Aktualności:

Autor Wątek: Alergia pokarmowa  (Przeczytany 4187 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Alergia pokarmowa
« dnia: Lipiec 28, 2014, 10:48:05 pm »
u dziecka.

Może to być stres matki z okresu ciąży, kiedy musiała rezygnować z konkretnych produktów, używek. Jeśli to było nieprzyjemne, otoczone stresem, obawą o ciążę, to dziecko może mieć potem nietolerancję pokarmową tych konkretnych produktów.Ewentualnie mama w ciąży zatruła się lub wymiotowała po konkretnym posiłku. W ciąży kobiety często mają nudności z powodu nowej sytuacji, której do końca nie umieją przyjąć. Ciąża to nowe zjawisko, nie wiadomo jak postępować w takiej sytuacji i pojawiają się nudności w efekcie tego stresu. Przyszła mama wymiotuje i myśl "pewnie mi to wczorajsze jedzenie zaszkodziło" - to też jest program dla dziecka na nietolerancję.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Alergia pokarmowa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2018, 12:45:13 pm »
Piotr Kmieć
z jedzeniem chodzi bardziej o dramat/konflikt związany z danym produktem np. jesz kanapkę z masłem orzechowym, dowiadujesz się, że mąż miał wypadek, nie wiadomo czy przeżyje - mózg łączy poczucie zagrożenia z danym produktem, w efekcie pojawia się alergia na gluten, orzechy. nie zawsze i nie w ten sposób koniecznie, ale chodzi o zasadę.jeśli matka przeżyła taką sytuację w trakcie ciąży, to dziecko może urodzić się już z tą alergią.
u dzieci bardzo często chodzi po prostu o stres matki związany z dzieckiem i przyjmowaniem pokarmów: a co jeśli mu to zaszkodzi? a czy to zdrowe? czemu on znowu nie je? mam nadzieję, że to można dawać dziecku...
takie dramatyzowanie wokół dziecka w odniesieniu do pożywienia programuje u niego stres, który potem łączy się z konkretnym produktem.