Aktualności:

Autor Wątek: Uczucie kłucia w nosie  (Przeczytany 1958 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Uczucie kłucia w nosie
« dnia: Luty 18, 2015, 04:00:06 pm »
Jola P
witajcie. co może oznaczać krótkie i mocne kłucie w lewej dziurce od nosa? pojawia się zimą, do niedawna zaraz po wyjściu na mróz/zimno (ale nie zawsze, czasem). ostatnio zjawia się też w pomieszczeniu, w cieple (w okresie zimowym). kłucie zwykle jest tak silne, że uśnieża je zaciśnięcie nosa. po paru sekundach kłucie mija. trudno mi to powiązać z 'wywęszaniem' czegoś.. może jakiś inny trop?
może zacznę zapisywać, jakie myśli je poprzedzają.. ma to sens?

Piotr Kmieć
Piotr Kmieć tak, zapisuj myśli poprzedzające kłucie i twoje stany emocjonalne. kilka przypadków i znajdziesz "zapalnik". wtedy napis, bo obecnie ciężko coś wywnioskować.
coś cię ewidentnie drażni, zbyt silny bodziec. może być związane z zapachem, węszeniem (pamiętaj, że rozpoznajemy się też po zapachach, feromony itd).

Jola P
a przy okazji zrobiłam sobie psychoanalizę z której wyszło, że potrzebuję zbudować w sobie zaufanie, że przypadłości mogą po prostu odejść - ot tak, nawet po wielu latach wspólnego życia. potrzebuję zaufania, że nie muszę się przy tym namęczyć, nagimnastykować, przechodzić nie wiadomo jakie rytuały. że po prostu coś może odejść. że nie jest już potrzebne. że to ja decyduję o tym rozstaniu, po prostu. tak, tego zaufania mi zdecydowanie potrzeba. zaufania do siebie. dziękuję za bodziec do tej refleksji

Piotr Kmieć
Piotr Kmieć hehe ciekawe, zaufanie jest rozwiązaniem dla konfliktu "coś mi tu śmierdzi", także... bardzo prawdopodobne, że rozwiązałaś konflikt :)

Jola P
no właśnie jak zaczęłam czytać to, co wkleiłam, przyszła mi ta myśl wooow! że ten brak zaufania do siebie, to właśnie to węszenie! 'bo przecież to nie może być takie proste, coś trzeba więcej, tylko co?'. nooo, jestem bliżej domu :)) wooow :)) dzięki :)