Aktualności:

Autor Wątek: Mięśnie/Ból mięśni  (Przeczytany 12162 razy)

Piotr Kmieć

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 731
  • Zobacz profil
Mięśnie/Ból mięśni
« dnia: Lipiec 25, 2014, 04:34:07 pm »
Romuald Kosznik
Miałem pytanie o bóle mięśni wędrujące - ból mięśni i do tego wędrujący, wiąże się z nieudaną próbą sprzeciwu, odnoszącą się do osoby z zewnątrz - należy też pamiętać, że głównym wydźwiękiem dla mięśni jest bezsilność.
Bóle też wyrażają cierpienie albo pragnienie zmiany lub oporu.
Także obniżenie wartości, nieumiejętność przejęcia władzy, rządzenia. Niezdecydowanie. Bywa też rozpaczliwa próba zrobienia czegoś za wszelką cenę.
I teraz "kłania się" analiza, co się działo wokół ciebie i co się dalej dzieje. Nie wykluczam też "działalności klanu".

Piotr Kmieć

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 731
  • Zobacz profil
Mięśnie/Choroby mięśni/Urazy mięśni
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2014, 03:40:54 pm »
Romuald Kosznik
Mięśnie symbolizują umiejętność zaznaczenia swojego autorytetu oraz umiejętność stawiania oporu. Pozwalają zamanifestować siłę charakteru i wyrazić zdolność sprzeciwienia. Mięśnie odpowiadają za ruch- również w znaczeniu wyrażania myśli. Obniżenie wartości związane z własnymi staraniami. Też bezsilność i impotencja. Ale też często brak właściwego podejścia do samej siebie, wyrzuty sumienia, żale z powodu ruchu, który ma lub miał miejsce. I to ostatnie często dotyczy kończyn.

Piotr Kmieć

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 731
  • Zobacz profil
Odp: Mięśnie/Ból mięśni
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:33:05 pm »
Źródło

SBS mięśni

Zaburzenia mięśniowo – szkieletowe w świetle medycyny konwencjonalnej można podzielić następująco:

1.       problemy „konstrukcyjne” – obejmujące zmiany w kościach, mięśniach, ścięgnach – zapalenie stawów, reumatyzm, dna moczanowa, artretyzm – wypadnięcie dysku – bóle mięśni, lumbago i zapalenie torebki stawowej – osteoporoza – sztywniejące zapalenie stawów – skolioza – kostnienie – rwa kulszowa – rak kości, mięśni i tkanki tłuszczowej – zespół cieśni nadgarstka

Wymienione wyżej choroby, wg medycyny konwencjonalnej spowodowane są uszkodzeniem lub nadwyrężeniem szkieletu / mięśni  lub rakiem…

Znając 5 Praw Natury wiemy, że są jeszcze inne czynniki, które powodują ww. objawy. Mianowicie związane są one z bardzo konkretnymi doświadczeniami życiowymi, które spowodowały przeżycie biologicznego konfliktu oraz uruchomienie konkretnego SBS-u.

2.       problemy motoryczne – związane z mięśniami, które przestały zachowywać się we właściwy sposób: – stwardnienie rozsiane – ruchy atetotyczne mięśni – słabe napięcie mięśniowe – skurcze i drżenie mięśni – paraliż – porażenie Bella – choroba Parkinsona – porażenie mózgowe – epilepsja / drgawki – stwardnienie zanikowe boczne – zanik mięśni

Medycyna konwencjonalna podaje wiele różnych przyczyn, które powodują ww. choroby. Gdy nie potrafi zidentyfikować przyczyny (a z reguły na stronach większości schorzeń znajduje się informacja: “nie do końca wiadomo jakie są ich przyczyny”) – twierdzi, że pewne procesy dzieją się samoistnie, lub po prostu są dziedziczone. W świetle odkrycia dr Hamera, wiemy, że ww. choroby są wynikiem przeżycia bardzo konkretnych konfliktów biologicznych.

Co odkrył na temat mięśni Doktor Hamer?

Mięśnie  koordynowane są przez 2 części mózgu.

1 grupa kontrolowana jest w łożysku nowego mózgu. Dotyczy ona kości, mięśni, tkanki tłuszczowej, łącznej. Biologiczny konflikt, na który reagują te tkanki dotyczy „utraty własnej wartości” (w przypadku mięśni jest to lekka utrata własnej wartości – o szczegółach przeczytaj w artykule dot. SBS-u kości). W fazie aktywnej dochodzi do ubytku tkanki mięśniowej, może pojawić się zanik mięśnia, charakterystyczne wgłębienie w skórze; w fazie zdrowienia – dochodzi do wypełnienia ubytków nową tkanką (występują również bóle i obrzęki).
W rezultacie, po zakończeniu całego programu tkanka jest wzmocniona i jest jej więcej. Nie jest to niczym bezsensownym – to, że tkanki jest więcej i jest ona mocniejsza ma swoje uzasadnienie – jest ona lepiej przygotowana do tego, aby spełnić swoje zadanie w przyszłości (gdy ponownie zostaniemy skonfrontowani z tym samym konfliktem).

2 grupa kontrolowana jest w korze mózgowej przez obszar motoryczny, który odpowiada za mimowolne reakcje naszych mięśni w zależności od życiowych zadań – np. żeby sięgnąć po coś musimy poruszyć ręką, żeby gdzieś dojść – musimy poruszyć nogami, itd…

Biologiczny konflikt związany z motoryką mięśni dotyczy „nie móc odepchnąć (np. ataku) / nie móc uciec”, „utknąć gdzieś (w jakiejś sytuacji). Biologicznym sensem tego programu jest refleks udawania martwego, który w tym wypadku jest zachowaniem obronnym. Za każdym razem kiedy mózg dostaje sygnał, że musi poradzić sobie z sytuacją typu „nie móc uciec / odepchnąć /  utknąć gdzieś”, wybrany obszar motoryczny kory mózgowej blokuje unerwienie konkretnego mięśnia, tak aby wybrana część naszego ciała mogła spełniać funkcję „refleksu udawania martwego”.

Ta blokada unerwienia mięśnia powoduje, że z funkcjonowania organizmu wyłączona jest dana część ciała (np. paraliż nogi), jednak jako następstwo tej blokady następuje także atrofia mięśnia (z powodu zaniku jego czynności dochodzi do zaniku mięśnia) – tak dzieje się w przypadku stwardnienia rozsianego. W tym przypadku może też dojść do zaniku kości – jeśli osoba dodatkowo przeżywa konflikt utraty własnej wartości z powodu ograniczenia poruszania wybranym narządem.

W programach motorycznych podczas kryzysu epileptycznego dochodzi do drgawek, skurczy, objawów takich jak przy ataku epilepsji, ruchów toniczno – klonicznych i tzw. „absence” (nieobecność, utrata przytomności). Po kryzysie wraca unerwienie w mięśniach.