Aktualności:

Autor Wątek: Jajniki/Torbiel na jajniku  (Przeczytany 11593 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Jajniki/Torbiel na jajniku
« dnia: Lipiec 24, 2014, 03:21:11 pm »
Romuald Kosznik
Jest to konflikt "nienoszenia dziecka w łonie" który może zostać wyrażony poprzez pojawienie się włókniakomięśniaka gładkiego w macicy. Dotyczy to "planowanego" noszenia dziecka, a więc włókniakomięśniak symbolizuje fakt noszenia.
Kolejnym etapem może być torbiel jajnika, narastająca przez okres dziewięciu miesięcy.
Spostrzeżenia dotyczące choroby:
Torbiele, zarówno nerek jak i jajników, rozwijają się w podobnym tempie jak ciąża i potrzebują dziewięciu miesięcy, aby stwardnieć i wypełnić zadanie przydzielone przez organizm (i tu trzeba sobie odpowiedzieć dlaczego powstał torbiel i kto jest tego sprawcą czyli kto wywołał u mnie ww konflikt?!)
UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Podczas tych dziewięciu miesięcy nie można ich zoperować (ani w żaden inny sposób ingerować !!!), ponieważ przylegają do innych narządów w jamie brzusznej.
Do tej pory te normalne, biologiczne zmiany były mylnie interpretowane jako narastanie złośliwych guzów. Torbiel, guz lub jajnik nie mogą zostać usunięte aż do pełnego otorbienia guza, ponieważ w okresie wzrostu mają powiązania z naczyniami krwionośnymi otaczających narządów, zapewniając sobie optymalne odżywianie.
Dopiero gdy mózg wysyła sygnał aby je odciąć, jajniki stają się niezależne (w drugiej fazie zdrowienia).
Przekładając na prosty język - jak coś stracisz to matka natura zaraz daje ci możliwość mieć następne - ot i cała filozofia !!!

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Torbiel na jajniku
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2014, 03:23:07 pm »
Maria D
Totalna bzdura Romku. Miałam torbiel na jajniku. Przez 12 lat torbiel była obserwowana ( byłam pod stałą opieką i prowadzona przez ginekologa).
W 2011r byłam operowana. Nie było dobrze. Dużo wiem na temat, ale nie będę się mądrzyła. Nie jestem lekarzem. Teraz jest ok i jestem szczęśliwa.

Romuald Kosznik
Gratuluję zdrowia! Ale jeżeli będzie ci się chciało wrócić do tyłu o te 12 i więcej lat, to znajdziesz przyczynę dlaczego miałaś torbiel na jajniku. Ty mówisz o skutkach a ja o przyczynie. To że 12 lat torbiel był obserwowany to ok, bo i następne 20 lat by był bez uszczerbku dla zdrowia. A to dlatego że nie posiadasz prątków gruźlicy, które by go "zjadły". No i prawdopodobnie nie miałaś drugiego konfliktu w tym temacie więc tak się stało .

Olga C
jak coś stracisz to matka natura zaraz daje ci możliwość mieć następne - rozumiem że nie zawsze chodzi tu o stracone dziecko, tak ?

Romuald Kosznik
Oczywiście! Miałem przypadek, że kobieta straciła pieska - samochód przejechał - i za tydzień były mięśniaki i potem torbiel.

Olga C
no to dobrze podejrzewałam. muszę koniecznie przekazać koleżance bo może dzięki temu jej nie pokroją. Dziękuję Pięknie !!!

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Torbiel na jajniku
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2014, 04:49:16 pm »
Romuald Kosznik
Żeby dokładnie wyjaśnić cały problem narządów rodnych i w tym jajników, bez warsztatów lub innych studiów nie da rady! Ale postaram się w jak najprostszy sposób to wyjaśnić. Jeżeli tysiące la temu, matka / kobieta (dziewczynka też) traciła dziecko lub coś co traktowała jako część gniazda, to natychmiast "włączał się program - "następne dziecko" - bo klan musi żyć. Powiększony jajnik to sprawniejszy - wydajniejszy jajnik!!! Przykład: Dziewczynka ma psa. Podczas spaceru, nie może go utrzymać i zwierzę wyrywa się. Dochodzi do wypadku - samochód potrąca psa. Dziewczynka jest zszokowana. Żal po stracie zwierzęcia miesza sięz poczuciem winy z powodu niedopilnowania go. U dziewczynki rozwija się torbiel jajnika.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Jajniki
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2014, 03:57:44 pm »
Źródło: http://5prawnatury.pl/wybrane-programy-natury/sbs-jajnikow/

W przypadku raka/guza jajnika należy rozróżnić guza/raka jajnika (wzrost tzw. potworniaka) oraz martwicę jajników (ubytek tkanki).
Każda z tych „chorób” dotyczy innego listka zarodkowego. Wiedza z zakresu embriologii umożliwia wgląd w pochodzenie histologiczne tkanek, które po ich przyporządkowaniu do poszczególnych listków zarodkowych zachowują się w bardzo specyficzny i kontrolowany sposób, mianowicie:
- każda tkanka kontrolowana jest przez konkretną część mózgu (pień mózgu, móżdżek, łożysko, kora mózgowa)
- każda tkanka/organ posiada przyporządkowany jej ośrodek sterowania w konkretnej części mózgu
- każda tkanka/organ reaguje na konkretny rodzaj konfliktu biologicznego
- każda tkanka/organ wywodzi się z konkretnego listka zarodkowego (embriologia)
- na każdej tkance/organie pracuje wybrana grupa mikrobów (–> patrz 4 Prawo Natury).

Potworniak jajnika – sterowany jest w pniu mózgu i histologicznie przynależy do endodermy. Jak wynika z 3 Prawa Natury komórki tkanki endodermalnej dzielą się w fazie aktywnej (przyrost), a w fazie zdrowienia następuje ich redukcja dzięki pożytecznej pracy mikrobów.

Konflikt: ciężki konflikt utraty (dziecka, ukochanej osoby, również może dotyczyć zwierząt domowych)

Ręczność: NIE

Faza aktywna: wzrost zwartego guza (potworniaka); proporcjonalnie do przyrostu guza zaczynają namnażać się też grzyby i mykobakterie, które będą niezbędne w fazie zdrowienia w celu rozłożenia guza.

Faza zdrowienia: jak tylko kobieta rozwiąże konflikt rozpoczyna się faza zdrowienia. W tym momencie guz przestaje rosnąć. Rozkład guza następuje przez serowacenie przy udziale grzybów i mykobakterii. To, co nie zostanie rozłożone przez mikroby – zostanie w organizmie. Nie ma konieczności wycinania pozostałości guza pod warunkiem, że nie wiąże się to z dyskomfortem (ucisk na sąsiadujące narządy, wielkość guza, itp…).

Biologiczny sens: Biologiczną funkcją przyrostu potworniaka jest reprodukcja. Organizm osobnika po przeżyciu biologicznego konfliktu utraty, rozpoczyna program prokreacji w celu „wyprodukowania” utraconej osoby.
Martwica jajnika – rak jajnika – cysty jajnika – torbiele jajnika – program sterowany jest w łożysku nowego mózgu i histologicznie powiązany jest z nową mezodermą. Zgodnie z 3 Prawem Natury w fazie aktywnej następuje martwica tkanki (zmniejsza się jej ilość), a w fazie zdrowienia mamy do czynienia z odbudową tkanki.

Konflikt: – ciężki konflikt utraty (bliskiej osoby lub zwierzęcia) z powodu śmierci lub rozstania – wstręty, obrzydliwy (tzw. półgenitalny; nie seksualny -  nie jest bezpośrednio związany z genitaliami/seksualnością) konflikt z mężczyzną lub „męską” (zmężniałą) kobietą

Ręczność: TAK

Faza aktywna: martwica (zanik) tkanki jest niewyczuwalny i niezauważalny, chyba, że przypadkowo wykonuje się rutynowe badanie jajnika, podczas którego widać pomniejszony jajnik. Zanik tkanki jajnika redukuje poziom estrogenu, co może doprowadzić do zaniku menstruacji.

Faza zdrowienia: po rozwiązaniu konfliktu ubytki tkanki mezodermalnej wypełniane są nową tkanką formując różnej wielkości cysty. Z powodu mnożenia się komórek jajników w płynnym środowisku cysty, owe cysty błędnie diagnozowane są jako „rak jajnika” lub „szybko rosnący rak jajnika”.

!!! WAŻNE: Na początku fazy zdrowienia cysta podłącza się pod sąsiadujące organy w celu zaopatrzenia się w krew – proces ten błędnie diagnozowany jest jako: „inwazyjny wzrost raka”. W ciągu 9 miesięcy cysta wykształca swój własny układ krwionośny (z tętnicami i żyłami) i staje się samowystarczalna, twardnieje. Na tym etapie cysta może już odłączyć się od sąsiadujących organów. Cysta może zostać usunięta podczas zabiegu operacyjnego – w przypadku, gdyby stała się uciążliwa, wyczuwalna. Jeśli cysta nie zostanie usunięta będzie produkować więcej estrogenu – kobieta dzięki tej dodatkowej ilości kobiecego hormonu będzie wyglądać młodziej, ma większy popęd seksualny. I tu też leży biologiczny sens tego programu: młodziej wyglądająca kobieta z dużym popędem seksualnym ma większe szanse na „przyciągnięcie” mężczyzny. W rezultacie zwiększa to jej szanse na znalezienie nowego partnera, z którym będzie mogła zajść w ciążę, aby urodzić nowego potomka.

Ten sam proces zachodzi u mężczyzn w przypadku martwicy jąder, kiedy to po zakończeniu procesu zdrowienia , cysta jądra zwiększa produkcję testosteronu, co sprawia, że mężczyzna wygląda na silnego, umięśnionego, a co za tym idzie – bardziej atrakcyjnego dla kobiet.

Cysta potrzebuje okresu 9 miesięcy (podobnie jak ciąża) aby rozwinąć się do samodzielnie działającego organu. Cysta może być usunięta po okresie 9 miesięcy, kiedy jest już dojrzała, otorbiona i działa jak niezależny organ. Jej samodzielnie funkcjonujący układ krwionośny nie jest zależny od sąsiednich organów. Cysty wielkości ok. 12 cm nie sprawiają większego problemu, gorzej z tymi, które ważą 6-8 kg i związane są z ogromnym dyskomfortem. Te należy usunąć niezwłocznie po okresie 9 miesięcy.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Jajniki/Torbiel na jajniku
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2015, 03:15:48 pm »
Romuald Kosznik
Często jest to konflikt "nienoszenia dziecka w łonie" może zostać wyrażony poprzez pojawienie się włókniakomięśniaka gładkiego w macicy. Dotyczy to "planowanego" noszenia dziecka, a wiec włókniakomięśniak symbolizuje fakt noszenia. Kolejnym etapem może być torbiel jajnika, narastająca przez okres 9 miesięcy. Uwaga! Torbiele jajników (także nerek), rozwijają się w tempie jak ciąża i potrzebują 9 miesięcy, aby stwardnieć i wypełnić zdanie przydzielone przez organizm.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Jajniki/Torbiel na jajniku
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2015, 03:46:00 pm »
Joanna C
Generalnie na jajnikach, to strata. Utrata kogoś lub czegoś co się kocha. U mnie, a wtedy nie będzie miałam pojęcia o TB, to była strata Babci. Nasza podświadomość wie szybciej niż my. U mnie najpierw były torbiele, a później odeszła właśnie Babcia.  Tak ok. 7-9 miesięcy.  Ale TB zakłada, że tyle ma to trwać.  Jak ciąża.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Torbiel na jajniku
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2017, 01:18:39 pm »
Piotr Kmieć
Spadek wartości związany ze stratą kogoś bliskiego, ważnego - kim jestem bez niego, co znaczę bez tej osoby?Może być to po rozstaniu lub śmierci bliskiej osoby. Np. kobieta po rozstaniu nie czuje się już kobieco, czuje się bezwartościowa. Tworzy się torbiel, która przez 9 miesięcy zmienia się w tkankę łączną, twardnieje. Ostatecznie ma to na celu wytworzenie cysty, która będzie produkowała więcej estrogenu - celem jest bycie bardziej kobiecą żeby zwiększyć swoją wartość jako kobiety.