Aktualności:

Autor Wątek: Łysienie/Wypadanie włosów  (Przeczytany 12933 razy)

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Łysienie/Wypadanie włosów
« dnia: Lipiec 25, 2014, 04:30:04 pm »
Aleksandra B
Łysienie odpowiada za konflikt rozłąki z ukochaną osobą. Kto gładził dziecko, często po głowie i nagle odszedł, a dziecko to odejście ciężko przeżyło?
Nieważne czy rozstanie było krótko czy długotrwałe. Dotknięty łysieniem musiał przeżyć to bardzo dramatycznie. Potrzebna jest spokojna rozmowa na ten temat.

Romuald Kosznik
Łysienie - połączenie konfliktu egzemy (oddzielenie) z konfliktem migreny (obniżenie wartości w wymiarze intelektualnym). Konflikt oddzielenia (od klanu rodzinnego) + niesprawiedliwość i obniżenie wartości doświadczane w wymiarze intelektualnym. Konflikt oddzielenia przez niezrozumienie. "nie mogę być sobą". Strata, oddzielenie od własnej wizji samego siebie. Też może być utrata kontaktu z ukochaną osobą. Poczucie winy. Przykład: Mężczyzna od czasu rozstania z dziewczyną traci włosy, skarży sięna łupież i swędzenie głowy. Dziewczyna często dotykała jego włosów, czesała go. Włosy stopniowo przestają wypadać, w miarę jak zanika konflikt oddzielenia. I tu szukajcie przyczyn !

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Łysienie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2014, 01:33:43 pm »
Źródło: http://5prawnatury.pl/wybrane-programy-natury/sbs-naskorka/

Włosy są zrogowaciałym ektodermalnym nabłonkiem, także biologiczne konflikty związane z włosami będą charakteryzować się ubytkiem w fazie aktywnej, natomiast w fazie zdrowienia – uzupełnianiem.

Przykład z polskiej strony GNM: młody człowiek, po nagłej śmierci swojej ukochanej babci, która miała zwyczaj głaskać go po głowie, zareagował łysieniem plackowatym (łysienie na środku głowy w kształcie kręgu). Dopiero jak udało mu się rozwiązać swój konflikt zaczęły “kiełkować” mu nowe włosy.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Re: Łysienie/Wypadanie włosów
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2014, 10:34:41 pm »
Romuald Kosznik
Połączenie konfliktu egzemy (oddzielenie) z konfliktem migreny (obniżenie wartości w wymiarze intelektualnym). Konflikt oddzielenia (od klanu rodzinnego) + niesprawiedliwość i obniżenie wartości doświadczane w wymiarze intelektualnym. Także konflikt oddzielenia przez niezrozumienie. "Nie mogę być sobą". Strata, oddzielenie od własnej wizji samego siebie. I może być utrata kontaktu z ukochaną osobą. Często też poczucie winy. I tu proszę szukać przyczyny.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Łysienie/Wypadanie włosów
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2014, 05:37:43 pm »
Rafał Daniluk
Posiadanie włosów tworzy ryzyko, że ktoś mnie może za nie złapać. Wojownicy zazwyczaj nie mają zbyt długich włosów. Zwierzęta, które są nastawione na walkę, również są raczej krótkowłose.
Wypadanie włosów może być zatem spowodowane konflikten "nie chcę być złapany" lub "nie chcę dać się złapać", "chcę uciekać, ale boję się, że mnie zatrzymają". Dosłownie "jeśli nie będę miał włosów, to trudniej będzie mnie chwycić".

Np. Chłopak chce odejść od dziewczyny, ale boi się reakcji rodziny, że będą chcieli go powstrzymać, więc zaczynają wypadać mu włosy.

Drugi przykład.
Chłopak chce wyjechać za granicę, ale matka nie chce go tam puścić i próbuje go zatrzymać. Jemu zaczynają wypadać włosy.

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Łysienie/Wypadanie włosów
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2015, 10:22:22 pm »
Należy zadać sobie pytanie "kto chce mnie złapać?" lub "od kogo uciekam?"

Piotr Kmieć

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Łysienie/Wypadanie włosów
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2016, 05:19:40 pm »
Piotr P. Kmieć
Samica lisa, kiedy przygotowuje się do porodu, zaczyna linieć. Traci sierść i wyrywa ją sobie z ciała, żeby stworzyć nienarodzonym jeszcze liskom przytulne gniazdo z własnego futra. Jest to jej sposób na wyrażenie miłości rodzicielskiej i troski.
Jest to program natury, który również nosimy w sobie jako ludzie. Dlatego też wypadanie włosów, zwłaszcza u kobiet, może być spowodowane martwieniem się o dziecko, chęcią zapewnienia mu lepszych warunków przy jednoczesnym braku takiej możliwości.