Aktualności:

Autor Wątek: Złamanie kości  (Przeczytany 5622 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Złamanie kości
« dnia: Lipiec 28, 2014, 03:50:36 pm »
Pytanie:
Zapytam o niesamowitego chłopaka który napierw złamał nogę w udzie apotem wykryli że ma - Sarcoma Osteogenes Chondroblasticum – mięsak kościopochodny. Na co tak młody człowiek się nie zgadza albo z czym jest w konflikcie

Romuald Kosznik
Jest to fundamentalny konflikt wielkiego obniżenia własnej wartości: "brakuje mi wsparcia", "potrzebuję oparcia", "Muszę być otoczony ludźmi" lub/i "Wszystko się wali,rozpadam się". Czyli zobacz co się w domu tego dziecka dzieje, a znajdziesz odpowiedź

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Złamanie kości
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2014, 05:23:34 pm »
Złamanie kości lewej ręki u osoby praworęcznej.

Aleksandra B
Wypadek jest wg Biologii Totalnej jedynym rozwiązaniem mózgu, aby osoba mogła uwolnić się od przytłaczającego stresu. Jest to również forma ukarania siebie za coś, czego ta osoba nie mogła zrobić. W przypadku tej kości należałoby zadać pytanie: Z kim nie zdążyłam się pożegnać, uścisnąć, przytulić? Która bliska osoba mojemu sercu potrzebowała opieki? Kogo nie mogłam wesprzeć, objąć lub ochronić ? To w skrócie.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Złamanie palca u stopy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2014, 02:34:59 pm »
Aleksandra B
Konflikt nazwałabym tak : " Obwiniam się za podważanie autorytetu zbyt apodyktycznej matki". Tu może być również ktoś, kto przypomina zachowanie matki.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Złamanie kości
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2014, 02:45:07 pm »
" Złamania często są związane z konfliktem danej części ciała. W fazie naprawczej dochodzi do mikrozwapnienia kości, która jest wtedy bardziej podatna na uszkodzenia. Złamanie jest też uwolnieniem nagromadzonej energii.

Wypadki - główną ideą jest uwolnienie konfliktującej energii. Nigdy nie zdarzają się przez przypadek. Pracuj z cyklami, dziel wiek przez 2 i sprawdzaj. "

problemy z gojeniem się złamania:
Piotr Kmieć
kość łamie się, kiedy napięcie jest tak wielkie, że nie jesteśmy w stanie go wytrzymać. wtedy doprowadzamy do złamania kości żeby rozładować tą energię. zadaj sobie pytanie, co się działo kiedy złamałaś kość, jaki wtedy konflikt/napięcie przeżywałaś.
jeśli kość się nie zrasta, to najprawdopodobniej wciąż jesteś w tym konflikcie.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Kości
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2018, 01:37:10 pm »
Kuźnia Zdrowia

Kości są tym, co zostaje z nas po śmierci;  niemal wiecznym wspomnieniem, które po sobie zostawiamy.  Co zatem wyrażać będzie:
 - niszczenie kości: „Nie chcę być zapamiętany/a”,
 - przyrost tkanki kostnej: „Nie zapominajcie o mnie, chcę być zapamiętany/a, chcę być widoczny/a”.