Aktualności:

Autor Wątek: Zimne/Marznące dłonie/stopy  (Przeczytany 12810 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Zimne/Marznące dłonie/stopy
« dnia: Sierpień 08, 2014, 03:15:57 pm »
Elka A
Z mojej wiedzy wynika, że marznące stopy, to"niemożność zrobienia kroku, niemożność podążania swoją drogą" "coś nas blokuje, aby iść zgodnie ze swoją prawdą + ręce niemożność robienia tego co się naprawdę chce"

Beata S
Zimne stopy: brak kontaktu połączenia z matką. Zimne dłonie: brak kontaktu, połączenia z ojcem. Centralny konflikt oddzielenia od kogoś.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Zimne/Marznące dłonie/stopy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2015, 11:23:57 am »
konflikt oddzielenia jest trochę innym konfliktem niż rozłąka. rozłąkę odczuwamy jako tęsknotę, boli nas brak tej drugiej osoby, wtedy reaguje naskórek. konflikt oddzielenia natomiast nie musi być aż tak obciążony emocjonalnie. jest to po prostu odczuty brak kontaktu/przepływu z daną osobą i objawia się zimnymi stopami (jeśli chodzi o kobietę) albo zimnymi dłońmi (jeśli chodzi o mężczyznę)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2015, 02:07:57 pm »
Martyna F
Zimne stopy - Oczywiście krążenie. Za dużo w głowie, stres, cialu brak rozluźnienia, spokoju i stad cala krew zostaje ściągnięta do centrum dowodzenia - mózgu.  Rezultatem są zimne Kończyny. Ochłodzona nawet minimalnue krew która wraca zylami w górę, ochladza narządy rozrodcze i pęcherz. Stąd zapalenia. Prob z menstruacija i zajściem w ciążę.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2015, 02:08:30 pm »
 Romuald Kosznik
Podstawowy konflikt braku ludzkiego ciepła. Przykład: dziewczynka po raz pierwszy doświadczyła rozłąki z mamą, kiedy poszła do żłobka. Od tego czasu za każdym razem, gdy czuje się oddzielona od rodziców, pojawia się u niej niepokój oraz uczucie zimna i ból w stopach. Gdy czuje się samotna i pozbawiona przyjaciół, ma zimne dłonie. Zimne dłonie - gdy miałem trzy latka, zmarła moja babcia i już nie mogłem jej dotknąć. Zimne nogi - jestem w biurze i nie ma miedzy nami ludzkiego ciepła, czuję się samotna.