Aktualności:

Autor Wątek: Niewydolność oddechowa/Bezdech  (Przeczytany 3069 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Niewydolność oddechowa/Bezdech
« dnia: Lipiec 28, 2014, 01:59:24 pm »
Romuald K
Według TB, a nie medycyny akademickiej przyczyna może być albo w zaburzeniu pracy mięśnia sercowego, gdzie nerkozy mięśnia sercowego często idzie w parze z nerkozą przepony, która w kryzysie zdrowienia może powodować bezdech (apnoe) albo są epileptyczne skurcze przepony - w zależności od intensywności ewent. z bezdechem podczas kryzysu zdrowienia przepony.Są to ogólnie konflikty o treści:nie móc oddychać,konflikt związany z zablokowaniem lub ograniczeniem oddechu i często konflikt o treści - stracić oddech. Także jest b. często konflikt przeciążenia (serce), ograniczonej wydajności lub konflikt - nie móc dać z siebie wystarczająco dużo, mieć zbyt mało siły, aby móc komuś pomóc.

Prawa Natury
To ja jeszcze wtrącę, że przy dotkniętym mięśniu sercowym może być również odczucie "BEZSILNOŚCIi" - czuję się bezsilna w jakiejś sprawie, jakimś problemie, tyle chciałam zrobić, tyle zrobiłam i już nie mam siły nic zrobić, już nic więcej nie mogę zrobić. Jeśli Pani pisze, że bezdech pojawia się cyklicznie to pewnie działa to na zasadzie szyny, ale żeby te znaleźć, trzeba znaleźć konflikt, który uwarunkował te szyny.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Niewydolność oddechowa/Bezdech
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2014, 02:00:09 pm »
Kobieta budzi się w środku nocy i nie może oddychać, dusi się.

Aleksandra B
A zatem, proszę sobie odpowiedzieć na pytanie: Co wydarzyło się w pani życiu, pewnej nocy o porze, o której budzi się pani teraz cyklicznie z tym niepokojącym objawem. Wspomnienia mogą sięgać nawet do okresu dzieciństwa. Pożar? Wypadek? A może ktoś panią przestraszył? Odpowiedzi może być wiele. Z pewnością musiała to być sytuacja w której , jak poprzednicy piszą, poczuła się Pani bezsilna

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Niewydolność oddechowa/Bezdech
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2014, 05:24:17 pm »
Romuald K
Jest to związane z pracą mięśnia sercowego komór serca. Nerkoza mięśnia sercowego (ubytek komórek muskulatury serca) często idą w parze z nerkozą przepony, która w kryzysie zdrowienia może powodować bezdech (apnoe). Nerkoza powodowana jest w większości przypadków konfliktem a nie zaburzeniami ukrwienia spowodowanymi zwężeniem tętnic wieńcowych. Są to przeważnie konflikty przeciążenia, ograniczonej wydolności itd