Aktualności:

Autor Wątek: Refluks  (Przeczytany 7001 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Refluks
« dnia: Grudzień 15, 2014, 10:41:33 am »
Romuald Kosznik
Jest wiele konfliktów którym towarzyszy refluks, ale główny to nie móc przełknąć "kęsa" - ustalić trzeba, co jest tym kęsem.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Refluks
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2014, 02:15:11 pm »
" Człowiek, któremu coś nie pasuje coś się nie udaje ma "kwaśną minę" Jeśli człowiekowi nie udaje się świadomie zwalczyć złości(...)somatyzuje swoją agresję. Żołądek reaguje kwasami, produkuje na poziomie materialnym agresywne płyny i przepracowuje niematerialne uczucia.(...) Kwasy wędrują ku górze, ponieważ uczucia nie chcą zostać strawione" Choroba Twoim przyjacielem Dahlke, Dethlefsen

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Refluks
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2015, 05:08:10 pm »
Pytanie nt. różnicy między refluksem przełykowym i żołądkowym.

Przełyk odpowiada za połknięcie kęsa, a żołądek to już trawienie kęsa. Czyli w przypadku pierwszego jest problem z przełknięciem, a w drugim z trawieniem - usuwam coś, bo nie jestem w stanie/nie chcę tego trawić.
Przy gardle jest "nie chcę tego przyjąć, połknąć, odrzucam to", a w żołądku już połknąłem, ale jak mam to zacząć trawić, to jednak dziękuję i usuwam ;)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Przełyk/Refluks
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2015, 08:46:44 pm »
Piotr P. Kmieć
Nie chcę czegoś przyjąć, nie chcę przyjąć jakiejś wiadomości, nie chcę żeby TO stało się częścią mojego życia.
Światło przełyku poszerza się (ektoderma) w celu usunięcia czegoś, czego nie chcemy przyjąć.