Aktualności:

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Spis chorób / Ślinianki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 07, 2015, 02:36:48 pm »
Piotr P. Kmieć
Guz ślinianek - nie móc zdobyć kęsa (prawa strona) lub nie móc pozbyć się kęsa (lewa strona). Kęsem może być wszystko, ale jest to zawsze coś, czego bardzo chcę, pragnę, ale nie mogę tego zdobyć/pozbyć się ze względu na jakąś swoją niewydolność.
92
Spis chorób / Odp: Choroba Raynauda
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 07, 2015, 02:12:20 pm »
Pięć Praw Natury
Program okostnej. Konflikt  „brutalnej rozłąki”.  Rozłąka związana z zadawaniem bólu komuś lub odczuwaniem bólu. Bolesny konflikt rozstania.
W rozwoju ewolucyjnym takim brutalnym konfliktem rozłąki mogła być np. utrata albo przemarznięcie kończyny – w następstwie czego zwężały się naczynia krwionośne związane z okostną, aby zapobiec utracie krwi i w ten sposób zapewnić osobnikowi przeżycie.
W fazie aktywności konfliktu jednostajny, silny, „płynący” ból okostnej. Możliwa jest też utrata wrażliwości okostnej, zimne stopy, zaburzenia czucia, mrowienie związane z tym, że okostna uczestniczy w unerwieniu naczyń krwionośnych, więc w aktywności konfliktu może ograniczać ich rozszerzanie się (objaw Raynauda).
93
Spis chorób / Odp: Zatoki/Zapalenie zatok
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 07, 2015, 01:33:27 pm »
Piotr P. Kmieć
Z zatokami często mają problemy ludzie, którzy mają zwyczaj "węszyć" w otoczeniu i gdziekolwiek by się nie znaleźli np. próbuję wywęszyć co tam się dzieje, o czym oni rozmawiają, co oni myślą, dlaczego tak się zachowują. Ciągłe poczucie zagrożenia i braku bezpieczeństwa, uciążliwe otoczenie, brak zaufania do ludzi, podejrzliwość. Zależy wszystko głównie od tego, jakie przekonania ma dana osoba.
94
Spis chorób / Odp: Afta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 02, 2015, 11:22:43 pm »
Pięć Praw Natury
Afty to faza zdrowienia po przeżyciu konfliktu: „Niemożność pobrania kęsa pożywienia” lub „Niemożność wyplucia kęsa”
95
Spis chorób / Guz przysadki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 02, 2015, 11:20:54 pm »
Piotr P. Kmieć
Należy szukać konfliktu o wydźwięku "Nie umiem/Nie mogę wyżywić członków mojej rodziny"
96
Spis chorób / Spóźnianie się
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 28, 2015, 02:02:16 pm »
Piotr P. Kmieć
Tutaj okoliczności porodu mają znaczenie.Pierwsza rzecz, to uświadomienie córce jak wyglądał poród, opowiedzenie jej tej historii.Druga sprawa, to dlaczego ten poród został w ogóle wywołany? Dlaczego został wymuszony? Jakie emocje wtedy przeżywałaś i co czułaś w trakcie?Całe okoliczności porodu mają znaczenie, nie tylko fakty, a właśnie uczucia i emocje. Jeśli ona tak przyszła na świat, to ma wkodowane, że TAK TRZEBA ROBIĆ ŻEBY PRZEŻYĆ. Jej poród tak wyglądał, moment przyjścia na świat i... UDAŁO SIĘ, więc wniosek jest prosty - muszę czekać i być popychana, bo inaczej się nie uda. Ona na pewno chce żeby się udało i było dobrze, ale żeby się udało i było dobrze, musi być popychana, spóźniać się, być na ostatnią chwilę, czekać aż za mnie zrobią - bo tak się nauczyła przy jednym z pierwszych doświadczeń w swoim życiu.
97
Spis chorób / Łokieć/Ból łokci
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 26, 2015, 05:10:53 pm »
Piotr P. Kmieć.
ból łokci jest to faza zdrowienia po konflikcie spadku poczucia własnej wartości związanego z pracą, wykonywaniem pracy, jakiejś czynności, sprawnością fizyczną. trzeba poszukać. jednak jeśli boli, to już zdrowienie i nie można wpędzać się w kolejne konflikty, że "jestem niesprawny, bo boli". w przeciwnym wypadku można ponownie wpaść w konflikt.
98
Spis chorób / Łzawienie oczu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 26, 2015, 04:21:17 pm »
Piotr P. Kmieć
Oko łzawi żeby usunąć to, co do niego wpadło. Jeśli ciągle łzawi Ci oko, to pomyśl od kiedy i po jakiej sytuacji się to zaczęło. Dotyczyć to może sytuacji, kiedy zobaczyłaś coś, co Ci się nie spodobało i np. wolałabyś tego nie widzieć, a wręcz "chcę usunąć z pamięci to, co zobaczyłam"
99
Spis chorób / Odp: Migrena/Ból głowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 26, 2015, 04:19:15 pm »
Piotr P. Kmieć
Migreny dotyczą konfliktów związanych z poczuciem obniżenia wartości na poziomie intelektualnym. Często dotyczy to porównywania się do innych, oceniania siebie, niedoceniania siebie, myśli "mogłam zrobić to inaczej/chyba nawaliłam/co mogłabym zrobić lepiej...". W tym kierunku należy szukać przyczyn. Migrena pojawia się w fazie naprawczej, kiedy poczujesz ulgę, odpuścisz. Jeśli ciągle się to u Ciebie pojawia, to najpewniej jesteś w stałym konflikcie, który ciągle rozwiązujesz i do niego wracasz np. stresuję się w ciągu dnia czy dam radę, czy podołam zadaniom, czy jestem wystarczająco dobra, a w między czasie pojawiają się sytuacje, kiedy sobie odpuszczam, zaczynam wierzyć w siebie, po czym znowu wpadam w stres.
100
Spis chorób / Glejak
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 25, 2015, 05:46:45 pm »
Iwona Z
Ważne jest miejsce, w mozgu, wktorym jest guz. Odpowiada ono za konkretny narzad i moze byc zwiazane z konfliktem dotyczacym tego narzadu. Czesto, tego typu zmiany sa tzw ogniskami Hamera, ktore powsraja w fazie aktywnej konfliktu, a po rozwiazaniu otaczaja sie glejem w celu naprawczym.
Warto udac sie na konsultacje tb lub recall healing w celu znalezienia wlasciwego konfliktu.

Romuald K

Glejak to faza zdrowienia i zadaniem masy glejowej jest odnowa ubytku w mózgu który powstał z powodu DHS. Mówiąc krótko, w fazie aktywnej w mózgu  w miejscu gdzie "chory" organ lub układ ma swój receptor ( w naszej literaturze i na zajęciach pokazujemy mapę mózgu z miejscami gdzie mogą występować glejaki) , robią się ubytki  które po rozwiązaniu konfliktu są wypełniane masą glejową w celu naprawy. I to jest super program matki natury, tylko my "przesadzamy" z fazą aktywną, i mózg w naszej obronie wyprodukował trochę " za dużo" masy i to jest ten bolący glejak, uważany przez medycynę akademicką jako bardzo złośliwa forma raka. A to mózg sam siebie naprawia.
Strony: 1 ... 8 9 [10]