Aktualności:

Autor Wątek: Migrena/Ból głowy  (Przeczytany 12604 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Migrena/Ból głowy
« dnia: Lipiec 24, 2014, 03:34:29 pm »
Romuald Kosznik
Migreny są zazwyczaj częścią fazy zdrowienia konfliktu obniżenia wartości na poziomie intelektualnym: "Myślę, że nie dam rady tego zrobić, ale to zrobiłam", "Porównuję siebie z innymi: nie jestem tak dobra jak inni". Też proszę przeanalizować:"Żałuję, że mój ojciec jest moim ojcem". Ale też są migreny, które są bardzo bolesne i sprawiają, że człowiek nie toleruje hałasu i światła, pojawiają się one podczas aktywnego konfliktu. Czasem mają je ludzie, którzy nie chcą stawić czoła rzeczywistości i prawdzie, którą symbolizuje światło. Mamy tzw. strach przed byciem widzianym

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Migreny w czasie miesiączki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2014, 05:18:54 pm »
Romuald Kosznik
Szyjka macicy pokryta jest błoną śluzową zbudowaną z nabłonka płaskiego, który w trakcie rozwoju ewolucyjnego wniknął przez pochwę. Przyczyną m.in. migren tzw. bólów menstruacyjnych jest faza aktywna seksualnego konfliktu rewirowego i także biologiczno- seksualna frustracja. Często też jest to seksualny konflikt rozłąki nawet konflikt związany z brakiem współżycia płciowego i też może być konflikt związany z odbyciem stosunku wbrew własnej woli.

Beata S
'żałuję, że mój ojciec jest moim ojcem"

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Migrena/Ból głowy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2014, 05:24:38 pm »
Kasia K
czesto bóle głowy sie pojawiaja jak sie duzo mysli ,a mało robi

Romuald Kosznik
Kasiu - masz "piątkę" ode mnie za komentarz! A tak poważnie, to migreny są zazwyczaj częścią fazy zdrowienia konfliktu obniżenia wartości na poziomie intelektualnym: "Myślałem, że nie dam rady tego zrobić, ale to zrobiłem". "porównuje siebie z innymi: nie jestem tak dobry jak oni"

Lub wewnętrzne wątpliwości: "Czy mój ojciec jest naprawdę moim ojcem?" lub/i "Nie potrafię wymyślić niczego skutecznego", ponieważ porównuję siebie do kogoś lub czegoś. Jest temat jeszcze bardzo silnych migren - te które są bardzo bolesne i sprawiają, że człowiek nie toleruje hałasu i światła pojawiają się podczas aktywnego konfliktu. Czasem mają je ludzie, którzy nie chcą stawić czoła rzeczywistości i prawdzie, którą symbolizuje światło. Czyli coś, czego nie chcemy widzieć lub słyszeć, ponieważ nie mamy żadnej odpowiedzi, rozwiązania. Także/i strach przed byciem widzianym - częsty konflikt!

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Migreny
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2015, 11:30:45 am »
Romuald Kosznik
migreny - bóle głowy są zazwyczaj częścią fazy zdrowienia konfliktu obniżenia wartości na poziomie intelektualnym: "myślałem, ze nie dam rady tego zrobić, ale to zrobiłem". - porównuję siebie do innych : nie jestem tak dobra jak oni" ale też zadaj sobie pytanie: "czy mój ojciec jest naprawdę moim ojcem?". Należy również rozpatrzyć migreny jako bardzo silne bóle. Migreny te są bardzo bolesne i sprawiają, że człowiek nie toleruje hałasu i światła, pojawiają się podczas aktywnego konfliktu. Miewają je ludzie, którzy nie chcą stawić czoła rzeczywistości i prawdzie, którą symbolizuje światło. Też coś, czego nie chcemy widzieć lub słyszeć, ponieważ nie mamy żadnej odpowiedzi, rozwiązania., No i jeden z ważniejszych konfliktów - strach przed byciem widzianym. Tu popracuj a będziesz zdrowa.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Migrena/Ból głowy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2015, 07:52:56 pm »
Merci P
Przemyśl sobie przede wszystkim po kim coś takiego masz, albo kto w dzieciństwie wywieral na Tobie presję. Chodziłas na jakieś dodatkowe zajęcia wybrane przez rodziców albo rodzice byli niezadowoleni z postępów w Twojej nauce? To zazwyczaj przybiera taki obrót spraw jak u Ciebie. Musisz sobie uświadomić, że jesteś jedyna w swoim rodzaju i zapewne dużo ludzi porównuje się do Ciebie i podziwia za to co robisz, kim jesteś Emotikon smile nie ma co się porównywać bo i tak nie będziesz taka jak ktoś inny, bo jesteś sobą. Bądź dumna z siebie, nie popadaj w myślenie o byciu gorsza bo jak będzie Ci przechodzić to będziesz miała regularne migreny. No i zrób radykalne wybaczanie swoim 'oprawca '.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Migrena
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2015, 10:15:22 pm »
migrena to faza zdrowienia po rozwiązaniu konfliktu obniżenia poczucia własnej wartości na poziomie intelektualnym. np. "nie wierzyłem, że mi się uda, myślałem, że się nie nadaję, ale... UDAŁO SIĘ"; porównuję się do innych, nigdy nie będę taki, jak oni;  Gilbert mówi też o tym: "czy mój ojciec na pewno jest moim ojcem?/żałuję, że mój ojciec jest moim ojcem"

Te silne migreny, gdzie człowiek nie toleruje światła i hałasu to migreny w fazie aktywnej. mogą być konflikty: nie chcę stawić czoła rzeczywistości takiej, jaka jest, nie chcę poznać "światła"/prawdy. nie chcę stawić czoła prawdzie; nie chce tego widzieć ani słyszeć, bo nie mam dla tego żadnego rozwiązania, nie mam odpowiedzi na ten problem; czuję lęk przed byciem widzianym, zauważonym.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Migrena/Ból głowy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2015, 04:19:15 pm »
Piotr P. Kmieć
Migreny dotyczą konfliktów związanych z poczuciem obniżenia wartości na poziomie intelektualnym. Często dotyczy to porównywania się do innych, oceniania siebie, niedoceniania siebie, myśli "mogłam zrobić to inaczej/chyba nawaliłam/co mogłabym zrobić lepiej...". W tym kierunku należy szukać przyczyn. Migrena pojawia się w fazie naprawczej, kiedy poczujesz ulgę, odpuścisz. Jeśli ciągle się to u Ciebie pojawia, to najpewniej jesteś w stałym konflikcie, który ciągle rozwiązujesz i do niego wracasz np. stresuję się w ciągu dnia czy dam radę, czy podołam zadaniom, czy jestem wystarczająco dobra, a w między czasie pojawiają się sytuacje, kiedy sobie odpuszczam, zaczynam wierzyć w siebie, po czym znowu wpadam w stres.