Aktualności:

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Spis chorób / Nietolerancja histaminy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Wrzesień 22, 2016, 11:00:32 am »
Dorota W
Nietolerancja histamininy wynika z niemożnosci przyjęcia upragnionego kęsa z uwagi na jakiś nowy stan np  zdrowia (ciąża?) sytuację,okoliczności z poczuciem oddzielenia (z musu? rozsądku? Przykazu?) od kęsa, którego do tej pory lubiliśmy, akceptowaliśmy.
Zauważcie,ze bogate w histaminę są produkty długo dojrzewające, sery, wino - efekt rozkładu, psucia się, fermentacji.
Są to słowa klucze prowadzące do rizwiązania co? kto? Jaka czynność ? jaka potrawa (przyjemność) była poza moim zasięgiem w czasie ciàży...co musiałam odłożyć na później, co się zepsuło lub przestało być możliwe przez to, że musiałam rozstać się z tym, porzucić na jakiś czas(czas ciąży?), za czym tęsknilam (zaczerwieniona skóra).

Albo sytuacja przeciwna-
Powinnam odrzucić, a nie zrobiłam tego, jadłam, czyniłam coś, co lubię, a nie do końca jest właściwe w obecnym stanie(ciąża ,lub zmiana wiary z zakazami konsumpcji bądź nakazami jakiś zachowań) lub ...mogłam jeść tylko pewne produkty, bo innych nie tolerowałem, a powinnam w ciąży jeść różnorodnie ....

Także-w czasie ciàży nie mogłam wykonywać pewnych czynności koniecznych w pracy, przez co straciłam stanowisko i już na nie nie mogę wrócić.
22
Spis chorób / RZS - reumatoidalne zapalenie stawów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Sierpień 31, 2016, 10:28:43 am »
Romuald Kosznik
RZS nazywany też gościec. W tego typu dysfunkcjach, konflikt zawsze odnosi się do obniżenia wartości związanego z konkretną częścią ciała - na przykład, gdy upuścimy cenny przedmiot. RZS jest atakiem na tkankę chrzęstną i reakcją płynu maziowego. Ból z reguły pojawia się podczas fazy zdrowienia, ograniczając ruchomość stawów, co prowadzi do kolejnego spadku poczucia własnej wartości i reaktywacji choroby.. Rodzaje: Konflikt spadku wartości w wyniku gestów, które wykonaliśmy lub które wykonano wobec nas; Głównym aspektem , który przyczynia się do pojawienia się RZS, jest to, co oznacza dla nas ten wykonany gest i ogromny ładunek negatywnych emocji, jaki niesie; Złe gesty; gesty, które zostały powstrzymane; gesty związane z wykonywanym zawodem; Pragnienie dania z siebie więcej, gest wymagający wysiłku itp.; Walka, borykanie się z problemem (aktywnie). Chroniczne RZS pojawia się jedynie wtedy, gdy sytuacja rozwija się przez długi czas, gdy występują nawroty. Może się zdarzyć, że przez dziesięć lat nic się nie zmienia, a potem nagle pojawia się choroba. pozdrawiam
23
Spis chorób / Odp: Łokieć/Ból łokci
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Sierpień 24, 2016, 04:22:54 pm »
Wojtek H.
Łokieć np tenisisty to przedluzajace się sytuacje niemożności rozepchniecia się np w pracy w harmonogramie, albo porazka dania komuś kuksanca, szturchniecia, tzn werbalne kuksance nie dają efektu
24
Spis chorób / Hipochondria
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Sierpień 16, 2016, 03:49:00 pm »
Wojtek H.
potrzeba bycia w centrum uwagi miłości i opieki, bo tylko kiedy dziecko było chore otrzymywalo właśnie to. Oraz bycie nastraszonym chorobami przez medycynę klasyczną do poziomu samonakrecania się do poziomu paniki i nerwicy.
25
Spis chorób / Odp: Nadgarstek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Lipiec 09, 2016, 04:51:20 pm »
Piotr Kmieć
Utrata poczucia własnej wartości związana z niemożnością sterowania, kierowania, utrzymania czegoś, zatrzymania. Ból pojawia się w fazie naprawczej.
np. tracę pieniądze, obracam ogromnymi kwotami, ale nic z tego nie mam, nie mam nic "w ręku".
26
Spis chorób / Odp: Paznokcie/obgryzanie paznokci/skórek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Maj 28, 2016, 10:50:28 am »
Anna W
skórki-mam coś do zrobienia,ale nie potrafię,czuję się winny ponieważ nie robię tego co powinienem lub robię coś czego nie powinienem/paznokcie-chcę pozbyć się szponów,aby zbytnio nie zaszkodzić.
27
Spis chorób / Przepuklina rozworu przełykowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Maj 28, 2016, 10:40:55 am »
Piotr Kmieć
Chcę coś powiedzieć, albo wyrzucić z siebie, ale nie mogę; chcę coś połknąć, zdobyć, ale nie mogę tego dostać.
28
Spis chorób / Wyrostek robaczkowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Kwiecień 17, 2016, 01:44:01 pm »
Piotr P. Kmieć
Konflikt związany ze stratą małych oszczędności, niewielkiej kwoty pieniędzy, czegoś, co miało być "na potem" np. miałam odłożone 300zł na sukienkę, ale zgubiłam portfel; dziecko, które straciło oszczędzone pieniądze w śwince skarbonce; mężczyzna, który odkładał co miesiąc niewielką kwotę do skarpety, a jego żona wyrzuciła ją, bo myślała, że to zagubiona skarpeta bez pary.
29
Spis chorób / Odp: Zatoki/Zapalenie zatok
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Kwiecień 14, 2016, 06:21:44 pm »
Piotr P. Kmieć
Może być to również tak zwany "konflikt kierunku" - nie wiem w jakim kierunku powinienem podążyć. U ptaków zatoki pomagają określić kierunek lotu, psy za pomocą węchu rozpoznają trasę, którą mają podążać.
30
Spis chorób / Odp: Nietolerancja glutenu/Celiakia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Kwiecień 14, 2016, 06:11:30 pm »
Anna W na grupie TB napisała, że glutenu nie rozpatruje sie pojedynczo tylko w polaczeniu z hiperglikemią poczytałam i w sumie połaczyło mi się, jak zawsze dwa konflikty nałożone na siebie - czyli jem weglowodany, zeby miec stala sile do walki (cukrzyca) i od razu reakcja na gluten "nie mam sily na walkę"!
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10