Aktualności:

Autor Wątek: Szumy uszne/Dzwonienie w uszach  (Przeczytany 5150 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Szumy uszne/Dzwonienie w uszach
« dnia: Kwiecień 08, 2015, 10:41:38 pm »
Piotr Kmieć
podstawowe pytanie to: po jakim wydarzeniu się to zaczęło i jakiego rodzaju jest to dźwięk?
możliwe konflikty:
oddzielenie związane z dźwiękiem, słuchaniem; nie słyszę tego, co chciałbym słyszeć; chcę coś usłyszeć, ale ten dźwięk nie nadchodzi; nie znoszę ciszy, więc generuję szum, jest za cicho; chcę zagłuszyć dźwięki dochodzące z zewnątrz, zagłuszyć to, co słyszę; ciągle odtwarzam ten szum żeby przetrwać, bo ten dźwięk mi pomógł; "nie wierzę własnym uszom."
u osoby praworęcznej prawe ucho to mężczyna/ojciec, a lewe kobieta/matka. także szukać takiej osoby. poza tym przypomnieć sobie co się wydarzyło, kiedy pierwszy raz zaczęły się szumy i co się teraz dzieje, że pojawiły się nawroty. oczywiście biorąc pod uwagę powyższy kontekst.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Szumy uszne/Dzwonienie w uszach
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2016, 07:17:26 pm »
Piotr Kmieć
Szumy uszne to konflikt rozłąki związanej z danym dźwiękiem. Ważne co przypomina dany dźwięk np. stukot kół pociągu, szum fal, szum telewizora, pisk z radia itd. Jak już to ustalimy, to szukamy sytuacji stresowej, rozłąki, dramatu związanego z danym dźwiękiem np. szum telewizora - znajduję nieprzytomnego ojca na podłodze, telewizor jest włączony i słychać szum po zakończeniu nadawania programu - u danej osoby pojawia się podobny do szumu telewizora szum uszny.