Aktualności:

Autor Wątek: Słownik pojęć  (Przeczytany 6704 razy)

Piotr Kmieć

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 731
    • Zobacz profil
Słownik pojęć
« dnia: Sierpień 01, 2014, 04:19:34 pm »
DHS - Dirk Hamer Syndrome - wydarzenie, które zapoczątkowało pojawienie się konfliktu. Wydarzenie nagłe, niespodziewane, dramatyczne, przeżyte w izolacji. Np samotny mężczyzna, który ledwo wiąże koniec z końcem nagle dowiedział się, że zwolniono go z pracy. Nie spodziewał się tego, jest to dla niego dramatyczne, ponieważ teraz nie będzie miał pieniędzy nawet na jedzenie i przeżywa konflikt w izolacji, ponieważ nawet nie ma z kim o tym porozmawiać.

SBS - Sensowny Biologiczny Specjalny Program - służy poprawieniu funkcji organu powiązanego z konfliktem. Może być to np przyrost tkanki, ubytek, zmiana sposobu funkcjonowania. Służy to przede wszystkim temu, aby organizm przystosował się do nowo panujących warunków wywołanych konfliktem np. Pojawienie się guzów na płucach celem dostarczenia większej ilości tlenu do organizmu.

HH - Ognisko Hammera - obszar w mózgu powiązany z danym konfliktem/organem.

Konflikt - CL - stan napięcia wywołany daną sytuacją.

Sympatykotonia - CA - faza aktywna (stresowa) - po pojawieniu się DHS'u, szoku, konfliktu organizm przestawia się z trybu "normalnego" na tryb ciągłego napięcia, stresu w celu poradzenia sobie z konfliktem. Objawy: uczucie ciągłego zimna, natrętne myśli na temat konfliktu/danej sytuacji, problemy ze snem, brak apetytu

Konfliktoza - rozwiązanie konfliktu, następuje po sympatykotonii

Wagatonia - PCL - faza zdrowienia - następuje po rozwiązaniu konfliktu (CL).
1. Faza zdrowienia A (PCL A) - faza wysiękowa i obrzękowa np. katar, krwawienie z nosa, obrzęk organów, gorączka, pocenie, stan zapalny, objawy przypominające przeziębienie, zapalenie.
2. Kryzys epileptyczny/epileptoiczny (KE) - chwilowy nawrót konfliktu, sytuacji stresowej. Jest on konieczny aby wyprzeć wodę z organizmu (obrzęk w mózgu w postaci ogniska Hamera oraz na narządzie). Po kryzysie epileptycznym pojawia się okres zwiększonego wydalania moczu w celu usunięcia nagromadzonej wody.
3. Faza zdrowienia B (PCL B) - faza zabliźniania. Zmniejszają się obrzęki, pojawiają się bardziej "suche objawy" jak suchy kaszel, gęstsza wydzielina, ustaje katar. W tej fazie organizm wraca do normotonii.