Aktualności:

Autor Wątek: Kolana  (Przeczytany 12895 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Kolana
« dnia: Lipiec 28, 2014, 01:49:52 pm »
Padło pytanie o łękotkę.

Aleksandra B
Problem z samą łękotką to: "Sprzeciwiam się niesprawiedliwości związanej z oddaleniem"." Muszę zakopać topór wojenny i potrzebuję wsparcia w tej sprawie". Ogólnie problem z kolanem to bunt przeciwko niesprawiedliwości, presji innych osób, niskie poczucie wartości w wymiarze sportowym. W wymiarze duchowym - problem z religią. Problem ugięcia się przed autorytetem.

Prawa Natury
Ja dodam jeszcze od siebie, że kolano może być dotknięte również w powiązaniu z odczuciem "rywalizacji" - i to nie tylko sportowej, ale każdej, która dotyczy tematu konkurowania z kimś/czymś.

pk
Od siebie dodam lekkie rozwinięcie tego, co pisała Aleksandra.
Problem kolan, to głównie "nie ugnę się, nie uklęknę, nie odpuszczę". Chodzi o uległość przed kimś (autorytet, rodzic, szef, ktoś bliski). Są one też związane z pewną elastycznością. Uparci ludzie często mają problemy z kolanami. W fazie zdrowienia towarzyszyć temu może sztywność kolan oraz opuchlizna. Nie należy się tym przejmować, tylko odleżeć swoje.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Łąkotka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2014, 04:40:58 pm »
Beata S
"Potrzebuję więcej kontaktu, straciłam coś"; problem pogodzenia: "chciałabym się pogodzić". Aspekt pogodzenia związany jest ze sporami, kłótniami

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Kolana
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2014, 05:27:10 pm »
Marlena M
Kolana są symbolem pokory. Niemożność wykonania kroku jest strachem przed jakąś decyzją, którą nieuchronnie trzeba będzie podjąć.

Beata S
Przy kolanach trzeba by mieć diagnozę, która część "szwankuje", ale ogólnie są one związane z konfliktem wymuszonego posłuszeństwa i obowiązku, podległości bez słowa sprzeciwu, zmuszeniem do uklęknięcia.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Kolana
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2014, 11:07:29 pm »
Irena P
Kolano to nowa mezoderma. Aspekt statyczny i dynamiczny. Strona prawa u osoby praworęcznej sugeruje problemy z..partnerem, ojcem, szefem. Może to być konflikt wymuszonego posłuszeństwa lub obowiązku . Muszę ale naprawdę nie chcę tego posłusznie robić bez słowa sprzeciwu. Konflikt obniżenia wartości związany z czymś fizycznym .Często w wyniku biernosci - odmawiam sobie zrobienia kroku, pójscia do przodu ..bo muszę coś robić i nie umiem się z tego wyzwolic..

Lewe kolano u osoby praworęcznej: To strona femine...matka, dzieci, ...

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Rzepka
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2015, 10:54:36 am »
Beata S
Rzepka według TB: konflikty typu: "czuję się nieskuteczny", Chciałbym pracować
mniej, ale wydajniej", "chciałbym zarabiać więcej, robiąc tyle samo",
"czuję się nieskuteczny, bo oczekuje się ode mnie więcej niż mogę dać",
"zawsze gdy próbuję stanąć na nogi, coś mnie powstrzymuje". Problem z
rzepką wskazuje na niemoc, brak sił, brak skuteczności - albo nie mam
pracy, albo ciężko pracuję, a zarabiam mało. Zwrócić też uwagę na
wspomnienia osób, które szły na śmierć. A także wspomnienia rodziców,
typu: "Nie mogę dać dzieciom tego, czego potrzebują". Może również
chodzić o dziecko traktowane niesprawiedliwie w relacji z rodzeństwem,
niesprawiedliwość związana z matką, z religią...Zwrócić uwagę na
nieślubne dzieci w rodzie lub brak błogosławieństwa dla matki.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Kolana
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2015, 03:54:16 pm »
Romuald Kosznik
Natalio, czytaj do tyłu, bo to już było opisane ale dla ciebie przypomnę- kolana wiążą się ruchliwością i stabilizacją. Gdy mówimy o stawach, musimy wziąć pod uwagę dwa symboliczne znaczenia kości, które nawzajem się uzupełniają. Po pierwsze aspekt statyczny - zapobieganie niechcianym ruchom i zapewnienie sztywnego podparcia. Po drugie aspekt dynamiczny - zapewnienie ruchomości. A konflikty które wywołują dysfunkcje to: konflikt związany z jednym lub obydwoma kolanami i konflikt wymuszonego posłuszeństwa lub obowiązku. Także może być konflikt obniżenia wartości związanego z czymś fizycznym np. ze sportem. Ale też konflikt związany z duchowością - w niektórych religiach. W tym zakresie się poruszaj a znajdziesz przyczynę dlaczego boli kolano.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Kolana
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2015, 03:55:33 pm »
Piotr P. Kmieć
od siebie dodam, że kolano może być też konfliktem, gdzie znajdujemy się "między młotem a kowadłem" w relacji z kimś bliskim np. matka i żona ciągle się kłócą, a ja jestem cały czas wciągany w ich awantury i zmuszany do wspierania w tym jednej i drugiej.