Aktualności:

Autor Wątek: Kaszel  (Przeczytany 11336 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Kaszel
« dnia: Lipiec 25, 2014, 04:55:15 pm »
Romuald Kosznik
jest to tema oskrzeli - one dostarczają powietrza. W powietrznym terytorium, które dzielimy z kimś innym (oddychamy tym samym powietrzem, co oni), konieczne jest posiadanie pewnej minimalnej przestrzeni tylko dla siebie - abyśmy mogli cały czas oddychać. Jeśli ktoś zbyt daleko wejdzie w naszą przestrzeń, dusimy się. Powietrze, którego potrzebujemy, jest doprowadzane do pęcherzyków płucnych przez oskrzela. W fazie aktywnej konfliktu - ściany oskrzeli ulegają erozji, a ich średnica zwiększa się, by umożliwić przepływ większej ilości powietrza. W fazie naprawczej zachodzi proces odwrotny - powstaje masa / śluz (nawet guz), która ma wypełnić ubytki. a resztki "wyrzucamy" kaszlem. Są też inne rodzaje konfliktów dotyczących oskrzeli np. konflikt z zagrożeniem na naszym terytorium; konflikt obawy o swoje terytorium; konflikt groźby utraty terytorium; konflikt "co ludzie powiedzą ...", np. "żona przyprawiła mi rogi, pewnie teraz stanę się pośmiewiskiem". Inny przykład: Chory słyszy od ludzi: "działasz mi na nerwy", "mam cię dosyć" albo "duszę się przy tobie". I bawimy się w dochodzenie

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Kaszel/Duszności
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2014, 11:03:26 pm »
Duszące ataki kaszlu z niemożnością oddychania.

Romuald Kosznik
Duszności są związane zawsze ze strachem o ...? I to trzeba ustalić. Np. "Chcę, a jednocześnie nie chcę krzyczeć, wołać o pomoc" (zapytać co się śniło) i też sprawdzić czy nie jest o podłożu astmatycznym.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Kaszel
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2016, 01:46:58 pm »
Piotr P. Kmieć
Lęk przed utratą terytorium. Pomyśl o sytuacjach kiedy boisz się, że stracisz terytorium, coś ważnego dla siebie. Pomyśl kto Cię denerwuje, kto zabiera powietrze, z kim nie chcesz więcej dzielić tej przestrzeni. Kto w Twoim otoczeniu "powinien zniknąć"?