Aktualności:

Autor Wątek: Mizofonia/Nienawiść do dźwięków  (Przeczytany 4270 razy)

Piotr Kmieć

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 731
    • Zobacz profil
Mizofonia/Nienawiść do dźwięków
« dnia: Grudzień 15, 2014, 02:54:57 pm »
Beata S
Szukać konfliktów: Czego muszę nasłuchiwać? W związku z czym pozostaję czujna? Co się wydarzyło w klanie tragicznego, na skutek nie usłyszenia czegoś? (Np. wypadek - bo ktoś nie usłyszał klaksonu). Czy to jest nadwrażliwość na wszystkie dźwięki, czy jakieś konkretne w szczególności?

Romuald K
Mizofonia to nienawiść do dźwięków. Nazywana jest też syndromem selektywnej wrażliwości dźwiękowej. Choroba polega na tym, że osoba dotknięta tą przypadłością nienawidzi kilku codziennych dźwięków. Występuje dość rzadko i częściej dotyka kobiet.
Pierwsze symptomy pojawiają się już u dojrzewających dziewczynek. Chorzy spotykają się z niezrozumieniem i szyderstwami. Odizolowanie powoduje konflikty i przysparza wiele cierpień. A rozwiązanie jest w matce dziecka. Ucho zaczyna funkcjonować niedługo po poczęciu. Wiele problemów związanych ze słuchem zostaje zaprogramowanych przez wydarzenia mające miejsce, gdy znajdowaliśmy się jeszcze w łonie matki. Ucho wiąże się e "słyszeniem" czegoś, bólem wywołanym przez to. co słyszymy. W tradycyjnej chińskiej medycynie ucho jest "bramą nerek" - co ciekawe, zaczynają one funkcjonować w tym samym czasie. I szukaj przyczyny - konfliktu dlaczego siostra męża ma taką dysfunkcję.