Aktualności:

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Dodatkowa wiedza / Odp: Totalna Biologia a zwierzęta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Styczeń 11, 2016, 07:06:35 pm »
Piotr P. Kmieć
Jeśli macie agresywnego psa w domu, albo zwierzaki Wam często chorują, to polecam zobaczyć tego stand-upera. Jak połączyć to, co mówi z Totalną Biologią, to można dostać naprawdę sporego zrozumienia dla zwierząt domowych ;)
Polecam, chociaż język raczej dla osób pełnoletnich.

https://www.youtube.com/watch?v=EEug9aAL-VE
92
Spis chorób / Odp: Drętwienie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Styczeń 11, 2016, 04:23:12 pm »
Piotr P. Kmieć
Drętwienie dotyczy zablokowania funkcji danej kończyny. Jeśli drętwieją ręce, to szukamy co się dzieje w pracy, czego nie chcę robić rękoma, jeśli nogi, to poczucie bezpieczeństwa, niechęć do kontaktu z matką, nie chcę gdzieś iść, chodzić. Przede wszystkim niechęć do robienia czegoś.
93
Spis chorób / Miastenia - zanik mięśni
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Styczeń 11, 2016, 04:21:15 pm »
Pięć Praw Natury
Osłabienie mięśni (martwica, dystrofia, miastenia) - czyli konflikt spowodowany odczuciem utraty własnej wartości w powiązaniu z własną mobilnością. Np. konflikt „nie móc uciec” (nogi), „nie móc odeprzeć ataku” albo „nie móc czegoś utrzymać” (ramiona).
94
Spis chorób / Paradontoza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Styczeń 11, 2016, 04:07:33 pm »
Pięć Praw Natury
Paradontoza to konflikt utraty poczucia własnej wartości, który dotyczy kości górnej albo dolnej szczęki. Treścią konfliktu jest tutaj konkretny rodzaj "utraty własnej wartości", a mianowicie: "nie móc ugryźć". Wówczas mówimy o tzw. parodontozie, w której szyjka zębów zdaje się wydłużać, dziąsło cofa się i zęby zaczynają się ruszać.
95
Spis chorób / Zęby - 7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Styczeń 05, 2016, 06:36:01 pm »
Piotr P. Kmieć
7 dotyczą wujków, ciotek, rodziców chrzestnych. górna prawa - rodzice przyszywani, planowanie, wykazywanie się umiejętnościami, wiąże się też z ojcem, pracą w moim życiu codziennym, moje reakcje na otoczenie górna lewa - jw tylko związana z matką.
dolna prawa - rezygnacja, zniknięcie, bycie niewidzialnym, poddanie się, asertywność, umiejętność przeciwstawiania się. ząb związany z dziadkiem. dolna lewa - bycie widocznym, pokazywanie się, ząb związany z babcią
96
Spis chorób / Odp: Torbiel - Potworniak
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Grudzień 09, 2015, 02:38:44 pm »
Ciężki konflikt utraty (dziecka, ukochanej osoby, również może dotyczyć zwierząt domowych)
97
Spis chorób / Epilepsja/Paraliż/Padaczka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 30, 2015, 02:13:24 pm »
Wojtek H
Epilepsja to objaw kryzysowego przesilenia  już fazy regeneracji programu ogólne obniżenie wartości.

Pięć Praw Natury
Paraliż i padaczka to elementy tego samego programu. Paraliż mamy w fazie aktywności konfliktu, a padaczka to kryzys epileptyczny, który pojawia się w fazie zdrowienia. Drżenia kończyn czy ataki epileptyczne to po prostu powrót unerwienia mięśni.
98
Spis chorób / Odp: Kurzajki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 30, 2015, 02:10:48 pm »
Romuald Kosznik
Kurzajki występują w fazie zdrowienia konfliktu splamienia.  Pojawienie się kurzajek zawsze ma związek z zaznaczeniem konkretnej części ciała oraz momentem, w którym doznajemy wstrząsu.  Przykład: dziewczynka cierpi i żałuje, że ma złośliwego dziadka. Wstydzi się go, a w rezultacie pojawiają się u niej kurzajki na stopach. Stopy = korzenie = dziadek.   W fazie aktywnej występują małe owrzodzenia - ubytki - które pozostają niezauważalne. Za to w fazie zdrowienia - po rozwiązaniu konfliktu - ubytki zostają uzupełnione. Mózg wykorzystuje wirusy, aby przyspieszyć proces. Nasz mózg nie posiada poczucia estetyki, co tłumaczy wielkość kurzajek. Pamiętaj! Kurzajki zawsze pojawiają się po rozwiązaniu konfliktu.
99
Spis chorób / Odp: Zimne/Marznące dłonie/stopy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 30, 2015, 02:08:30 pm »
 Romuald Kosznik
Podstawowy konflikt braku ludzkiego ciepła. Przykład: dziewczynka po raz pierwszy doświadczyła rozłąki z mamą, kiedy poszła do żłobka. Od tego czasu za każdym razem, gdy czuje się oddzielona od rodziców, pojawia się u niej niepokój oraz uczucie zimna i ból w stopach. Gdy czuje się samotna i pozbawiona przyjaciół, ma zimne dłonie. Zimne dłonie - gdy miałem trzy latka, zmarła moja babcia i już nie mogłem jej dotknąć. Zimne nogi - jestem w biurze i nie ma miedzy nami ludzkiego ciepła, czuję się samotna.
100
Spis chorób / Odp: Zimne/Marznące dłonie/stopy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 30, 2015, 02:07:57 pm »
Martyna F
Zimne stopy - Oczywiście krążenie. Za dużo w głowie, stres, cialu brak rozluźnienia, spokoju i stad cala krew zostaje ściągnięta do centrum dowodzenia - mózgu.  Rezultatem są zimne Kończyny. Ochłodzona nawet minimalnue krew która wraca zylami w górę, ochladza narządy rozrodcze i pęcherz. Stąd zapalenia. Prob z menstruacija i zajściem w ciążę.
Strony: 1 ... 8 9 [10]