Aktualności:

Autor Wątek: Kark/Szyja  (Przeczytany 7398 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Kark/Szyja
« dnia: Lipiec 28, 2014, 05:29:47 pm »
Przewianie karku.

Aleksandra B
Czy byłaś świadkiem niesprawiedliwej obmowy kogoś? A może ktoś, poza Twoimi plecami niesłusznie Cię o coś posądził?

Uli T
pytanie można sobie już zadać w chwili, kiedy czujemy dyskomfort zimnego odczucia na ciele a jednak w tej sytuacji pozostajemy. przeciez można zadbać, by się nie narażać, chociaż dopiero wtedy, kiedy poczujemy a z własnych obserwacji mogę powiedziec, że taki moment jest świetnie sygnalizowany przez organizm.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Ból karku
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2014, 04:59:58 pm »
Romuald Kosznik
Może być oznaką fazy regeneracji po ćwiczeniach, nadmiernym wysiłku fizycznym, itd... Wiąże się z nieudaną próbą sprzeciwu, oporu, odnoszącą się do osoby z zewnątrz - pamiętajmy jednak, że głównym wydźwiękiem dla mięśni jest bezsilność.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Sztywność karku
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2015, 02:39:31 pm »
Sztywność karku pojawia się jak chcesz odwrócić głowę do tyłu, a nie możesz ze względów moralnych, lub niskiego poczucia własnej wartości. może to się też pojawić, jak było się światkiem pomówienia, oczerniania kogoś, obgadywania "za plecami".

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Kark/Szyja
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2017, 10:48:19 pm »
Piotr Kmieć
Szyja dotyczy uginania się, pokory, uginania przed kimś. Wymuszone posłuszeństwo, którego nie chcę okazywać.
Ewentualnie... nie chcę odwracać się za siebie, patrzeć na to, co wyrabia ktoś za moimi plecami.