Aktualności:

Autor Wątek: Białaczka  (Przeczytany 9873 razy)

Piotr Kmieć

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 731
  • Zobacz profil
Białaczka
« dnia: Lipiec 24, 2014, 03:12:47 pm »
Romuald Kosznik
Białaczka to faza zdrowienia po bardzo poważnym konflikcie obniżenia poczucia własnej wartości.
Gdy konflikt zostanie rozwiązany, następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych; we krwi pojawia się duża ilość surowicy, rozrzedzając ją. Poziom składników krwi wydaje się przez to niższy niż w rzeczywistości - do faktycznej anemii dochodzi anemia pozorna. Ponieważ wygląda na to, że hemoglobiny jest za mało, przetacza się krew, aby sztucznie podnieść jej poziom.
Pacjent przechodzi wtedy konflikt związany z przetoczoną mu krwią, który prowadzi do obumierania śledziony oraz do małopłytkowości (poważnego spadku ilości płytek krwi, odpowiedzialnych za krzepliwość).

Konflikt biologiczny: Wagotonia - faza naprawcza poważnego konfliktu obniżenia poczucia własnej wartości.
Rozwaga i szacunek do samego siebie są najlepszymi oznakami rozwiązania konfliktu obniżenia wartości.
Jest to faza naprawcza nowotworu kości (oznaka przeżytego konfliktu OWW), któremu towarzyszy anemia o różnym stopniu nasilenia.
Może być to konflikt obniżenia wartości dotykającego na "do szpiku kości", zawsze pozostający w fazie aktywnej.
Np. "Niosę w sobie niską samoocenę moich rodziców".

Piotr Kmieć

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 731
  • Zobacz profil
Re: Białaczka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2014, 03:58:08 pm »
Romuald Kosznik
Białaczkato faza zdrowienia po bardzo poważnym konflikcie obniżonego poczucia własnej wartości. Gdy konflikt zostaje rozwiązany, następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych; we krwi pojawia się duża ilość surowicy, rozrzedzając ją. Poziom składników krwi wydaje się przez to niższy niż w rzeczywistości - do faktycznej anemii dochodzi anemia pozorna. Ponieważ wygląda na to, że hemoglobiny jest za mało, przetacza się krew, aby sztucznie podnieść jej poziom. Pacjent przechodzi wtedy konflikt związany z przetoczoną krwią, który prowadzi do obumierania śledziony oraz do małopłytkowości (poważnego spadku ilości płytek krwi, odpowiedzialnych za krzepliwość). Rozwaga i szacunek do samego siebie są najlepszymi oznakami rozwiązania konfliktu obniżenia wartości ( a nie chemia i inne ...). Jest to faza naprawcza nowotworu kości, któremu towarzyszy anemia o różnym stopniu nasilenia. Konflikt obniżenia wartości dotykającego na "do szpiku kości", zawsze pozostający w fazie aktywnej.
I także teraz co częściej - "noszę w sobie niską samoocenę moich rodziców"

Dopiszę jeszcze co Totalna Biologia mówi: Po każdym obniżeniu wartości i samooceny, nawet niewielkim, pojawia się anemia, choć nie zawsze jest zauważalna. Poważne obniżenie wartości dotyka szkieletu. Mniej poważne obniżenie wartości połączone z cierpieniem dotyka węzłów chłonnych. W obu tych przypadkach w fazie zdrowienia (po rozwiązaniu konfliktu) może wystąpić białaczka. Zależnie od sposobu, w jaki doświadczamy DHS-u, zaangażowany zostanie określony obszar szkieletu, co będzie później prowadzić do określonego rodzaju białaczki. U dziecka: DHS związany z obniżeniem wartości na ogół dotyka całego układu kostnego - jest to jednak zależne od stanu psychiki dziecka, a więc również od jego wieku. Dziecku brakuje rozeznania - od chwili traumatycznego przeżycia czuje się ono nic niewarte, jego życie traci sens. Małe dziecko nie utrzyma się samo na nogach - tak jak młoda roślina, potrzebuje oparcia - nauczycieli, przewodników, uważnych rodziców ... (czy Agatko już wiesz więcej?) U dorosłego: W przypadku obniżenia wartości dotyczącego jednego pola (poczucie bycia złym mężem/złą żoną; brak sukcesów w sporcie, pracy itp.), zaangażowany obszar szkieletu będzie niewielki, a więc i spadek produkcji czerwonych krwinek nie będzie znaczący - nie wystąpi anemia (lub będzie bardzo łagodna), a w fazie wagotonii nie wystąpi białaczka. Komórki macierzyste znajdują się w innym miejscach, a więc mogą dalej wytwarzać krew - zmiana będzie nie do wykrycia, jeśli nie przeprowadzi się bardzo dokładnych badań...

Piotr Kmieć

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 731
  • Zobacz profil
Białaczka u dzieci
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2014, 04:36:47 pm »
Beata S
Białaczka to faza zdrowienia po bardzo poważnym konflikcie obniżonego poczucia własnej wartości, dotykającego nas do "szpiku kości". Dziecko uzewnętrznia konflikt rodziców.

Piotr Kmieć

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 731
  • Zobacz profil
Białaczka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2015, 03:07:01 pm »
Materiał zebrała: Uli Ta

Według tej wiedzy białaczka oznacza fazę zdrowienia po wcześniejszej fazie konfliktowej dotykającej kości/szpiku przez konflikt poważnego obniżenia własnej wartości. Czasem mówi się, że coś przeszyło do szpiku kości i to nie jest bez znaczenia.
 
"Ta przejściowa leukocytoza/leukemia jest uznawana przez medycynę za patologię i młode białe ciałka krwi są niszczone chemią. Jest to oczywiście działanie wbrew naturze oraz niszczenie procesu ozdrowieńczego."

Źródło - http://5prawnatury.pl/wybrane-programy-natury/sbs-kosci/

Kości podczas rozwoju ewolucyjnego wykształciły się ze środkowego listka zarodkowego, mianowicie – mezodermy, a dokładnie – z mezodermy nowej, która sterowana jest w mózgu przez tzw. łożysko nowego mózgu.

W łożysku sterowane są nie tylko kości, ale wszystkie organy zapewniające ciału ochronę, wsparcie i stabilność, a więc  mięśnie, ścięgna, chrząstki, tkanka łączna.

Przypomnijmy, że komórki przynależne do nowej mezodermy i ektodermy w fazie aktywnej konfliktu charakteryzują się zanikiem komórek (następuje ich redukcja), a w fazie zdrowienia – uzupełnianiem komórek.

Właśnie tak sytuacja wygląda w przypadku kości.

Kości reagują na konflikt związany z utratą własnej wartości. Taka utrata własnej wartości to oczywiście subiektywne odczucie, związane z tym, że czegoś nie potrafiliśmy, nie byliśmy w stanie zrobić, itp.

Przebieg SBS-u kości:

Faza aktywna: zanik komórek tkanki kostnej. W tej fazie nie ma żadnych objawów, bóli. Jeśli w tym momencie udamy się do lekarza diagnoza będzie następująca: osteoporoza, dziury w kościach. Kość w tym momencie przypomina ser szwajcarski.

Faza zdrowienia: po rozwiązaniu konfliktu następuje odbudowa tkanki kostnej (wypełnianie ubytków). Fazie tej towarzyszą bóle. Te bóle związane są z tym, że nowo powstające komórki tkanki kostnej powodują obrzęk, który dochodzi aż do okostnej. Z kolei okostna jest bardzo mocno unerwiona – stąd bóle. Stan ten określany jest przez medycynę akademicką rakiem kości zwanym osteosarkoma.

Biologiczny sens SBS-u kości:

Biologiczny sens tego SBS-u leży w fazie zdrowienia, a w zasadzie już po jej zakończeniu. Kości należą do tzw. grupy luksusowej, zatem po zakończeniu fazy zdrowienia kość jest mocniejsza i silniejsza.

Intensywność konfliktu:

Jeśli wiemy, że w SBS-ie udział biorą kości, wiemy też, że intensywność i siła konfliktu są/były duże. “Małe” konflikty powodują zmiany w ścięgnach, tkance łącznej, mięśniach, chrząstkach. W duże i silne konflikty zaangażowane są właśnie kości.

Ważna jest również ręczność osoby, która zareaguje SBS-em kości albo po prawej, albo po lewej stronie ciała.

Poniżej prezentujemy tematy konfliktów przyporządkowane do poszczególnych części szkieletu (źródło: http://www.neue-mediz.in/index.phpoption=com_content&view=article&id=28&Itemid=39)


http://totalnabiologia.net/images/szkielet.png