Aktualności:

Autor Wątek: Nerki  (Przeczytany 10813 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Nerki
« dnia: Lipiec 24, 2014, 03:03:57 pm »
Pytanie o "zimne nerki"

Joanna C
Wiem, że zaburzenia w nerkach mówią o relacjach w związku. Np. mąż - żona, rodzic-dziecko, partner - partnerka itd. Wiem, że "zimnonerkowcy" to głównie kobiety (50% damskiej populacji) i wiem, że należy przykładac ręce na 5 min., żeby dogrzewac i wyrównac polaryzację (przy zmęczeniu i osłabieniu), i ze nerki nie lubią gorącego tylko ciepłe... To tyle wiem i proszę o więcej

Uli
ja bym problemy z nerkami rozpatrywała w kontekście ich funkcji - czyli, przekładając na życie, zdolności do odróżniania i filtrowania tego co korzystne od tego co niekorzystne. zaburzenia wskazywałyby na upośledzenie tej zdolności lub wycofanie jej z życia - "zimne nerki" kojarzą się z zahibernowaną/zastygłą postawą w tej kwestii. może unikanie filtrowania z obaw, lęków związanych z relacjami? nerki w TCM są siedliskiem lęków, nadnercza wydzielają adrenalinę pod wpływem stresu. biorą udział w tworzeniu czerwoych krwinek -> dawanie miłości. symbolicznie nerki to też równoważenie przeciwstawnych energii - kwasy-zasady, męskie-żeńskie, gorące-zimne itp. + powiązanie z ciśnieniem, układem kostnym..

Romuald Kosznik
Asiu, temat "zimnych nerek" często pojawia się u bioterapeutów i osób pracujących z energiami. Otóż nerki mają tzw. energię urodzeniową czyli "mówią" na ile wystarczy ci energii w tym życiu (mówiąc o tym bardzo skrótowo - na warsztatach pracy z energiami więcej o tym się mówi). Ale także są tzw. zimnonerkowcy - i panie i panowie - którzy mają po prostu za mało energii w nerkach czyli słabo pracującą trzecią czakrę. I wtedy trzeba przykładać rączki albo się więcej dopieszczać !!!

Uli
czyli te 2 podejścia do energetyki nerek, to odrębne sprawy, tak? w bioterapii ta energia jest jakąś określoną wartością, której nie mozna "doładować" w przeciwieństwie do pracy czakr?

Romuald Kosznik
No nie tak skrajnie! W każdym przypadku można doładować tylko zawsze jest jeden problem - czy odbiorca chce tej energii i czy ją przyjmie? Gdyby tak było to byśmy wszystkich uzdrawiali!!!

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Nerki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2014, 03:26:14 pm »
Anna H
mój syn urodził się z poszerzeniem miedniczki nerki prawej, z czasem zaniknęło, ale pojawiło się w lewej...czy tu chodzi o sprawy związane z "terytorium", czy coś innego?

Romuald Kosznik
I tu trafiłaś tylko nie do końca - jest to konflikt ze znakowaniem terytorium i jego intelektualnymi granicami (na poziomie myśli). To konflikt oznaczania terytorium , jego granic, obszaru wewnętrznego, zasięgania własnej opinii. Ale pamiętaj o jednym - najczęściej dzieci przeżywają konflikty rodziców, więc popatrz na własne i ojca dziecka przeżycia i doświadczenia w tym czasie !!! Tam znajdziesz rozwiązanie !

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Nerki
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2014, 03:38:13 pm »
Romuald Kosznik
Ogólnie nerki to konflikt związany z płynami. Bardzo często wiąże się z ojcem, z dynamiką przodków. Np. "Życie jest jest zbyt ciężkie, zbyt długie, co to za życie", "Żal że zmarnowaliśmy młodość dla kogoś lub czegoś, co nie było tego warte". Kanaliki zbiorcze w nerkach - kamienie to konflikt dotyczący walki o życie w kontekście utraty wszystkiego - konflikt uchodźców, ofiar kataklizmów - "nie mam już nikogo". Też może być konflikt związany ze stawieniem czoła pustce, gdy znikają wszystkie punkty odniesienia. "Walka o życie jest zbyt trudna - życie jest za ciężkie". Kanaliki zbiorcze nerek blokują się, by zapobiec utracie wody, w sytuacjach zagrożenia życia czyli: gdy przywiązanie do kęsa (wody) jest częścią konfliktu walki o życie (gdy jesteśmy jak ryba bez wody).

Żal, że "zmarnowaliśmy młodość, dla kogoś lub czegoś, co nie było tego warte". "Życie jest zbyt ciężkie, zbyt długie, co to za życie". Poczucie, że nie potrafimy stawić czoła życiu (takiemu, jakie jest lub wtedy, gdy pojawiają się problemy). "Nie mogę tak dalej, już mnie to nie obchodzi". Także nerki mówią o związkach - ważny temat .

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Kamienie nerkowe
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2014, 04:20:12 pm »
Beata S
A co się wydarzyło w jego życiu ostatnio? Szukaj w obrębie znaczeniowym: konflikt niemożności oznaczenia swojego terytorium, wyznaczenia swoich granic: "ktoś zajął moje terytorium", "nie chcę jej/go na moim terytorium". Też: konflikt walki o życie lub pozbawienia własności.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Nerki
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2014, 01:02:47 pm »
Lesława J
nerki są związane z konfliktem terytorium. Z mojego doświadczenia wynika, że też z tłumioną agresją i złością - ponieważ właśnie te uczucia służą do obrony granic. W jaki sposób granice dziecka są przekraczane? Czy pozwala mu sie na wyrazanie zlosci?

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Osłabione nerki
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2015, 04:18:55 pm »
Grzegorz D
osłabione nerki - Przesadna reakcja na rozczarowanie i nie­powodzenie.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2015, 11:33:15 pm »
Piotr P. Kmieć
Nerki dotyczą finansów. Jeśli martwię się, że np. mąż wydaje za dużo pieniędzy. Nerki odpowiedzialne są za płyny w organizmie, a pieniądze to woda. Jeśli więc zbyt wiele pieniędzy wypływa z domowego budżetu, to nerki mogą otrzymać program "potrzeba więcej wody" i zaczyna się dysfunkcja.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2015, 11:44:06 am »
Piotr P. Kmieć
Nerki to relacje wewnątrz rodziny. Dotyczą przepływu życia. Reagują kiedy brakuje nam punktów odniesienia, czujemy się przytłoczeni - "nie dam rady, to dla mnie zbyt wiele", "już nie daję rady na moim terytorium". Plus mogą być to konflikty związane z płynami jak woda, alkohol, śnieg, studnia,

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Nerki - zespół nerczycowy, białkomocz
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 27, 2015, 11:46:02 am »
Piotr P. Kmieć
Przy zespole nerczycowym szuka się konfliktu w stylu "nie wiem jak pozbyć się moich przekonań / zbyt kurczowo trzymam się swoich przekonań"