Aktualności:

Autor Wątek: Depresja  (Przeczytany 10237 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Depresja
« dnia: Lipiec 28, 2014, 04:16:39 pm »
Konflikty rewirowe mogą powodować depresję.

Anna N
Depresja - silny spadek poczucia własnej wartości + poczucie winy. Jest to konflikt terytorium + hormonalny pat. Często strategia wygląda mniej więcej tak: krytyka, zagrożenie, walka o terytorium, frustracja, zahamowanie działania. Obniżone poczucie własnej wartości i porównywanie się z innymi. "Czy spełniam w życiu oczekiwania swoich rodziców?" Poczucie winy często jest głównym programem mentalnym, na którym opiera się depresja. Gdy np. podczas kłótni z kimś pojawi się myśl "to moja wina" w którą uwierzy dana osoba, wówczas włącza się program depresji i mózg atakuje sam siebie. Depresja to atakowanie samego siebie.
Depresja pojawia się jedynie wtedy, gdy potrzebujemy jej, aby nam uratowała życie. Dobrym sposobem na leczenie się z depresji jest robienie planów.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Depresja
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2015, 05:33:08 pm »
Konflikt utraty terytorium, znakowania terytorium lub międzyludzki spór w obrębie terytorium. Tym terytorium może być wszystko: dom, rodzina, praca, szkoła, znajomi. Depresja wygląda tak, że osobnik zostaje z jakiegoś powodu zmuszony do tego, żeby wyzbyć się swoich naturalnych odruchów np. samiec staje się bardzo uległy żeby przetrwać, bo to jedyne rozwiązanie, jakie zna. Chciałby walczyć z przeciwnikiem, ale nie może, bo walka jest z góry przesądzona i przegrana. Wtedy musi się dosłownie "odseksualnić", nie może być samcem, bo samce walczą, a to dla niego oznaczałoby śmierć. Dlatego musi się wyzbyć swoich naturalnych odruchów.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2016, 12:47:00 pm »
Renata R
Depresja jest jak zwykle rozwiązaniem mózgu automatycznego na coś, czego bardzo pragniemy, ale nie potrafimy tego otrzymać. To rodzi frustrację, a że frustracja jest niebezpieczna, to mózg zabiera nam pragnienie i pozostawia nas w stanie bez żadnych pragnień. pokonanie depresji to jest moment, w którym rezygnujemy świadomie z tego, co uważamy, że koniecznie musimy mieć (osobę, status społeczny, pozycję, sukces), akceptujemy fakt, iż to nie dla nas, szukamy prawdziwych potrzeb, staramy się codziennie coś zrobić by cieszyć się życiem takim, jakie mamy. w dalszych krokach warto pracować głębiej nad cyklami i wzorcami, które nas przytrzymują w tym stanie pożądania danego obiektu/sytuacji życiowej, albo dlaczego blokują nam drogę do spełnienia, ale zacząć trzeba od tego, co jest powodem pierwszym. niestety często depresja jest wygodna, bo pozwala żyć w stanie, kiedy nic nie trzeba a wszystko wolno

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2017, 08:14:33 pm »
Piotr Kmieć
Konflikt terytorialny plus hormonalny pat - nie mogę walczyć, bo walka i tak jest przegrana. Należy poszukać samca lub samicy alfa na terytorium. Może być to osoba silniejsza, ktoś jak szef lub ktoś, kto zarabia pieniądze. Osoba, która dominuje na danym terytorium.
Jeśli chcę zaznaczać swoje stanowisko, walczyć o swoje przekonania, a nie mogę, bo samiec alfa i tak mnie zdominuje, to walka z góry jest przegrana. Najlepszym rozwiązaniem na walkę w biologii jest brak walki.
Jeśli i tak nie wygram, to się nie wychylam, nie ryzykuję - podkulam ogon i dostosowuję się do warunków.