Aktualności:

Autor Wątek: Ręczność  (Przeczytany 5863 razy)

Piotr Kmieć

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 731
  • Zobacz profil
Ręczność
« dnia: Sierpień 19, 2014, 03:46:38 pm »
Źródło: http://5prawnatury.pl/recznosc/

Biologiczna lateralizacja

Nasza biologiczna „ręczność” determinuje, po której stronie mózgu uderzy konflikt, oraz na której stronie ciała wystąpią objawy. Mówiąc innymi słowy – wiemy dlaczego objawy choroby pojawiły się albo po prawej, albo po lewej stronie ciała.  Biologiczna lateralizacja ustalana jest już w momencie podziału pierwszej komórki – zaraz po zapłodnieniu. To dlatego w przypadku bliźniaków jednojajowych jedno jest biologicznie praworęczne, a drugie – leworęczne.

To czy jesteśmy biologicznie prawo czy leworęczni może być ustalone przy pomocy testu z klaskaniem. Dłoń wiodąca (na górze) świadczy o tym czy osoba jest prawo czy leworęczna.
Zasady w “ręczności”:
1. osoba praworęczna reaguje na konflikt związany z matką / dzieckiem lewą stroną ciała
2. osoba praworęczna reaguje na konflikt związany z „partnerem” prawą stroną ciała. Partner to wszystko to, co nie jest związane z matką / dzieckiem – to może być mąż, przyjaciel, ojciec, rodzeństwo, ulubiony zwierzak, praca, przełożony, itd.
3. osoby leworęczne – reagują odwrotnie, czyli: - prawa strona – to strona matki / dziecka - lewa strona – to strona „partnera”


Unerwienie skrzyżowane i nie skrzyżowane: Powyższa zasada odnosi się do 3 części mózgu (móżdżek, łożysko nowego mózgu, kora mózgowa), w których występuje unerwienie skrzyżowane („X”) z mózgu do ciała – ośrodek sterowania w mózgu odpowiada objawom na organie po przeciwległej stronie, np. HH w prawej stronie w móżdżku – objawy na lewej piersi Powyższe nie dotyczy pnia mózgu, w którym występuje unerwienie nie skrzyżowane.

Przykład: -  móżdżek – unerwienie skrzyżowane „X”: praworęczna kobieta przeżywa konflikt „troski o dziecko”, a w jej lewej piersi rozwija się rak gruczołów mlecznych, ognisko Hamera pojawia się po prawej stronie w móżdżku.

Ustalenie biologicznej „ręczności” jest niezbędne do znalezienia DHS-u.

Piotr Kmieć

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 731
  • Zobacz profil
Ręczność - piersi
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2015, 02:20:55 pm »
w piersiach jest inaczej (u kobiety praworęcznej): prawa pierś jest niemacierzyńska, konflikty rozszerzonego gniazda, czyli osoby bliskie, ale do których nie mam stosunku macieżyńskiego - partner, przyjaciele, krewni, rodzeństwo, rodzice, dziadkowie.
lewa jest macieżyńska czyli ktoś, do kogo mam stosunek macieżyński tj. dziecko, zwierzęta, dom, a nawet projekt, który traktuję jak własne dziecko, też dziadkowie, ale też partner, którego traktuję jak dziecko ;)

u kobiety leworęcznej jest odwrotnie.