Aktualności:

Autor Wątek: Nadgarstek  (Przeczytany 4909 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Nadgarstek
« dnia: Lipiec 28, 2014, 01:53:44 pm »
Asia W
Nadgarstek to -nie chcę tego robić,Ruch odmowy, odrzucenia.

Robert R
Nadgarstek to też może być chęć zatrzymania. Matka trzyma dziecko zginając nadgarstek do wewnątrz.

Paweł J
Z jednej strony chcę odrzucić z drugiej chcę zatrzymać... Zgaduj zgadula.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Nadgarstek
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2014, 04:29:13 pm »
Beata S
Według Gilberta Renaud w przypadku nadgarstka najczęstszy jest brak zaufania (paranoja) lub konflikt odnoszący się do wypowiadanych słów. Również konflikt obniżenia własnej wartości dotyczący negowania własnych odczuć, konflikt obniżenia własnej wartości w związku ze zręcznością, zdolnościami manualnymi. Czasami to również konflikt tzw. pośredników, osób, które pośredniczą w relacjach pomiędzy innymi: sekretarki, związkowcy itp. Nie mam niestety informacji odnoszących się stricte do cieśni, ale można by teoretyzować, że mógłby to być konflikt: "nie chcę już dłużej być pośrednikiem między nimi", "mam dość bycia między młotem i kowadłem" itp.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Nadgarstek
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2014, 11:09:18 pm »
Aleksandra B
Nadgarstek ma wiele kości, każda z nich coś oznacza. Jest to długi program na warsztaty. Najogólniej jest powiązany z elastycznością wykonania jakiegoś ruchu i stosunkiem moralnym do tego czynu. Np. Czy przygarnąć jakąś rzecz, ideę, osobę, czy raczej ją odrzucić ?"

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Ból nadgarstka
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:41:13 pm »
Romuald Kosznik
Jest brak zaufania (paranoja) lub konflikt odnoszący się do wypowiadanych słów. Także konflikt obniżenia poczucia własnej wartości dotyczący negowania własnych odczuć lub w związku z zręcznością, zdolnościami manualnymi. Konflikt "pośredników" związkowców, sekretarek, pośredników itp. (pośrednicy to osoby, które pośredniczą, kogoś reprezentują lub są posłańcami lub przekaźnikami informacji - sami nie są decydentami.)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Nadgarstek
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2016, 04:51:20 pm »
Piotr Kmieć
Utrata poczucia własnej wartości związana z niemożnością sterowania, kierowania, utrzymania czegoś, zatrzymania. Ból pojawia się w fazie naprawczej.
np. tracę pieniądze, obracam ogromnymi kwotami, ale nic z tego nie mam, nie mam nic "w ręku".