać się jakiekolwiek komórki bez kontroli i zarządzania ze strony mózgu. Nowotwór nie jest więc odrębnym bytem, który „zaatakował” organizm, lecz tak jak każda inna choroba, jest zaplanowaną akcją mózgu. Tak samo jak mózg powołał komórki rakowe do działania, tak odwoła ich działanie, jeśli zostaną stworzone odpowiednie warunki i rozwiązany konflikt.
Wynika z tego, że choroba to sposób organizmu na przetrwanie. Aby wyleczyć daną osobę z jej dolegliwości należy najpierw dotrzeć do praprzyczyny, która uwolniła mechanizm zachorowania. To trudne zadanie, ale można dzięki temu zrozumieć siebie i na stałe uwolnić się od problemu.

PROCESY BIOLOGICZNE I PODŚWIADOMOŚĆ
Metoda Totalnej biologii to nic innego jak przyjrzenie się naszemu ciału od strony zachodzących w nim procesów biologicznych. Kimkolwiek jesteśmy, niezależnie od naszego pochodzenia, rasy, statusu materialnego, osiągnięć życiowych, wieku, wykształcenia jesteśmy i tak tylko Żywym Organizmem, który zrobi wszystko aby przetrwać. Naczelnym zadaniem Żywego Organizmu jest zachowanie życia dla naszego ciała, czy nam się to podoba czy nie. Nasz świadomy umysł działa zgodnie z naszą wolą, za to podświadomość zarządza nami niezależnie od naszej woli. Wszystkie zdarzenia, sytuacje, które codziennie są naszym świadomym udziałem zostają zapisane w podświadomości. W całym życiu tych zapisów jest ogromna ilość. Czy nie jest to czasem balast dla nas? Jednak nie, każdy zapis tworzy spójną linię działania czy zachowania w konkretnej sytuacji, jeśli zapis jest po wielekroć powielany to uzyskujemy wzór postępowania dla określonego ciągu zdarzeń. Dlatego nasze reakcje automatyczne są tak szybkie, działamy bez zastanowienia, odruchowo, bo nasza podświadomość ma głęboko ugruntowaną wiedzę jak mamy się zachować w danej chwili, zna wzorce które pozwolą nam przeżyć. Nie ma znaczenia jak to zrobi, ważne jest wyłącznie przeżycie.

Choroby są, w świetle tej koncepcji, rozwiązaniem mózgu na przeżywany stres emocjonalny. Mowa tu o nagłym i przytłaczającym stresie, wywołującym szok (np. niespodziewana śmierć bliskiej osoby) lub długotrwałym obciążającym stresie, któremu towarzyszy obsesyjny stan umysłu (np. trudna sytuacja osobista lub zawodowa, o której w kółko  myślimy, martwimy się, która nas wyczerpuje).
Choroba pojawia się jako rozwiązanie wtedy, gdy nasz świadomy umysł nie jest w stanie dłużej zajmować się traumatyczną sytuacją i mózg, aby nie przeciążać organizmu przesuwa problem do podświadomości, która następnie znajduje rozwiązanie w obrębie naszej biologii (np. dziecko cierpi bo czuje się niezauważane przez rodziców, dla dziecka brak rodziców wiąże się z poczuciem niebezpieczeństwa porównywalnym z zagrożeniem życia, więc na poziomie biologicznym mózg znajduje rozwiązanie: stać się większym i bardziej widocznym, następnie uruchamia proces przybierania na wadze).

Nasz Żywy Organizm poprzez chorobę mówi do nas: zajmij się mną, bo już dłużej nie dam rady tak funkcjonować! Pochyl się nade mną i zobacz jak cierpię!

Totalna Biologia uwzględnia również fakt, że niektóre traumy i stresy są przenoszone pokoleniowo. Zatem trauma dziadka może zamanifestować się jako choroba u jego wnuka, jeśli wystąpią określone okoliczności aktywujące konflikt biologiczny. To rozjaśnia teorię chorób genetycznych wskazując jednocześnie na sposób postępowania w takich przypadkach.

BIOLOGICZNE ODPROGRAMOWANIE – TERAPIA

Sesja terapeutyczna z zakresu Totalnej Biologii pozwala na odszukanie praprzyczyny danej choroby, która zamanifestowała się pod postacią konfliktu biologicznego. Poprzez uświadomienie sobie skąd pochodzi problem, możemy całkowicie wrócić do zdrowia. Oczywiście nie wolno przerywać czy odstępować od leczenia farmaceutycznego, ale zawsze warto spróbować zastosować biologiczne odprogramowanie. To klucz do zrozumienia siebie, swoich bliskich, przodków, dzieci oraz pełna świadomość tego, co tak naprawdę jest ważne dla naszego organizmu. Każde schorzenie ma swój początek w emocjach, pytanie brzmi: czy to są moje emocje czy może moich przodków – albowiem tu działa pełne dziedziczenie.
Samemu bardzo trudno sięgnąć do korzeni własnych emocji, terapeuta znając zasady Totalnej Biologii potrafi doprowadzić do wyjaśnienia problemów tak natury psychicznej, emocjonalnej jak i dotyczących zdrowia. Aby tego dokonać, klient musi być szczery i uczciwy w rozmowie z terapeutą, gdyż wszelkie zafałszowania realiów nie pozwolą na rozwiązanie czy znalezienie przyczyn problemów.
 
Książki na temat metody Totalnej biologii:

Programy rodzinne twoich chorób tom 1 Gerard Athias
Programy rodzinne twoich chorób tom 2 Gerard Athias
Programy rodzinne twoich chorób tom 3 Gerard Athias