Aktualności:

Autor Wątek: Problemy skórne/Trądzik  (Przeczytany 18656 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Problemy skórne/Trądzik
« dnia: Lipiec 24, 2014, 04:21:09 pm »
Romuald Kosznik
trądzik to konflikt splamienia, dewaluacji estetycznej. Wyjaśnię ci to: bardzo duże znaczenie dla dziecka ma pierwsze spojrzenie, jakie na nie skierujemy - decyduje ono o tym, jak dziecko będzie postrzegane i jak będzie postrzegało samo siebie. Na przykład: w przypadku trądzika mamy do czynienia z konfliktem niepodobania się sobie, poczucia brzydoty własnej twarzy. Trądzik może pojawić się też, gdy dziecko uważane jest za brzydkie przez innych ludzi. Jeśli wystąpi on tylko na czole, powodem może być czyjeś stwierdzenie, że to niedobrze, że dziecko ma czoło po ojcu lub po kimś innym.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Trądzik/Łuszczyca/Egzema
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2014, 04:00:49 pm »
Asia W
Problemy skórne, np. trądzik różowaty, łuszczyca, egzema, zawsze są związane z konfliktem rozłąki

Beata S
Egzema według TB ma związek z separacją, oddzieleniem, rozstaniem i związanymi z tym emocjami. Pojawia się w fazie zdrowienia.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Łuszczenie skóry/Łuszczyca
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2014, 05:02:39 pm »
Ewa Ż
Zaczerwienia czyli stan zapalny i jednocześnie łuszczenie suchych komórek idą bardziej w kierunku podwójnego konfliktu oddzielenia, jeden jest w fazie aktywnej, drugi w fazie zdrowienia. Szukaj zdarzeń, które wpłynęły na twoje postrzeganie siebie, swojej tożsamości, swoich wartości. Oddzielenie to nie zawsze rozłąka z drugą osobą. Może to być metaforyczne oddzielenie od siebie po zetknięciu z drugą osobą, kiedy trzeba zrezygnować z części siebie, żeby móc być z nią.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Trądzik
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2014, 05:37:09 pm »
Ewa Ż
Trądzik to problem skóry właściwej i dotyczy konfliktu splamienia, dewaluacji estetycznej. Przypomnij sobie, co na temat twojego wyglądu mówili rodzice, dziadkowie, kiedy byłeś mały. Może porównywali cię do kogoś, kto nie był wzorem do naśladowania (np. "Masz nosek po cioci"  ), kogo nie lubiłeś albo źle ci się kojarzył. Często zastanawiasz się, co inni o tobie mówią? Może obgadują? Myślisz, że źle o tobie mówią? Poza tym zaskórniki, które są zmorą młodych ludzi, to konflikt wysuszenia skóry. Kosmetyki do cery trądzikowej (również maści i leki stosowane do wewnątrz) powodują wysuszanie skóry, więc skóra się broni i wzmaga wydzielanie sebum.

Pani Anna
czyli trądzik na plecach, na bokach ciała może być manifestacją obawy, że źle mówią o nas za naszymi plecami?

Ewa Życińska
Niezły trop Pani Anna. Doprecyzuję jeszcze, że może chodzić o to, że to nasi przyjaciele lub inne bliskie osoby (takie, które mają styczność z tymi częściami ciała, np. przez poklepanie po plecach na powitanie).

Beata S
Zapytaj siebie jeszcze: "Po czym odczuwam pustkę?"

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Trądzik
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2015, 10:55:32 am »
Beata S
Trądzik - oprócz wszystkiego, co do tej pory zostało powiedziane, również: konflikt zaznaczenia terytorium seksualnego; brak zaufania do siebie w obszarze seksualnym;

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Trądzik różowaty
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2015, 06:02:46 pm »
Romuald Kosznik
Trądzik różowaty to program skóry właściwej. A konflikt to "czuję się oddzielona od rodzinnego klanu". Proszę ten schemat prześledzić w swoim i klanu życiu, a znajdziecie na pewno odpowiedź.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Pryszcze
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2015, 06:52:08 pm »
pryszcze i ich nieświadome rozdrapywanie:

pryszcze to faza zdrowienia konfliktów np. czucia się brzydkim lub splamienia. czyli ktoś mnie np obraził, uraził i poczułem się dotknięty, splamiony, obrażony, brudny nawet. jeśli długo się utrzymują to trzeba szukać konfliktu.
samo rozdrapywanie kojarzy mi się z brakiem akceptacji swojego wyglądu, podświadomej próby usunięcia pryszcza. mózg działa własnie na betona. nie oblicza, że jak rozdrapię pryszca, to będzie gorzej, tylko "nie chcę tego, muszę to usunąć", więc drapię

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Trądzik
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2015, 08:04:59 pm »
Piotr P. Kmieć
Trądzik - gruczoły łojowe mówią nam o zazdrości oraz trudności zatrzymania przy sobie partnera oraz braku pewności w sferze seksualnej.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Problemy skórne/Trądzik
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2016, 02:03:27 pm »
 Piotr Kmieć
Terytorium seksualne, okazywanie gotowości na seks. Brak seksu lub problemy w tym obszarze mogą powodować trądzik. Też obawa, że ktoś wchodzi w moją przestrzeń seksualną, narusza ją.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Problemy skórne/Trądzik
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2017, 03:18:58 pm »
Piotr Kmieć
Trądzik pojawiać się może jako objaw problemów w zaznaczaniu swojego terytorium seksualnego. Czyli prościej mówiąc - czy wiem co lubię i jak lubię? Czy czuję się komfortowo z moim partnerem seksualnym? Czy czuję się dobrze z moją własna seksualnością? Czy partner mnie szanuje i czuję, że do niego/niej przynależę? Czy nie mam podejrzeń, że ma kogoś innego? Czy porównuję siebie jako partnera seksualnego do innych osób i czy komfortowo czuję się z moją seksualnością?