Aktualności:

Autor Wątek: Porażenie mózgowe  (Przeczytany 2791 razy)

Piotr Kmieć

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 731
    • Zobacz profil
Porażenie mózgowe
« dnia: Lipiec 28, 2014, 01:44:54 pm »
U nowo narodzonego dziecka

Romuald Kosznik
Bardzo specyficzny temat ale o jednym należy pamiętać: wszystkie konflikty mamy przeżywa również płód w łonie matki, kiedy nie może uciec od podobnych "sytuacji stresowych" - badania, hałas, strach itd... Najczęstszym konfliktem powodującym porażenie jest konflikt poruszania się. Proszę dobrze "wypytać" mamę dziecka - co się działo w czasie ciąży? - i prawdopodobnie znajdziecie odpowiedź na pytanie.

Ewa Ż
Co się wydarzyło w życiu rodziców w czasie ciąży, szczególnie od ok. 7 m-ca? Które z rodziców miało problem z zaznaczeniem swojego autorytetu w klanie albo musiało stawić opór komuś? Można też poszukać w klanie, w dalszej rodzinie (np. dziadkowie), kto "nie dał rady wykonać jakiegoś ruchu", kogo "obezwładniły" okoliczności? Dzieci pokazują problemy rodziny!
To jest choroba systemu rodziny, a niepełnosprawność dziecka to tylko zewnętrzny jej objaw. Doradzam poszukanie dla rodziców dobrego terapeuty TB w okolicy,a jeszcze lepiej psychoterapeuty rodzinnego pracującego metodą systemową. Kiedy rodzice uświadomią sobie, że problem tkwi w nich a nie w dziecku, wtedy i rehabilitacja dziecka przyniesie zadawalające efekty. Tak to działa: rodzice się uzdrawiają, a dziecko "idzie za nimi", nie odwrotnie.