Aktualności:

Autor Wątek: Nadciśnienie  (Przeczytany 8086 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Nadciśnienie
« dnia: Lipiec 24, 2014, 04:50:47 pm »
Romuald Kosznik
Nadciśnienie to męski konflikt związany z odległym terytorium, które musimy porzucić lub oddać, ale nie potrafimy się z tym pogodzić; "Jestem bezsilny". Lub/i " Muszę mocniej naciskać, jeśli ma mi się udać". Też bardzo często są to konflikty związane z bliskością śmierci - nie tylko mojej. UWAGA! Bardzo często na samą myśl, że idę do lekarza lub inne badanie, ciśnienie wzrasta automatycznie (EMOCJA zwana ADRENALINĄ) i już mam wysokie ciśnienie. Wyjdę od lekarza i ciśnienie spada ! Więc po co brać leki na obniżenie ciśnienia?

UWAGA !!! Tylko też należy brać pod uwagę, że jeżeli ten typ (osoba) lubi mieć podwyższone ciśnienie i dobrze się z nim czuje, to trzeba po prostu go zostawić i żyć z radością !!! Wg powiedzenia - ten typ tak ma i jest ok !!!

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Nadciśnienie/Wysokie ciśnienie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2014, 03:53:59 pm »
Beata S
Mona Oshin nadciśnienie związane jest z odległym terytorium, które musimy porzucić lub oddać, ale nie potrafimy się z tym pogodzić. Wewnętrzne odczucie: "jestem bezsilny", "muszę mocniej naciskać, jeśli ma mi się udać". Gilbert podaje w związku z nadciśnieniem również przykłady konfliktu związanego z bliskością śmierci przez utonięcie.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Nadciśnienie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2015, 11:42:01 am »
Piotr Kmieć
Przy wysokim ciśnieniu mierzymy dwie wartości. Normalne to 120/80 gdzie pierwsza wartość to skurcze, siła męska, odśrodkowa, a druga wartość to rozkurcze, siła żeńska, dośrodkowa.
Jeśli pierwsza wartość jest wyższa niż norma, a druga jest w normie, to konflikt typu: "mężczyzna chciałby uciec z domu, ale jego kobieta zostaje"
Jeśli i skurcze i rozkurcze są wysokie to: "Mężczyzna ucieka, a kobieta go goni".
Oczywiście patrzymy na to metaforycznie i szukamy analogicznych wydarzeń w życiu.