Aktualności:

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Spis chorób / Odp: Afta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 02, 2015, 11:22:43 pm »
Pięć Praw Natury
Afty to faza zdrowienia po przeżyciu konfliktu: „Niemożność pobrania kęsa pożywienia” lub „Niemożność wyplucia kęsa”
92
Spis chorób / Guz przysadki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 02, 2015, 11:20:54 pm »
Piotr P. Kmieć
Należy szukać konfliktu o wydźwięku "Nie umiem/Nie mogę wyżywić członków mojej rodziny"
93
Spis chorób / Spóźnianie się
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 28, 2015, 02:02:16 pm »
Piotr P. Kmieć
Tutaj okoliczności porodu mają znaczenie.Pierwsza rzecz, to uświadomienie córce jak wyglądał poród, opowiedzenie jej tej historii.Druga sprawa, to dlaczego ten poród został w ogóle wywołany? Dlaczego został wymuszony? Jakie emocje wtedy przeżywałaś i co czułaś w trakcie?Całe okoliczności porodu mają znaczenie, nie tylko fakty, a właśnie uczucia i emocje. Jeśli ona tak przyszła na świat, to ma wkodowane, że TAK TRZEBA ROBIĆ ŻEBY PRZEŻYĆ. Jej poród tak wyglądał, moment przyjścia na świat i... UDAŁO SIĘ, więc wniosek jest prosty - muszę czekać i być popychana, bo inaczej się nie uda. Ona na pewno chce żeby się udało i było dobrze, ale żeby się udało i było dobrze, musi być popychana, spóźniać się, być na ostatnią chwilę, czekać aż za mnie zrobią - bo tak się nauczyła przy jednym z pierwszych doświadczeń w swoim życiu.
94
Spis chorób / Łokieć/Ból łokci
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 26, 2015, 05:10:53 pm »
Piotr P. Kmieć.
ból łokci jest to faza zdrowienia po konflikcie spadku poczucia własnej wartości związanego z pracą, wykonywaniem pracy, jakiejś czynności, sprawnością fizyczną. trzeba poszukać. jednak jeśli boli, to już zdrowienie i nie można wpędzać się w kolejne konflikty, że "jestem niesprawny, bo boli". w przeciwnym wypadku można ponownie wpaść w konflikt.
95
Spis chorób / Łzawienie oczu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 26, 2015, 04:21:17 pm »
Piotr P. Kmieć
Oko łzawi żeby usunąć to, co do niego wpadło. Jeśli ciągle łzawi Ci oko, to pomyśl od kiedy i po jakiej sytuacji się to zaczęło. Dotyczyć to może sytuacji, kiedy zobaczyłaś coś, co Ci się nie spodobało i np. wolałabyś tego nie widzieć, a wręcz "chcę usunąć z pamięci to, co zobaczyłam"
96
Spis chorób / Odp: Migrena/Ból głowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 26, 2015, 04:19:15 pm »
Piotr P. Kmieć
Migreny dotyczą konfliktów związanych z poczuciem obniżenia wartości na poziomie intelektualnym. Często dotyczy to porównywania się do innych, oceniania siebie, niedoceniania siebie, myśli "mogłam zrobić to inaczej/chyba nawaliłam/co mogłabym zrobić lepiej...". W tym kierunku należy szukać przyczyn. Migrena pojawia się w fazie naprawczej, kiedy poczujesz ulgę, odpuścisz. Jeśli ciągle się to u Ciebie pojawia, to najpewniej jesteś w stałym konflikcie, który ciągle rozwiązujesz i do niego wracasz np. stresuję się w ciągu dnia czy dam radę, czy podołam zadaniom, czy jestem wystarczająco dobra, a w między czasie pojawiają się sytuacje, kiedy sobie odpuszczam, zaczynam wierzyć w siebie, po czym znowu wpadam w stres.
97
Spis chorób / Glejak
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 25, 2015, 05:46:45 pm »
Iwona Z
Ważne jest miejsce, w mozgu, wktorym jest guz. Odpowiada ono za konkretny narzad i moze byc zwiazane z konfliktem dotyczacym tego narzadu. Czesto, tego typu zmiany sa tzw ogniskami Hamera, ktore powsraja w fazie aktywnej konfliktu, a po rozwiazaniu otaczaja sie glejem w celu naprawczym.
Warto udac sie na konsultacje tb lub recall healing w celu znalezienia wlasciwego konfliktu.

Romuald K

Glejak to faza zdrowienia i zadaniem masy glejowej jest odnowa ubytku w mózgu który powstał z powodu DHS. Mówiąc krótko, w fazie aktywnej w mózgu  w miejscu gdzie "chory" organ lub układ ma swój receptor ( w naszej literaturze i na zajęciach pokazujemy mapę mózgu z miejscami gdzie mogą występować glejaki) , robią się ubytki  które po rozwiązaniu konfliktu są wypełniane masą glejową w celu naprawy. I to jest super program matki natury, tylko my "przesadzamy" z fazą aktywną, i mózg w naszej obronie wyprodukował trochę " za dużo" masy i to jest ten bolący glejak, uważany przez medycynę akademicką jako bardzo złośliwa forma raka. A to mózg sam siebie naprawia.
98
Spis chorób / Kac
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 17, 2015, 04:54:41 pm »
Ania U
Alkohol bardzo odwadnia i jest trucizną dla organizmu, dlatego ten zrobi wszystko, żeby się jej pozbyć, stąd objawy zatrucia czy kaca. Nie wiem czy dobrze myślę, ale coś takiego przyszło mi do głowy: Ból głowy/migrena jest częścią fazy zdrowienia konfliktu obniżenia wartości na poziomie intelektualnym: "Myślę, że nie dam rady tego zrobić, ale to zrobiłem", "Porównuję siebie z innymi: nie jestem tak dobry jak inni". Więc jeżeli ktoś akurat jest w takim konflikcie i napije się alkoholu, po którym jest na luzie, myśli jestem najlepszy i mogę wszystko, to rozwiązuje konflikt i dlatego później boli go głowa. A skoro mózg nie odróżnia rzeczywistości od wyobrażenia, to nawet wyobrażona po alkoholu rzeczywistość, dla mózgu jest rzeczywista
99
Spis chorób / Rumieniec
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 17, 2015, 04:37:36 pm »
Piotr P. Kmieć
Rumień wiąże z uczuciem wstydu i skromnością, obawą przed krytyką i czy dam radę sprostać oczekiwaniom innych, jak wypadnę. Uczucie bycia wyśmianym, niepełnowartościowym, jak chcę dobrze wypaść, dobrze wyglądać przy innych, sprostać oczekiwaniom otoczenia. Tutaj też należy szukać konfliktu związanego z atakiem na integralność.
Strony: 1 ... 8 9 [10]