Aktualności:

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Spis chorób / Odp: Ostroga piętowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 25, 2015, 01:40:02 pm »
Piotr P. Kmieć
Konflikt - podążam w złym kierunku lub "muszę wyhamować, to dzieje się zbyt szybko".
92
Spis chorób / Ostroga piętowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 25, 2015, 01:37:14 pm »
Romuald K
Fundamentalny konflikt dotyczący podążania w złym kierunku. Kość piętowa: głębokie "badanie" siebie: "Kim jestem?:, "Co powstrzymuje mnie przed byciem sobą?". Także poczucie niskiej wartości związane z ucieczką od czegoś ... Problem może być związany z projektem lub wyjazdem (konieczność wyjazdu, wyjścia ...) . Także "Utknąłem tam, nie mogę pójść na przód".
93
Spis chorób / Odp: Pęcherz moczowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 07, 2015, 02:46:47 pm »
Piotr P. Kmieć
Problemy związane z pęcherzem moczowym dotyczą zawsze sytuacji, kiedy jakiś ład i porządek w życiu są zaburzone, kiedy ktoś wchodzi w moją przestrzeń, zaburza ją, odbiera poczucie bezpieczeństwa w tym obszarze. Zapalenie pęcherza pojawia się w fazie zdrowienia.
94
Spis chorób / Ślinianki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 07, 2015, 02:36:48 pm »
Piotr P. Kmieć
Guz ślinianek - nie móc zdobyć kęsa (prawa strona) lub nie móc pozbyć się kęsa (lewa strona). Kęsem może być wszystko, ale jest to zawsze coś, czego bardzo chcę, pragnę, ale nie mogę tego zdobyć/pozbyć się ze względu na jakąś swoją niewydolność.
95
Spis chorób / Odp: Choroba Raynauda
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 07, 2015, 02:12:20 pm »
Pięć Praw Natury
Program okostnej. Konflikt  „brutalnej rozłąki”.  Rozłąka związana z zadawaniem bólu komuś lub odczuwaniem bólu. Bolesny konflikt rozstania.
W rozwoju ewolucyjnym takim brutalnym konfliktem rozłąki mogła być np. utrata albo przemarznięcie kończyny – w następstwie czego zwężały się naczynia krwionośne związane z okostną, aby zapobiec utracie krwi i w ten sposób zapewnić osobnikowi przeżycie.
W fazie aktywności konfliktu jednostajny, silny, „płynący” ból okostnej. Możliwa jest też utrata wrażliwości okostnej, zimne stopy, zaburzenia czucia, mrowienie związane z tym, że okostna uczestniczy w unerwieniu naczyń krwionośnych, więc w aktywności konfliktu może ograniczać ich rozszerzanie się (objaw Raynauda).
96
Spis chorób / Odp: Zatoki/Zapalenie zatok
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 07, 2015, 01:33:27 pm »
Piotr P. Kmieć
Z zatokami często mają problemy ludzie, którzy mają zwyczaj "węszyć" w otoczeniu i gdziekolwiek by się nie znaleźli np. próbuję wywęszyć co tam się dzieje, o czym oni rozmawiają, co oni myślą, dlaczego tak się zachowują. Ciągłe poczucie zagrożenia i braku bezpieczeństwa, uciążliwe otoczenie, brak zaufania do ludzi, podejrzliwość. Zależy wszystko głównie od tego, jakie przekonania ma dana osoba.
97
Spis chorób / Odp: Afta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 02, 2015, 11:22:43 pm »
Pięć Praw Natury
Afty to faza zdrowienia po przeżyciu konfliktu: „Niemożność pobrania kęsa pożywienia” lub „Niemożność wyplucia kęsa”
98
Spis chorób / Guz przysadki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 02, 2015, 11:20:54 pm »
Piotr P. Kmieć
Należy szukać konfliktu o wydźwięku "Nie umiem/Nie mogę wyżywić członków mojej rodziny"
99
Spis chorób / Spóźnianie się
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 28, 2015, 02:02:16 pm »
Piotr P. Kmieć
Tutaj okoliczności porodu mają znaczenie.Pierwsza rzecz, to uświadomienie córce jak wyglądał poród, opowiedzenie jej tej historii.Druga sprawa, to dlaczego ten poród został w ogóle wywołany? Dlaczego został wymuszony? Jakie emocje wtedy przeżywałaś i co czułaś w trakcie?Całe okoliczności porodu mają znaczenie, nie tylko fakty, a właśnie uczucia i emocje. Jeśli ona tak przyszła na świat, to ma wkodowane, że TAK TRZEBA ROBIĆ ŻEBY PRZEŻYĆ. Jej poród tak wyglądał, moment przyjścia na świat i... UDAŁO SIĘ, więc wniosek jest prosty - muszę czekać i być popychana, bo inaczej się nie uda. Ona na pewno chce żeby się udało i było dobrze, ale żeby się udało i było dobrze, musi być popychana, spóźniać się, być na ostatnią chwilę, czekać aż za mnie zrobią - bo tak się nauczyła przy jednym z pierwszych doświadczeń w swoim życiu.
100
Spis chorób / Łokieć/Ból łokci
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 26, 2015, 05:10:53 pm »
Piotr P. Kmieć.
ból łokci jest to faza zdrowienia po konflikcie spadku poczucia własnej wartości związanego z pracą, wykonywaniem pracy, jakiejś czynności, sprawnością fizyczną. trzeba poszukać. jednak jeśli boli, to już zdrowienie i nie można wpędzać się w kolejne konflikty, że "jestem niesprawny, bo boli". w przeciwnym wypadku można ponownie wpaść w konflikt.
Strony: 1 ... 8 9 [10]