Aktualności:

Autor Wątek: Zęby  (Przeczytany 20136 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Zęby
« dnia: Lipiec 24, 2014, 05:03:13 pm »
Romuald Kosznik
ZĘBY !!! Temat rzeka ale krótko - każdy ząb jest związany a jakimś narządem. Gdy wyrywa się ząb, "usuwa" się odpowiedni mu organ. Każdy ząb ma swoją prawą i lewą połowę. Sterują nimi odpowiednie obszary w mózgu.Opisano 64 bardzo dokładnie sprecyzowane konflikty odpowiadające prawej i lewej stronie poszczególnych zębów. Zęby utrzymują nas przy życiu, chronią nas przed "zabiciem i pożarcie". Dzięki zębom możemy łapać swoje ofiary i - jedząc je - utrzymać się przy zyciu. Ten kto je, nie umiera z głodu. Ojawy: Miękka część zęba - nie mogę dalej gryźć (ubytki w zębinie). Szkliwo - nie mam prawa gryźć, nie mam prawa robić zjadliwych komentarzy. sympatykotonia - próchnica a wagotonia - wypełnianie się ubytków.

MAPA ZĘBÓW <- czego dotyczą poszczególne zęby.

Beata S
Każdy z zębów ma związek z jakąś cechą lub umiejętnością. Próchnica dotykająca konkretnego zęba mówi nam, że nie możemy którejś z nich używać, nie realizujemy swojego potencjału w danym zakresie.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Usuwanie ósemek
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2014, 04:49:54 pm »
A jak się ma TB do usuwania ósemek? Dosyć popularną praktyką jest ich usuwanie, mam wrażenie. Jakie może mieć to konsekwencje?

Romuald Kosznik
Zęby pokazują nam z jakim organem /układem mam problem. Do ósemek jest przypisane serce i jelito cienkie - czyli jeżeli je usunę bez powodu, to "osłabię" działanie tych organów. Ale od tego się nie umiera.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Ruszanie/Wypadanie zębów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2014, 04:48:58 pm »
Romuald Kosznik
ruszanie a potem wypadanie zębów to oprócz konfliktów jamnika i bernardyna - pierwszy chce ugryźć, ale nie może, drugi może ,ale nie ma prawa: utrata zębów jest także zaprzeczeniem się swojej młodości, agresji - jest oznaką mądrości ludzi starszych.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Zęby - 5 i 6
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2015, 03:38:21 pm »
Beata S
Szóstki to "zęby dziadków", reprezentują ich wzorzec istnienia; 6 prawa górna: związana z planami na przyszłość, partnerem współmałżonkiem, ząb karmy, przeznaczenia, losu, wydarzeń, obietnic, programów; 6 lewa górna: związana z marzeniem dziecka, planami na przyszłość, sposobem, w jaki chcę wyrażać siebie; 6 dolna lewa: związane z uznaniem, wdzięcznością, wprowadzaniem w życie planów; 6 prawa dolna: związek z rozwagą, czymś powiązanym z którymś z rodziców.

Piątki generalnie są powiązane z kontynuowaniem tego, co zostało niedawno ustalone.

5 prawa górna: wchodzenie w dorosłość, zdrada związana z miłością ojca; 5 lewa górna:historie porzucenia, zaniedbania, zdrady ze strony matki; 5 lewa dolna: zdrada w związku; 5 prawa dolna: niepewna droga, trudna podróż, pułapki i również wspomnienie zdrady.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Zęby - 1 i 2
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2015, 12:07:57 pm »
Stawrula T
Jedynki i dwójki to konflikt: nie moge obronic/oznaczyć terytorium, czyli swoich przekonań lub swojej przestrzeni życiowej. Jeśli dotknięta jest zębina /ubytki, próchnica/, chodzi o obniżone poczuciem wartości i uczucie typu: nie dam rady, jestem za słaba. Natomiast jeśli dotknięte jest szkliwo /m.in. kamień, przebarwienia/, wtedy dominuje odczucie: nie mogę obronić/zaatakować z powodu np.przekonań lub jakiś zewnętrznych zakazów. U osoby praworęcznej lewa strona to relacje z matką, dzieckem lub osobą podopieczną, prawa - z ojcem, partnerem, koleżankami, szefem. U osoby leworęcznej na odwrót.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Zęby - 4
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2015, 11:15:46 am »
Beata S
Czwórki są związane z rozwojem i przemianami spraw ustalonych wcześniej oraz z intelektualnym podejściem do życia, spraw, wydarzeń. 4 prawa górna: zw. z miłością otrzymywaną od taty i okazywaną mu; związek z jelitem grubym, płucami, białaczką; konflikt niszczenia przeciwnika; 4 lewa górna: zw. z miłością otrzymywaną od matki i okazywaną jej, podobne odniesienia, jak przy prawej górze; 4 lewa dolna: miłość w związku; zw. ze śledzioną i jelitem cienkim; 4 prawa dolna: przyjaźń, relacje społeczne; organy jak przy lewym dole.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Zęby - 7
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2016, 06:36:01 pm »
Piotr P. Kmieć
7 dotyczą wujków, ciotek, rodziców chrzestnych. górna prawa - rodzice przyszywani, planowanie, wykazywanie się umiejętnościami, wiąże się też z ojcem, pracą w moim życiu codziennym, moje reakcje na otoczenie górna lewa - jw tylko związana z matką.
dolna prawa - rezygnacja, zniknięcie, bycie niewidzialnym, poddanie się, asertywność, umiejętność przeciwstawiania się. ząb związany z dziadkiem. dolna lewa - bycie widocznym, pokazywanie się, ząb związany z babcią

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Zęby - próchnica
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2016, 05:31:41 pm »
Piotr P. Kmieć
Zęby to nowa mezoderma czyli - spadek poczucia własnej wartości. Głównie związany z konflitami - nie móc czegoś ugryźć, nie móc atakować, nie móc się bronić i wszelkie spadki wartości z tym związane. Każdy ząb ma swoją symbolikę i znaczenie, ktoś wyżej podał linka.
Co do zarażania próchnicą, no cóż. Niektóre zęby się "zarażają", a niektóre nie, niektóre pomimo plomb ciągle mają nawroty próchnicy pod spodem, a niektóre ciągle są zdrowe. Ciekawe zjawisko, prawda?

Próchnica pokazuje, z jakich cech nie możemy korzystać, w czym mamy problem i gdzie nie realizujemy swojego potencjału. Trzeba patrzeć na symbolikę danego zęba.