Aktualności:

Autor Wątek: Angina  (Przeczytany 7717 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Angina
« dnia: Lipiec 24, 2014, 03:45:18 pm »
Romuald Kosznik
Angina jest przypisana albo mgdałkowi gardłowemu albo/i migdałkom podniebiennym. A krótko mówiąc wyglada to tak:
1- Migdałek gardłowy - to przerost tkanki chłonnej nosogardła. Myśl przewodnia to - błahostka, która nabiera większych rozmiarów. Konflikt "niemożności zdobycia czegoś" dotyczący drobnego szczegółu, który nagle urasta do ogromnych rozmiarów, ponad wszelką miarę. Np, "Szaleńczo pragnę tej sukienki". 2. Migdałki podniebienne to konflikt niemożności przełknięcia kęsa. Rzecz lub sprawa, które musimy przełknąć - coś czego chcemy lub zostaje nam narzucone. Też można nazwać to - nieumiejętność połknięcia czegoś w klimacie obniżenia wartości oraz ataku/obrony. "Muszę powstrzymać słowa, nie mogę niczego wyrazić". LUB "Może i złapałem swój kęs, ale wciąż może mi uciec. Będzie mój dopiero, gdy go połknę"

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Angina
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2014, 03:45:50 pm »
Monika T
Panie Romku, a jak wytłumaczyc przerost trzeciego migdałka i związane z tym uczucie zatkanego noska,u dziecka około 4-letniego?Pozdrawiam

Romuald Kosznik
Dziecko nie może zatrzymać matki (kęsa). I wpada "w szynę" . Jak jest mama to ok (faza zdrowienie) a potem do przedszkola albo mama wyjeżdża i znowu faza aktywna.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2014, 05:53:11 pm »
Piotr P. Kmieć
Angina - chce coś powiedzieć (wyrazić), ale nie mogę z jakiegoś powodu.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2014, 05:18:38 pm »
Romuald Kosznik
Problem z gardłem w tym anginą, to konflikt "niemożności zdobycia czegoś" dotyczący drobnego szczegółu, który nagle urasta do ogromnych rozmiarów, ponad wszelką miarę. Także konflikt związany z brakiem możliwości zdobycia czegoś całkiem nieważnego. W tym przypadku, drobny szczegół nabiera niedorzecznie dużego znaczenia - przeżyte doświadczenie ma charakter węchowy. Popatrzcie na dzieci ( i te duże też!) jak reagują gardłem na swoje małe ale dla nich ważne sprawy.