Aktualności:

Autor Wątek: Wada serca  (Przeczytany 3229 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Wada serca
« dnia: Lipiec 28, 2014, 05:31:33 pm »
Pytanie: Dziewczyna będąca w siódmym miesiącu ciąży ma stwierdzony zespół kardiolipidowy a maluszek zespół Fallota (wada serca z tego co wiem)

Ewa Ż
Czy w klanie któryś mężczyzna nie chce tego dziecka (ojciec dziecka, dziadek, wujek....) albo matka tego dziecka była niechciana, nieakceptowana przez któregoś z mężczyzn?
Jak dla mnie schorzenie matki i dziecka ma tutaj to samo podłoże, ale inaczej się u nich objawia. Zespół antykardiolipinowy (bo o niego zdaje się chodzi) u matki to konflikt utraty własnej wartości związany z macierzyństwem. Prowadzi on do zakrzepicy i najczęściej do poronień. Można go opisać jako "nie mam siły/nie chcę dać ci życia". Zespół Fallota u dziecka, związany jest z ubytkiem między komorami serca i przerostem prawej komory. Wskazuje to na problem z ojcem; np, brak wsparcia ojca, brak rzeczywisty ojca, brak akceptacji itp. Za mało jest danych, żeby określić dokładny konflikt. Same nazwy chorób nie wystarczą. Trzeba by dokładnie znać relacje między rodzicami tego maluszka, a także przeszłość matki i ojca, a nawet dziadków. Trzeba by też zadać wiele pytań. Odpowiedź może być ukryta w historii klanu (zarówno ojca jak i matki dziecka): jakieś poronienia, usunięte ciąże, śmierć kobiety przy porodzie, apodyktyczny mężczyzna, który kazał usunąć niechcianą ciążę itp. itd.