Aktualności:

Autor Wątek: Zatoki/Zapalenie zatok  (Przeczytany 16598 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Zatoki/Zapalenie zatok
« dnia: Lipiec 24, 2014, 03:53:11 pm »
Romuald Kosznik
odczute doświadczenie konfliktu biologicznego - Strach/obawa związana ze zmysłem węchu, z zapachem. Najbardziej powszechnym wydźwiękiem jest konflikt cierpienia:"To mi brzydko pachnie". Konflikt strachu związanego z czymś znajdującym się z przodu, wywołanego zapachem. Lub/także konflikt smrodu: :to śmierdząca sprawa" - w znaczeniu dosłownym i przenośnym. Sytuacja nie jest jasna, jestem okłamywana".

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Zatoki/śluz
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2014, 05:02:13 pm »
Romuald Kosznik
Gardło jest to kanał włóknisto-mięśniowy, który rozciąga się od tylnej części jamy nosowej i ustnej, do przełyku (do poziomu tchawicy). Wiąże sięz nim konflikt niemożności złapania kęsa, o wydźwięku czegoś niezbędnego do życia oraz w klimacie ataku/obrony, co prowadzi do większego (+) lub mniejszego (-) obniżenia wartości. Osoba chciałaby coś posiadać, ale nie może tego zdobyć. "Nie mogę zdobyć dobrej oceny, mieszkania, zapachu mojej mamy, piersi itp." - czegokolwiek, co oznacza bezpieczeństwo + byt (tkanka limfatyczna). Też dziecko, które szuka kontaktu z matką !

Flegma mówi że osobnik jest w fazie zdrowienia - gardło to endoderma czyli oczyszczanie za pomocą flegmy jest po rozwiązaniu konfliktu, ale jeżeli to trwa długo, to znaczy że osobnik jest w "szynie" czyli jest w fazie zdrowienia i zaraz wraca do fazy aktywnej i tak "dokoła Polska ludowa".

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Zatoki
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2014, 03:18:51 pm »
Asia W
Zatoki bardzo mocno związane są z postacią ojca, z męską energetyką, także z agresją, dominacją, terytorializmem. Dlaczego: związane są silnie z powietrzem - a zapach w przyrodzie jest jednym ze sposobów, za pomocą których zwierzęta się identyfikują - rozpoznają siebie nawzajem, wietrzą zwierzynę, konkurencję lub zagrożenie na terytorium.Konflikt walki o terytorium ?

Bóle zatok odczuwane w okolicach czoła i nosa świadczą o tym, że irytuje was ktoś w waszym otoczeniu, ktoś bliski. Możecie nawet odczuwać, że was przytłacza.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Torbiele zatokowe
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2014, 04:21:37 pm »
Romuald Kosznik
Do zatok przynosowych należą: zatoka czołowa, zatoka szczękowa, komórki sitowe i zatoka klinowa. Przebieg wrażliwości zgodnie ze schematem skóry właściwej czyli "nowego mózgu". Główne konflikty są związane z: powonieniem, szukaniem, czymś śmierdzącym a także konflikt rozłąki odczuwany poprzez zmysł powonienia. I ważny - konflikt wychłodzenia/przeziębienia. W fazie aktywnej - sympatykotonii - następuje redukcja komórek błony śluzowej nosa oraz błony śluzowej zatok przynosowych. A w fazie zdrowienia nadbudowa komórek oraz tworzenie się śluzu w obszarze wcześniejszego występowania owrzodzenia. I w fazie zdrowienia A może dochodzić do powstawania guzów, które albo później się wchłoną albo zostają zamknięte w torbiel lub polipa. Im więcej konfliktów wyżej wymienionych tym prawdopodobieństwo polipów i torbieli większe.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Zatoki nosowe i szczękowe
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2015, 11:27:40 am »
Romuald Kosznik
Zatoki nosowe i szczękowe są połączone i z tego co wiem powinniśmy nie rozdzielać ich. , konflikt dotyczy - strach/obawa związana ze zmysłem węchu, z zapachem. Konflikt strachu związanego z czymś znajdującym się z przodu, wywołanego zapachem. Też wydźwięk konfliktu cierpienia: "To mi brzydko pachnie". itp

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Zatoki/Zapalenie zatok
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2015, 01:33:27 pm »
Piotr P. Kmieć
Z zatokami często mają problemy ludzie, którzy mają zwyczaj "węszyć" w otoczeniu i gdziekolwiek by się nie znaleźli np. próbuję wywęszyć co tam się dzieje, o czym oni rozmawiają, co oni myślą, dlaczego tak się zachowują. Ciągłe poczucie zagrożenia i braku bezpieczeństwa, uciążliwe otoczenie, brak zaufania do ludzi, podejrzliwość. Zależy wszystko głównie od tego, jakie przekonania ma dana osoba.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Zatoki/Zapalenie zatok
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2016, 06:21:44 pm »
Piotr P. Kmieć
Może być to również tak zwany "konflikt kierunku" - nie wiem w jakim kierunku powinienem podążyć. U ptaków zatoki pomagają określić kierunek lotu, psy za pomocą węchu rozpoznają trasę, którą mają podążać.