Aktualności:

Autor Wątek: Migdałki  (Przeczytany 7493 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Migdałki
« dnia: Lipiec 24, 2014, 04:02:53 pm »
Na przykładzie bólu migdałków TYLKO W NOCY

Romuald Kosznik
prawdopodobnie osoba ta nie może zatrzymać kogoś (kęsa). Jeżeli to dziecko, to prawdopodobnie nie może zatrzymać kontaktu z mama i śpi oddzielnie - faza aktywna niemożność zatrzymania kęsa. Rano mama jest i faza zdrowienia. Bardzo częsty przypadek, gdy dziecko dostaje oddzielny pokój ale nie chce tam spać. Dorosły - to trzeba po sondować, kogo w nocy brakuje - kto mi uciekł z pod kontroli?

Inny przykład osoby dorosłej: młody mężczyzna pragnie się ożenić. Przedstawia swoją narzeczoną rodzicom, którzy reagują bardzo źle. Ojciec jest wściekły, ale syn boi się mu sprzeciwić. Powstrzymuje swoje słowa (konflikt programujący). W końcu rodzice, choć bardzo niechętnie godzą się za decyzją syna. W dniu ślubu (rozwiązanie konfliktu) u mężczyzny pojawia się ogromny ból gardła. Jest to faza leczenia konfliktu migdałów - nie mógł "przełknąć zachowania ojca". UWAGA 1 ! Musimy zrozumieć, że przeżywane doświadczenia odnoszą się do słów niewypowiedzianych, tłumionych w sobie. To, co zostało powiedziane nie programuje konfliktu. Dla migdałów podstawowym wydźwiękiem jest "kęs, który muszę przełknąć - to, czego chcę, lub to, co zostało mi narzucone". UWAGA 2 ! Istnieją dwa typy zapalenia gardła powiązane z dwoma rodzajami konfliktów: Słowa grzęzną w gardle. "Chciałbym mieć coś, czego nie mogę mieć". Stres lokuje się w dolnej części gardła powodując jego ból jako rozwiązanie konfliktu.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Powiększony migdałek
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2014, 10:36:18 pm »
Przerośnięty 3 migdał u dziecka.

Romuald Kosznik
Błahostka, która nabiera większych rozmiarów. Konflikt niemożności zdobycia czegoś dotyczący drobnego szczegółu, który nagle urasta do ogromnych rozmiarów, ponad wszelką miarę.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Migdałki
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2015, 02:59:26 pm »
Prawy migdałek - nie móc wypluć kęsa
Lewy migdałek - nie móc połknąć kęsa