Aktualności:

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Spis chorób / Zaskórniki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 22, 2016, 07:34:56 pm »
Małgoska M
Jest to zwiazane z byciem w brzydkim miejscu (moze pory ciala sie zatykaja, zeby nie miec z nim kontaktu)
22
Spis chorób / Odp: Prokrastynacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 21, 2016, 07:21:32 pm »
Wojtek H
bo nie czujesz tego co masz robić, dlatego to jest kolejnym pustym obowiązkiem, brak w tym dzielenia się czynnością z kimś, taki samotny ludzik co musi ciągle coś samemu robić, co nie porusza żadnej struny w duszy, i tak w kółko ... stąd ucieczka od tego w cokolwiek innego albo spychanie na kolejny dzień ...
nadmiar uwagi ukierunkowanej i zrywy ucieczkowe od niej, ile można robić jedno zadanie za drugim i tak w kółko, to nienaturalne i niezdrowe, stąd prokastynacja bo ileż można uprawiać zadaniowy tryb życia, aż się chce wsiąść do pociągu byle jakiego
23
Spis chorób / Prokrastynacja a poród
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 21, 2016, 07:19:26 pm »
Romuald Kosznik
Poród to przyjście na świat czyli można to nazwać tak: spontaniczność i impulsywność; próba, egzamin. Jeśli matka wpadnie w panikę, straci orientację - dziecko może w późniejszym życiu zamierać w krytycznych sytuacjach, nie wiedząc, co robić. Ogólnie można powiedzieć że sposób, w jaki odbywa się poród, określa sposób, w jaki dziecko będzie utrzymywać się przy życiu, jak je zorganizuje. Też ważnym aspektem dalszego życia jest klan w jakim dziecko będzie się porodzie: wychowywać
24
Spis chorób / Odp: Problemy z erekcją/Impotencja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 19, 2016, 01:06:28 pm »
Piotr Kmieć
Lęki związane z seksem, dominacja kobiety, poczucie, że nie jestem samcem alfa dla mojej kobiety - tylko samiec alfa w naturze ma prawo uprawiania seksu z samicą.Może być to dominacja innego mężczyzny w rodzinie, poczucie, że nie jestem wystarczająco dobry. Obszar do zbadania w życiu bieżącym i wcześniej w rodzinie.
25
Spis chorób / Nieswoiste zapalenie jelit - IBD
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 15, 2016, 12:43:32 pm »
Romuald K
Nieswoiste zapalenie jelit ( inflammatory bowel disease, IBD) – grupa przewlekłych chorób zapalnych przewodu pokarmowego, głównie jelita grubego lub cienkiego.
Najczęstszymi chorobami z tej grupy są choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
Należą do nich również
    kolagenowe zapalenie jelit
    eozynofilowe zapalenie żołądka i jelit
    choroba Behçeta
 niedokrwienne zapalenie jelita grubego No i teraz masz obraz co może mu dolegać. Ale na pewno nie trawi  - i to dość długo - jakiegoś "kęsa" czyli ma cały czas nie rozwiązany konflikt. Dopiero rozmowa z nim może dać obraz o co chodzi mózgowi? Jakiego "kęsa" pomaga mu strawić?  Wachlarz możliwości jest duży.
26
Spis chorób / Długi i problemy finansowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Wrzesień 28, 2016, 05:21:01 pm »
Piotr Kmieć

Długi:

-Posiadanie długów to potrzeba przynależności. Jeśli mam u kogoś dług, to jestem od niego  zależny, muszę go "spłacać". Warto zadać sobie pytanie do kogo przynależę lub do kogo chcę przynależeć. Dlaczego nie mogę być samodzielny i stać na własnych nogach? Co daje mi przynależność do kogoś?
-"Do kogo przynależysz posiadając dług? U kogo masz dług?"
-Może być to też poczucie, że nie uwolniłem się do końca od rodziców. Dziecko "należy" do rodziców aż nie uniezależni się finansowo i mieszkaniowo.

Kredyty:
-Podobna sytuacja, jak z długami. Komu jestem winien i ile? Czy spłacam małe kwoty, czy duże? Ile czasu będę spłacał kredyt? Na co wziąłem kredyt i na co mam zwyczaj brać kredyty? Czy biorę je na życie, czy raczej na przyjemności?
-Kredyt to pożyczka, dług, a więc brak czegoś.
-Czego mi w życiu brakuje? Na co muszę zaciągać kredyty?
-Czy faktycznie lepiej wziąć u kogoś kredyt i długo go spłacać "po trochę", wydając nieswoje pieniądze, czy lepiej uzbierać i poczuć, że się na to samemu zarobiło, zasłużyło? Dlaczego czuję, że w życiu niczego się nie dorobiłem?
-Kredyt podtrzymuje uczucie, że mnie nie stać, że nie zasługuję, nie umiem, nie jestem wystarczająco dobry
-Kto w rodzinie stracił wszystko? Kto był kompletnie spłukany. Może być to nieświadoma identyfikacja z danym członkiem rodziny.

Tracenie pieniędzy, kiedy pieniądze się mnie nie trzymają:
W sytuacji, kiedy dana osoba niby ma pieniądze, ale przelewają jej się przez palce, zarabiam dobrze, ale na koncie pustki, wówczas przyglądamy się rodzinie.
-Czy Twoja rodzina dobrze zarabia?
-Kto w rodzinie nie ma pieniędzy?
-Czy były sytuacje związane z przesiedleniem lub rozłamem w rodzinie? Chodzi o sytuację, kiedy jedna część rodziny wyjechała np. do Ameryki za pieniędzmi, a druga została w kraju i mówiąc kolokwialnie "klepią biedę". Nieświadoma chęć "bycia wiernym" rodzinie, żeby do niej przynależeć, może powodować, że pieniądze się nas nie trzymają. Chcąc być lojalnym wobec rodziny, wydajemy pieniądze, żeby czuć się częścią grupy.
-program rozłąki z rodziną. Albo rodzina, albo pieniądze - co wybierasz?
27
Spis chorób / Odp: Problemy skórne/Trądzik
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Wrzesień 27, 2016, 02:03:27 pm »
 Piotr Kmieć
Terytorium seksualne, okazywanie gotowości na seks. Brak seksu lub problemy w tym obszarze mogą powodować trądzik. Też obawa, że ktoś wchodzi w moją przestrzeń seksualną, narusza ją.
28
Spis chorób / Dalekowzroczność/nadwzroczność
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Wrzesień 26, 2016, 08:58:05 am »
Piotr Kmieć
może być wspomnienie odchodzącego rodzica, może być duży lęk przed przyszłością, lub inne silne emocje skoncentrowane na wydarzeniu, które odbywało się daleko od nas, ale w zasięgu wzroku.
patrzę jeszcze u Gilberta i on to opisuje jako konflikt "wartownika" - stróża, który pilnuje czegoś, może wypatruje zagrożenia w oddali. może być to obawa przed czymś, co jest daleko, dosłownie i w przenośni - "nie widzę dla siebie przyszłości" lub "nadchodzi wróg". może być to wspomnienie z przeszłości pochodzące od rodziców. "nie chcę dać się zaskoczyć". "przyszłość jest niebezpieczna".
29
Spis chorób / Nietolerancja histaminy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Wrzesień 22, 2016, 11:00:32 am »
Dorota W
Nietolerancja histamininy wynika z niemożnosci przyjęcia upragnionego kęsa z uwagi na jakiś nowy stan np  zdrowia (ciąża?) sytuację,okoliczności z poczuciem oddzielenia (z musu? rozsądku? Przykazu?) od kęsa, którego do tej pory lubiliśmy, akceptowaliśmy.
Zauważcie,ze bogate w histaminę są produkty długo dojrzewające, sery, wino - efekt rozkładu, psucia się, fermentacji.
Są to słowa klucze prowadzące do rizwiązania co? kto? Jaka czynność ? jaka potrawa (przyjemność) była poza moim zasięgiem w czasie ciàży...co musiałam odłożyć na później, co się zepsuło lub przestało być możliwe przez to, że musiałam rozstać się z tym, porzucić na jakiś czas(czas ciąży?), za czym tęsknilam (zaczerwieniona skóra).

Albo sytuacja przeciwna-
Powinnam odrzucić, a nie zrobiłam tego, jadłam, czyniłam coś, co lubię, a nie do końca jest właściwe w obecnym stanie(ciąża ,lub zmiana wiary z zakazami konsumpcji bądź nakazami jakiś zachowań) lub ...mogłam jeść tylko pewne produkty, bo innych nie tolerowałem, a powinnam w ciąży jeść różnorodnie ....

Także-w czasie ciàży nie mogłam wykonywać pewnych czynności koniecznych w pracy, przez co straciłam stanowisko i już na nie nie mogę wrócić.
30
Spis chorób / RZS - reumatoidalne zapalenie stawów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Sierpień 31, 2016, 10:28:43 am »
Romuald Kosznik
RZS nazywany też gościec. W tego typu dysfunkcjach, konflikt zawsze odnosi się do obniżenia wartości związanego z konkretną częścią ciała - na przykład, gdy upuścimy cenny przedmiot. RZS jest atakiem na tkankę chrzęstną i reakcją płynu maziowego. Ból z reguły pojawia się podczas fazy zdrowienia, ograniczając ruchomość stawów, co prowadzi do kolejnego spadku poczucia własnej wartości i reaktywacji choroby.. Rodzaje: Konflikt spadku wartości w wyniku gestów, które wykonaliśmy lub które wykonano wobec nas; Głównym aspektem , który przyczynia się do pojawienia się RZS, jest to, co oznacza dla nas ten wykonany gest i ogromny ładunek negatywnych emocji, jaki niesie; Złe gesty; gesty, które zostały powstrzymane; gesty związane z wykonywanym zawodem; Pragnienie dania z siebie więcej, gest wymagający wysiłku itp.; Walka, borykanie się z problemem (aktywnie). Chroniczne RZS pojawia się jedynie wtedy, gdy sytuacja rozwija się przez długi czas, gdy występują nawroty. Może się zdarzyć, że przez dziesięć lat nic się nie zmienia, a potem nagle pojawia się choroba. pozdrawiam
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10