Aktualności:

Autor Wątek: Swędzenie oczu/Oczy  (Przeczytany 4790 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Swędzenie oczu/Oczy
« dnia: Lipiec 28, 2014, 01:22:38 pm »
Swędzenie oczu

Aleksandra B
Przypuszczam, że chodzi o swędzące powieki. Najprościej ujmując, jest to konflikt: "Utracić kogoś z oczu".

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Zapalenie spojówek/Oczy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2014, 01:44:02 pm »
Aleksandra B
Zapalenie spojówek, podobnie jak powieki, jest rezultatem konfliktu rozłąki. Jeśli występuje często, proszę zwrócić uwagę, w jakich okolicznościach pojawiło się pierwszy raz. Z kim lub czym rozstanie było trudne przed pojawieniem się tej przypadłości.

Romuald Kosznik
Zapalenie spojówek objawia się zaczerwienieniem oczu, a wywołane jest wstrząsem o zabarwieniu wzrokowym, ale także związanym z oddzieleniem. Konflikt oddzielenia - zniknięcia z oczu. Także konflikt oddzielenia - nie można znieść tego, co się widzi. Obrzydliwy widok! Po rozwiązaniu konfliktu, w fazie zdrowienia, pojawia się pieczenie oczu - to właśnie jest zapalenie spojówek.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Spojówki/Powieki/Oczy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2014, 04:49:10 pm »
Beata S
Z powiekami i spojówkami powiązane są konflikty kojarzone ze splamieniem, zbrukaniem: "boli mnie i niepokoi to, co widzę", "to jest obrzydliwe, brudne"; "to wstyd, paskudnie, że nie mogę tego zobaczyć" itp.

Prawa Natury
Program powiek związany jest z konfliktem "stracić kogoś z oczu podczas gdy miało się zamknięte oczy" - np. to może być separacja małżeńska - oddzielne łóżka, zaobserwowałam również, że to może być konflikt rozłąki przeżyty we śnie (to bardzo ciekawa sprawa  czyli we śnie mamy zamknięte oczy + dodatkowo przeżywamy wizualny konflikt rozłąki.