Aktualności:

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Zadaj pytanie / Odp: Wodniak jajowodów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 14, 2017, 03:14:34 pm »
konflikt straty, utraty kogoś bliskiego lub też chęć ochrony swojej kobiecości, poczucie bycia atakowaną. warto przyjrzeć się konfliktom związanym z byciem kobietą i sprawami kobiecymi zwłaszcza w okresie, kiedy się problem pojawił
12
Zadaj pytanie / Odp: problemy techniczne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 14, 2017, 03:13:38 pm »
napisz mi w prywatnej wiadomości imię i nazwisko albo link do profilu najlepiej
13
Dodatkowa wiedza / Powiązanie części ciała z konfliktami rodowymi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Listopad 13, 2017, 11:39:05 pm »
https://wiedzadrzewiej.weebly.com/wie347ci/odzwierciedlenie-rodu-w-ciele-czlowieka


Jeśli patrzeć na Bioenergetyczne wzajemne powiązanie człowieka ze swoim Rodem, to dolna część ciała – nogi związane są energo-informacyjnie z naszymi Przodkami. Na prawej nodze – Męskie poKolenia [poKolana], na lewej nodze – Żeńskie poKolenia. Kolana odzwierciedlają więź z naszymi Rodzicami: z Mamą i Tatą, Kostki – dziadków i babcie, Stopy – prababcie i pra[/size]dziadkowie. Na podeszwie natomiast są odzwierciedlone BioEnergoKanały wszystkich pokoleń.

Ręce związane są energo-informacyjnie z naszymi potomkami. Prawa ręka – po męskiej linii, lewa ręka – po żeńskiej linii. Łokcie – synowie i córki, nadgarstek – wnuki i wnuczki, palce – prawnuki i PraPraWnuki. Auralne świecenie na koniuszkach palców – to wasze późniejsze wcielenia, rodzenia.

Uważa się, że my tu i teraz swoimi działaniami wpływamy na trzy poprzednie pokolenia przed nami i na siedem następnych. Przy czym po dawnym tradycjom Indii, Słowian i Chin na siódme pokolenie przychodzimy my sami, tj. my wpływamy na samego siebie w następnym narodzenie, zadajemy program następnego swojego przyjścia na Ziemię jeszcze przy tym życiu.

Tak, na przykład, jeśli bolą kolana, to to mówi o naruszeniu związku z rodzicami, jeśli bolą kostki - z dziadkami. Jeśli jest niedobrze odnosić się do dzieci, to u rodziców mogą boleć łokcie. Często u palących i "pijących" mogą puchnąć stawy, ręce - to mówi o negatywnym wpływie na następne pokolenia.

Dlatego ważnym jest zwracać uwagę na cały swój organizm, uwzględniać to w swoim życiu i w ćwiczeniach, które wy wykonujecie."
[/color]
14
Metody terapii i uwalniania konfliktów / Masaż Dotyk Motyla
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AlaAlicja dnia Listopad 09, 2017, 07:47:36 am »
Ostatnio poznałam ciekawy masaż - jedna z metod łagodnej bio energetyki. Dotyk Masaż Motyla dr Evy Reich jest bardzo łagodny w myśl zasady "najmniej siłowego dotyku - największy efekt". Eva Reich współpracowała ze swoim ojcem i oparła się na jego badaniach. Na początku masaż powstał z myślą o nadwątlonych relacjach mam i dzieci (np. Rozłąka) ale z czasem zaczęto go stosować do wszystkich. Jest to masaż, który można wykonać wszędzie i nie trzeba zdejmować ubrania, nie chcemy naruszać intymnych przeżyć danej osoby. Pytamy się o zgodę na dotyk. Podoba mi się, że Eva robiła masaż za darmo, a jego główną ideą jest to żeby jak najwięcej osób potrafiło go wykonać. Trwa ok 15 minut i jest rytmiczny jak lot motyla :)
15
Zadaj pytanie / Wodniak jajowodów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pio123 dnia Październik 26, 2017, 05:21:51 pm »
Ciekawi mnie co totalna biologia na wodniaka w obu jajowodach. Niedrożne jajowody, płyn zgromadzony w jajowodach.
16
Zadaj pytanie / problemy techniczne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sylwia84 dnia Październik 15, 2017, 11:25:39 pm »
Przepraszam że tutaj piszę ale jestem zrezygnowana, niedawno zapisałam się do grupy totalna biologia w praktyce na Facebooku jeszcze dziś do południa miałam wgląd w posty i samą grupę obecnie ani nie wyświetla mi żadnych postów ani nie mogę wejść na tę grupę bo mi jej nie wyświetla mogę wiedzieć dlaczego? :( jeżeli zostałam zablokowana chciałabym wiedzieć dlaczego i prosić o ewentualne przywrócenie a naprawię ewentualne niedopatrzenie. Z góry będę wdzięczna za informacje :/
17
Spis chorób / Odp: Długi i problemy finansowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Październik 11, 2017, 11:49:11 pm »
"Pieniądze szczęścia nie dają..."
 Dzisiaj usłyszałem takie zdanie. I aż mi w głowie zabrzęczało. Bo co w tym zdaniu jest niewypowiedziane? Co jest nie dokończone, co brzmi w nim niczym letniej nocy, przy otwartym oknie w upale bzyczenie komara przy uchu. Co tam jest schowane? Co jeszcze płynie wraz z tym przekazem?
 Pieniądze dają nieszczęście. To dało się usłyszeć w tej wypowiedzi. Jakiś żal, smutek, jakiś zawód. Może ktoś stracił pieniądze, a może przyszły do niego w nieodpowiednim czasie, bo na duże pieniądze trzeba być gotowym. Duży sukces obciąża tak samo jak permanentny brak sukcesu. Duży sukces finansowy, to też stres. Pieniądze, duże pieniądze trzeba umieć przyjąć. Może ktoś nie umiał przyjąć. Może kogoś to przygniotło? Może, nie umiał wytrzymać w obfitości, bo za granicami kraju została rodzina w biedzie?
 Spięcie w miednicy. Taki zatrzymany ruch do przodu. Jakby wstrzymany poród. Jakby utknięcie w kanale rodnym, i chęć wyjścia do mamy, i przytulenia się do jej cyca. Cyca pełnego ciepłego mleka, cyca dającego ukojenie, i STOP. Nie można... nie wolno. Zawód, i ból, że tak blisko, i nie można się wtulić.
 Zaciśnięte szczęki. Złość, gniew. Długotrwały, długotrwała. Może jakiś potężny stres, bo ktoś na wojnie, albo w obozie... za długo, w ciężkich warunkach, w bólu, strachu, bez kromki chleba. To zdanie nie wypowiadają Ci, którzy mają pieniądze, i umieją się nimi cieszyć.
 Pieniądze to forma energii, umiejętność otwarcia się, na pieniądze, to umiejętność otwarcia się na pewną formę energii, na wymianę, z otoczeniem, z innymi ludźmi. To zgoda na to, że faktycznie mam coś, co mogę dać, i jest ktoś kto chce wziąć. To treść, zasób, kompetencja - jestem w czymś dobry, znam się na tym, dobrze to robię - nie takie z głowy, ale takie od tyłka po serce.
 Ci, którzy mówią to zdanie, pozostają w braku. Brak... czarna dziura, lej po bombie, wykarczowane pole, stęchłe jezioro.
 Ci, którzy to mówią... czego nie chcą przyjąć od matki, czego nie chcą przyjąć od ojca. Bo energia matki, i energia ojca jest pierwotna, w stosunku do pieniędzy. Energia męska, i żeńska jest pierwotna, w stosunku do pieniędzy. To ludzie stworzyli pieniądze, a nie pieniądze stworzyły ludzi.
 "Pieniądze szczęścia nie dają..." kto wierzył, że dzięki pieniądzom kupi miłość? Kto, został zostawiony, jako mężczyzna, bo nie było go stać, aby sprostać oczekiwaniom kobiety? Gdzie był ktoś, kto był zakochany, w kimś z "wyższej" kasty? Gdzie jakaś miłość nie mogła dojść do skutku?
 Kto z rodziny wyjechał za pieniędzmi... być może do innego kraju, być może zagranicę, i stracił kontakt z rodziną? Na kogo czekała rodzina? Na kogo czekała jakaś kobieta, która została sama?
 Kto został okradziony, i być może zabity, po otrzymaniu dużych pieniędzy? Gdzie pojawiło się nieszczęście?
 Kto być może umarł, pomimo, że zapłacono dużo za jego leczenie? Gdzie pojawiła się śmierć, została utracona więź, i pieniądze nie pomogły?
 Gdzie ktoś stracił duże pieniądze przez zmianę kursu, albo inflację. Jak mógł wytłumaczyć sobie tą stratę? Jak mógł ją przyjąć do siebie?
 Gdzie pojawiła się zdrada, bo kobieta wybrała mężczyznę, który między innymi też więcej zarabiał? Który mężczyzna wypowiada w Twojej rodzinie to zdanie? Zamknij oczy, popatrz na niego. Nic nie rób. A być może to kobieta? Nic nie rób, tylko patrz, i oddychaj. Poczuj w ciele ten ból... Popatrz na niego, na nią. Niech wybrzmi w Tobie ich ból, strach, ich brak. Pokłoń się przed nimi, przed nimi bo może było ich więcej.
 Na waszą pamiątkę, czuję to nieszczęście. A teraz z szacunku do Waszej wielkości zrobię trochę inaczej. Jak mi się uda... to możecie na to patrzeć razem ze mną. Ja z Was, Wy we mnie.
 Mirek Piotr Czarko Wasiutycz
 www.ustawieniasystemowe.blogspot.com
18
Zadaj pytanie / Zespół niespokojnych stóp ???
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fuji dnia Wrzesień 23, 2017, 02:37:48 pm »
Witajcie serdecznie :)


Proszę Was o pomoc, w znalezieniu jakiegoś powodu, punktu zaczepienia dot. mojej dolegliwości :(
Jest to mrowienie stóp, które rozpoczęło się w wieku 15 lat i twa już prawie 25 lat.
Zaczęło się kiedy szedłem do szkoły w lekko uszkodzonych butach, nie dawało mi to spokoju, przecież ludzie mogą zauważyć...
Później nawet zabrudzenia butów, sprane, wyblakłe skarpetki powodowały tą dolegliwość, generalnie chodziło o nieprawidłowości (moim zdaniem) w okryciu stóp.
Mrowienie może być też karą wymierzoną samemu sobie za np. błędną decyzję.


Kiedy już zacznie się ta dolegliwość, najczęściej trwa kilka godz. w czasie dnia, np. 8 godz. w pracy.
Wtedy nie mogę usiedzieć w miejscu (siedzący tryb pracy), każdy ruch jest ulgą, mam ochotę iść, biec przed siebie. Wykonuję kilka czynności na raz w pośpiechu, nie mogę się skoncentrować, logicznie pomyśleć, jestem jak amoku. Towarzyszą mi wtedy uczucia agresji, złości, frustracji, wszystkie tłumione wewnątrz.
Mrowienie najczęściej ustępuje, kiedy zdejmę buty, w skrajnych przypadkach skarpetki.
Bardzo często jadąc do pracy, mam ochotę ominąć ją i uciekać, jechać przed siebie jak najdalej....
Ta uciążliwa dolegliwość może spotkać mnie praktycznie w każdej sytuacji


Będę wdzięczny za każdą podpowiedź
Pozdrawiam :) [size=78%] [/size]19
Dodatkowa wiedza / Odp: Pytania pomocne w odnalezieniu przyczyn schorzeń - lista chorób
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Sierpień 30, 2017, 03:13:12 pm »
 Lewa strona ciała – żeńska – ma związek z energią YIN, energią księżycową, oziębianiem, intuicją, zachowaniem energii, zasadowością, emocjami, biernością i prawą półkulą mózgu. Zaburzenia po tej stronie symbolizują między innymi problem z energią żeńską, wrażliwością, przyjmowaniem, kobiecością czy matką, widzeniem przestrzennym i pragmatyzmem.
 Prawa strona ciała – męska – ma związek z energią YANG, energią słoneczną, ogrzewaniem, kwasowością, wyładowaniem energii, racjonalizmem, logiką, aktywnością i lewą półkulą mózgu. Mówi o problemach z energią męską, z finansami, prawym postępowaniem.
 • Barki – ponoszenie odpowiedzialności, dźwiganie za innych.
 • Biodro – postęp, rozwój; kroczenie w prawdzie
 • Dziąsła – pewność i zaufanie do siebie;
 • Dłonie – dawanie, branie, praca, sięganie, przytulanie:
 • Głowa – jestem, oskarżanie, kierowanie się umysłem;
 • Genitalia – seksualność; problemy z kochaniem sercem.
 • Jelito cienkie – przetwarzanie, analiza, krytyka;
 • Jelito grube – nieświadome treści, gromadzenie, skąpstwo;
 • Kolana – pokora, ego, uginanie się, sztywność, nieustępliwość;
 • Klatka piersiowa – rodzina, oskarżanie kogoś i siebie, opieka innymi;
 • Kości – wypełnianie norm, sztywność;
 • Krew – siła życiowa, żywotność; radość.
 • Kręgosłup – duchowa siła, elastyczność, związek z miłością jako podstawą;
 • Mięśnie – ruchliwość, elastyczność, aktywność;
 • Nadgarstek – lewy: otrzymywanie, prawy: dawanie, sztywność, lęk;
 • Nerki – partnerstwo, konflikt uczuć, uczciwość, szczerość;
 • Nogi – pójście do przodu, kroczenie przez życie, przeszłość, wcielenia, rody.
 • Nos – władza, duma, seksualność, wiara w siebie, wścibskość.
 • Oczy – poznanie, lęki, widzenie spraw, pojmowanie świata.
 • Oskrzela – nadopiekuńczość lub brak opieki, rodzina;
 • Palce – nacisk, władza, seksualność, związki, komunikacja;
 • Paznokcie – agresja, zaufaj iż nie jesteś sam;
 • Penis – władza, duma, seksualność;
 • Pęcherz – pozbycie się ciśnienia, uwalnianie zbędnych napięć;
 • Pęcherzyk żółciowy – agresja, skamieniałe, nierozwiązane sprawy;
 • Plecy – prostolinijność, szczerość, oparcie; przeszłość.
 • Płuca – kontakt, komunikowanie, rodzina, wolność.
 • Pochwa – oddanie, otwartość, gotowość, macierzyństwo.
 • Pośladki – siła; siedzenie, przeszłość, zastój.
 • Ręce – przytulanie, branie, dawanie, działania.
 • Serce – zdolność do miłości, uczuciowość, przyjęcie życia.
 • Skóra – ograniczenie, izolacja, normy, kontakt, bliskość;
 • Stawy – ruchliwość, elastyczność, to połączenie części.
 • Stopy – stałość, zakorzenienie, rodzice, kroczenie, wcielenia.
 • Szyja – elastyczność, umiejętność widzenia aspektów.
 • Twarz – stań z bliska twarzą w twarz z problemem, prawda, uczciwość.
 • Trzustka – nieradzenie sobie z uczuciami, umysł kieruje życiem;
 • Usta – zdolność przyjmowania; wyrażania, kreacji.
 • Uszy – posłuszeństwo, bunt wobec słuchania.
 • Uda – wewnętrzne dziecko, lęki z dzieciństwa.
 • Wargi – górna energia: pragnienia, dolna: środowisko, złość.
 • Wątroba – wartościowanie, gromadzenie, umiar, obwinianie.
 • Włosy – wolność, władza, siła.
 • Zęby – agresja, witalność, motywacja do życia.

 UWAGA: Symptomy – chorobę, dostajemy wtedy, kiedy mamy swój problem nieuświadomiony.
 Zawsze warto też zadać sobie pytanie, co uniemożliwia mi moja dolegliwość?
 Opracował: Grzegorz Kaźmierczak
20
Dodatkowa wiedza / Odp: Pytania pomocne w odnalezieniu przyczyn schorzeń - lista chorób
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Sierpień 30, 2017, 03:13:03 pm »
 PROTEZY
 •    Każda proteza jest oszustwem.
 •    Ciało pokazuje, co możesz poprawić w swojej duszy, przyjmując protezę, udajesz, że wszystko nadal jest w porządku, bez pracy nad swoim wnętrzem.
 •    Proteza symuluje fizyczną sprawność.
 •    Zamiast przyjąć pomoc daru choroby, udajemy że jej nie ma.
 •    Soczewka jest rodzajem podwójnego kamuflażu.
 PRZEZIĘBIENIE
 •    Dlaczego jestem przekonany, że mogę złapać przeziębienie, bo inni chorują?
 •    Czy jest to moja ucieczka od tego, że zbyt wiele dzieje się naraz?
 •    A może to organizm wzywa mnie do zajęcia się samym sobą?
 •    Jaką złość przeżywam w sobie?
 •    Do jakiego konfliktu nie przyznaję się przed sobą?
 RAK
 •    Jakie bolesne przeżycie spotkało mnie w dzieciństwie?
 •    Dlaczego tak długo pielęgnuję urazę?
 •    Jaką noszę w sobie nienawiść, która zżera mnie od środka?
 •    Dlaczego poczuciem winy sprowadzam na siebie karę?
 •    Czy potrafię wybaczyć przede wszystkim sobie, a potem innym?
 •    Czy mogę uporządkować życie, napełniając je miłością, zamiast niszczyć siebie?
 •    Jakie prawdę daje mi choroba na moje doświadczenia, ile mogę naprawić?
 •    Dlaczego nie daję sobie dostatecznie dużo miłości?
 •    To chora miłość przejawiająca się na niewłaściwej płaszczyźnie.
 •    Jakie przechowuję urazy i komu mogę wybaczyć.
 •    Czy mam oczekiwania wobec innych ludzi?
 •    Czy potrafię mówić o swoich potrzebach i kochać je, tak jak i potrzeby innych ludzi?
 RAMIONA – ból
 •    Czy mam trudności z braniem w ramiona tych, których kocham?
 •    Czy mam w wobec innych poczucie winy?
 •    Czy czuję się mało użyteczny w działaniu?
 •    Czy sposób, w jaki myślę, nie uwiera mnie w ramiona?
 •    Czy umiem z miłością przyjmować wszystkie doświadczenia?
 •    Prawe to dawanie, lewe to branie.
 •    Ramiona wychodzą od serca i pokazują tą drogę do harmonii i zdrowia w nas.
 REUMATYZM
 •    Dlaczego tyle wymagam od siebie i innych oraz krytykuję siebie?
 •    Dlaczego bardzo chcę być doskonała i perfekcjonistyczna?
 •    Czemu mam głębokie poczucie bycia ofiarą?
 •    Dlaczego mocno tłumię swoje uczucia?
 •    Czy nieświadomie topię poczucie winy w nadmiernym altruizmie, poświęceniach?
 •    Do jakich uczuć nie umiem się przyznać sam przed sobą?
 •    Zanim znieruchomieję, czy mogę zacząć dawać miłość sam sobie?
 •    Czy mogę zacząć być prawdziwie sobą, zamiast tworzyć maski, za którymi się skrywam?
 •    Jakie moje ciało pokazuje mi stwardnienia i zawężenia duchowo umysłowe?
 •    Dlaczego jestem nadgorliwy, skrupulatny i skromny?
 •    Dlaczego tłumię wściekłość, złość, zgorzkniałość, mściwość, chęć dominacji?
 •    Czy umiem zobaczyć maskę, za którą się ukrywam?
 RĘCE
 •    Jakich czynności wykonywanie utrudnia mi ta dolegliwość?
 •    Czy swoich rąk używam do wyrażania miłości do siebie i do innych?
 •    Czy czuję się zmuszony do dawania?
 •    Czy obawiam się pomagać innym?
 •    Czy obawiam się ofiarowanej pomocy?
 •    Czy biorę z miłością, czy z obawą, lub oczekiwaniem?
 •    Czego daję za mało, czego nie chcę przyjąć?
 •    Czy wykorzystuję wszelkie szanse życia?
 ROPIEŃ
 •    Jakie złości i żale gromadzę w sobie?
 •    Czy w moim życiu dominuje smutek lęk i gniew?
 •    Z czego zrodziło się moje poczucie winy?
 •    Czy zbierałem negatywne myśli wobec kogoś lub siebie samego?
 •    Jaką ropień wypowiada prawdę zamiast o mnie samym?
 •    Jakie energie tworzyłem, koncentrowałem, które objawił mi ropień?
 •    Na jakie sprawy wywieram nacisk przez boleści ciała?
 ROZSTĘPY
 •    Zobacz, kiedy byłam zbyt twarda w kontaktach z innymi?
 •    Dlaczego tworzę skorupę wokół siebie?
 •    Dlaczego nie jestem sobą i nie pozwalam sobie na słabość?
 •    Czy miałam obawy, czy wybrałam właściwą drogę?
 •    Czy umiem zdjąć maskę osoby surowej i silnej?
 •    Czy potrafię znaleźć ufność do dokonywania kroku w przyszłość?
 •    Jaka skaza powstała w kontaktach z innymi?
 RWA KULSZOWA
 •    Jakie poczucie winy uniemożliwia mi kroczenie do przodu?
 •    Dlaczego zadaję sobie taki ból, chcąc się ukarać myśląc w ten sposób?
 •    Jaki trzymam uraz tak długo i do kogo?
 •    Czy umiem wybaczyć sobie i innym?
 •    Dlaczego mam nadmierne poczucie braku bezpieczeństwa o przyszłość finansową?
 •    Czy rwa mówi mi o mojej dwulicowości, obłudzie i kompleksie niższości?
 •    Czy dostrzegam brak pewności siebie, przytłaczającą odpowiedzialność?
 •    Czy mój brak otwartości i elastyczności pokazuje mi moje„zakleszczenie”.
 •    Zaklinowane kręgi kręgarz wyprostuje, ale kto uwolni zakleszczoną duszę?
 •    Jeden mam kręgosłup, ale czy mam jedną moralność?
 •    Czy jestem szczery wzajemnie z sobą?
 SAMOBÓJSTWO
 •    Jak bardzo pragnę uwagi innych i ich opieki?
 •    Czy mogę wybaczyć tym, którzy niedostatecznie opiekowali się mną w dzieciństwie?
 •    Czy pragnę mieć wszystko natychmiast?
 •    Czy mam poczucie bycia czasem ofiarą?
 •    Przed kim naprawdę chcę uciec?
 •    Czy potrafię odnaleźć prawdziwe źródło lęku?
 •    Czy to przed czym chcę uciec powróci w kolejnym wcieleniu?
 •    Czy nauki które obrałem też są moje i sam je ułożyłem?
 •    Komu tym tak naprawdę zaszkodzę?
 SENNOŚĆ – problemy
 •    Czy mam trudności z przeżywaniem chwili obecnej?
 •    Czy z powodu braku radości i przyjemności w zadaniach życia, uciekam w sen?
 •    Czego pragnę w życiu, a czego się lękam?
 •    Jaką transformację przechodzę w sobie?
 •    Czy potrafię sobie odpuścić?
 •    Czy żyję w świecie snów i obawiam się obudzić?
 SERCE – (mówi pokochaj siebie)
 •    Dlaczego oczekuję, aby inni mnie kochali, jeśli ja sam nie kocham siebie?
 •    Czy mogę wreszcie wsłuchać się w swoje serce, zamiast wciąż słuchać umysłu, którym rządzi tak dzielnie moje EGO?
 •    Czy słucham swojego serca?
 •    Czy żyję zgodnie z rytmem serca?
 •    Czy nie ograniczam swoich uczuć i mam odwagę je uzewnętrzniać?
 •    Czy daję swoim uczuciom przestrzeń i mam odwagę aby je uzewnętrznić?
 •    Czy w moim życiu jest jakiś materiał zapalny?
 •    Czy żyję i kocham z całego serca, czy tylko połowicznie?
 •    Czy mogę zacząć dawać memu sercu paliwo, o jakie ono błaga jakim jest moja miłość?
 •    Czy miłość mogę dać sobie sam, zamiast uzależniać się od kogoś?
 •    Czy dla innych możesz zrobić coś z przyjemnością, a nie aby kupić sobie ich miłość?
 SKÓRA – organ kontaktu.
 •    Czy wystarczająco dużo uwagi poświęcam sobie?
 •    Co mnie tak naprawdę swędzi, piecze i gryzie?
 •    Dlaczego tak ważne jest to, co powiedzą o mnie inni?
 •    Kogo chcę od siebie oddalić?
 •    Czy mogę dostrzec i zmienić sposób myślenia o sobie?
 •    Czy mogę pozwolić sobie na słabości?
 •    Czy potrafię nawiązywać kontakty?
 •    Czy nie tłumię w sobie potrzeby bliskości?
 •    Czy odnajduję w sobie poczucie wstydu?
 •    Kto lub co załazi mi tak bardzo za skórę?
 •    Czy moje poczucie wartości zależy od zewnętrznego świata?
 •    Czym za bardzo siebie ograniczam?
 •    Dlaczego skazuję siebie na izolację?
 STAW BIODROWY – ból
 •    Jakie mam trudności, które uniemożliwiają mi realizację moich pragnień?
 •    Dlaczego zakładam opcje negatywne?
 •    Dlaczego boję się popełniać błędów, zamiast pokochać wszystkie doświadczenia?
 •    Co powoduje, że daję sobie spowolnienie i usprawiedliwienie?
 •    Dlaczego mnożę sobie ból, aby usprawiedliwić strach?
 STOPY
 •    Co utrudnia mi kroczenie do przodu?
 •    Czy jestem dobrze zakotwiczony w prawdzie i rzeczywistości?
 •    Co jest dla mnie teraz koniecznym krokiem?
 •    Czy podążam w życiu we właściwym kierunku?
 •    Czy nie nazbyt dużą wagę przywiązuję do świata materialnego?
 •    Czy jestem dostatecznie zakotwiczony w prawdzie?
 •    Czy moim problemem jest tkwienie w przeszłości?
 •    Czy pojednałem się Ziemią oraz rodzicami?
 •    Jakie sprawy mam do załatwienia w moich rodach?
 STWARDNIENIE ROZSIANE
 •    Dlaczego koniecznie chcę być tak twardy i niezależny?
 •    Dlaczego tak dużo od siebie wymagam?
 •    Komu i co chcę nadal udowadniać?
 •    Czy mogę być bardziej elastyczny?
 •    Dlaczego przenikam siebie swymi zwyrodnieniami?
 •    Czy przeżyłem rozczarowanie rodzicem tej samej płci?
 •    Jakie mam umysłowe stwardnienie, jaką twardą bezduszność?
 •    Dlaczego odmawiam sobie miłości, która rozpuszcza wszystko?
 SZYJA
 •    Komu nie chcę już przytakiwać?
 •    Co nie pozwala mi oglądać się za siebie?
 •    Czy jestem przychylny innym punktom widzenia?
 •    Co tak bardzo przełożyło się na moją sztywność?
 •    Czy moim problemem jest brak elastyczności?
 •    Jaka sztywność duchowa przekłada się na sztywność mego ciała?
 ŚLEDZIONA
 •    Dlaczego tworzę w sobie wiele zmartwień i lęków, które kradną mi radość życia?
 •    Czy potrafię być na tyle silny, aby stawić czoła agresji z zewnątrz?
 •    Jakie mam obsesje dotyczące rzeczy?
 •    Komu chcę służyć zamiast być sobą?
 TARCZYCA
 •    Dlaczego tak dużą wagę przywiązuję do działania?
 •    Dlaczego chcę zaskarbić sobie miłość innych, zamiast dać ją sobie?
 •    Dlaczego wszystko chcę zrobić szybko i najlepiej?
 •    Dlaczego zawsze chcę robić coś dla innych, a niewiele robię dla siebie?
 •    Gruczoł tarczycy odpowiedzialny jest za rozwój duchowy człowieka.
 •    Nadczynność mówi Ci, abyś odnalazł umiarkowanie, to chroniczny stan gotowości do walki.
 •    Czy mogę przestać stwarzać pozory odwagi i pozwolić na słabości?
 •    Dojrzewaj duchowo, a zrozumiesz, po co pojawiłeś się na Ziemi..
 •    Komu mam najpierw przebaczyć?
 •    Czego mam się jeszcze nauczyć?
 •    Czy mogę przestać być tak wymagający i pozwolić sobie na powolność?
 TATUAŻ
 •    Dlaczego wyrażasz pogardę do swego ciała?
 •    Jaki swój problem chcesz obwieścić światu bezczeszcząc dar ciała?
 •    Jaki wizerunek siebie chcesz przekazać światu?
 •    Jaki obraz siebie chcesz utrwalić w innych?
 •    Co krzyczy naprawdę moja dusza?
 TĘTNIAK
 •    Dlaczego i do kogo tak długo gromadzę w sobie niechęć?
 •    Czy mogę zamienić swój upór na radość z życia i związków z bliskimi?
 •    Czego pragnie moje serce?
 •    Dlaczego pragnę separacji i dawać sobie cierpienia?
 •    Jakie złości i emocje nagromadziłem w sobie?
 TOCZEŃ
 •    Dlaczego i co tak w siebie nienawidzę?
 •    Czy mogę autodestrukcję, którą uruchomiłem, zamienić na miłość i radość życia?
 •    Dlaczego dokonuję toczenia siebie, cudownej istoty boskiej, jaką jestem?
 •    Z czym lub z kim tak bardzo pragnę toczyć boje?
 •    Czy mój toczeń mówi: lepiej umrzeć niż kochać życie?
 •    Jaką moją kapitulację chce mi pokazać toczeń, przed życiem?
 TRĄDZIK
 •    Dlaczego nie akceptuję, nie szanuję i nie kocham siebie?
 •    Jakie rany z okresu dzieciństwa ciągle przeżywam?
 •    Jakie trudności w znajdowaniu nowych kontaktów pokazuje moja twarz?
 •    Kogo chcę odstraszyć, a czego bardzo pragnę?
 •    Dlaczego tłumię bardzo swoją seksualność?
 •    Czy mogę zobaczyć siebie jako boski przejaw życia?
 •    Czy znajduję kontakt z samym sobą i gotowość na zmiany?
 •    Czy potrafię stanąć twarzą w twarz z moimi problemami?
 TRZUSTKA
 •    Co daje mi tyle zwątpienia i rezygnację?
 •    W jakiej dziedzinie chciałabym cieszyć się uznaniem i miłością?
 •    Dlaczego uważam, że wszystko co robię, ma być na najwyższym poziomie?
 •    Co czyni mnie niepewnym siebie?
 •    Czy daję dostatecznie miłość sobie samemu?
 •    Dlaczego zmuszam się, aby wszystko wykonać najlepiej?
 •    Czy jestem w pełni szczęśliwy?
 •    Dla kogo chcę być zbawicielem, a kogo okradam?
 •    Emocje związane z odrzuceniem miłości sprawiają, że z organizmu wydalany jest cukier.
 UPŁAWY
 •    Dlaczego czuję lęk związany z życiem seksualnym?
 •    Czy czuję się wykorzystywana?
 •    Dlaczego chcę nad wszystkim kontrolować, również w łóżku?
 •    Czy mam poczucie winy w tym aspekcie?
 •    Czy mogę pokochać seks, który nie jest czymś brudnym oraz nauczyć się mówić nie?
 USZY
 •    Jakich prawd nie chcę usłyszeć?
 •    Komu lub czemu obawiam się nie być posłuszna?
 •    Czy obawiam się, że inni coś mi zarzucą i dlatego staję się głuchy?
 •    Jakich kłótni i spraw nie chcesz już słuchać?
 •    Czy mogę słuchać z miłością i w radości doświadczać życia?
 •    Czy egocentryzm i pokora równoważą się we mnie?
 •    Czy są sprawy za które się obwiniam?
 •    Czy mogę słuchać siebie i innych sercem?
 WĄTROBA
 •    Co tak bardzo i trwale mnie niepokoi?
 •    Co leży mi na wątrobie?
 •    Dlaczego koniecznie chcę mieć rację?
 •    Widząc agresję u innych, czy dostrzegam, co dzieje się w moim wnętrzu?
 •    Czy jestem gotów pozwolić odejść wszystkiemu, co jest już niepotrzebne?
 •    W jakich obszarach straciłem umiejętność właściwego wartościowania?
 •    Co jest dla mnie w moim otoczeniu trujące?
 •    Z czego potrzebuję oczyścić moje życie?
 WYŁYSIENIE
 •    Dlaczego chcę podporządkować sobie innych?
 •    Dlaczego pragnę narzucać swoją wolę i wiedzę, aby inni byli posłuszni?
 •    Co powoduje moje napięcia i lęki?
 •    Dlaczego nie potrafię wyrażać prośby o pomoc?
 •    Czy mogę przyznać otwarcie, że czasami się boję i dać sobie do tego prawo?
 •    Co chcę zagłuszyć swoją autorytarnością?
 •    Czy mogę kochać się sercem, zamiast dać się prowadzić wybujałemu ego?
 •    Jakich głębokich przekonań nie chcę odpuścić?
 WYPADEK
 •    Wobec jakich autorytetów czuję bunt?
 •    Czyją uwagę i współczucie chciałem ściągnąć?
 •    Jakiej dziedziny życia dotyczy moje poczucie winy?
 •    Jakie agresje pielęgnowałem świadome i nieświadome?
 •    Czy mogę rozpocząć od wybaczenia sobie?
 •    Co tak gwałtownie chciałem przerwać w swoim życiu?
 •    Należy przy tym przeanalizować cały przebieg wypadku niczym sztukę w teatrze, spróbować zrozumieć jego strukturę i przenieść ją na własną sytuację.
 •    Wypadek jest karykaturą naszych problemów – tak samo trafną i tak samo bolesną, jak każda karykatura.
 •    Wypadki drogowe prowadzą niemal zawsze do bardzo intensywnego kontaktu z innymi ludźmi.
 •    Odkryj prawdziwą przyczynę wypadku. Wypadek to nie przypadek.
 WYROSTEK ROBACZKOWY – zapalenie
 •    Czyjej władzy się wciąż obawiam?
 •    Co nie pozwala mi wyrazić swoich uczuć?
 •    Jakie sprawy zgniotłem i stłumiłem w sobie?
 •    Wobec czego mam wypartą złość, poczucie uzależnienia?
 •    Czy czuję strach i wrażenie sytuacji bez wyjścia?
 •    Przed czym tak długo się powstrzymuję?
 •    Jaką nieuczciwość chcę ukryć w sobie?
 ZAPARCIA
 •    Jakie zastarzałe przekonania trzymam?
 •    Jakie wspomnienia z przeszłości pielęgnuję?
 •    Czego tak naprawdę trudno pozbyć mi się w życiu?
 •    O jakich niekorzystnych sytuacjach dla mnie mówi mi mój organizm?
 •    Jakie ludzkie sprawy chcę zatrzymać?
 ZDRĘTWIENIE
 •    Co wywołuje tak wielki lęk i do czego nie chcę się przyznać?
 •    Co uniemożliwia mi realizację własnych planów?
 •    W czym przejawiam swą sztywność duchową?
 ZEZ
 •    Dlaczego widzę tylko jeden aspekt rzeczywistości?
 •    Czy nie zerkam na innych okiem zazdrości?
 •    Czy mogę dzisiaj podjąć inne decyzje, niż w dzieciństwie, i zaakceptować rzeczy i ludzi, takimi jakimi są?
 •    Czego tak bardzo im zazdroszczę?
 •    Czy pozostaję w rozterce umysłu i serca?
 •    Prawe oko podpowiada o naukach z dzieciństwa.
 •    W lewym zez mówi o życiu uczuciowym, rodzinie.
 ZĘBY
 •    Jakie mam problemy z wgryzieniem się w życie?
 •    Czy znalazłem własne miejsce w świecie zewnętrznym i wewnętrznym?
 •    Jakie mam kłopoty z realizacją samego siebie?
 •    Jeśli zgrzytam zębami w nocy, to czy w dzień mogę zająć się swoją złością?
 •    Dlaczego myślę, że jestem niedoskonały?
 •    Czy mogę nawiązać kontakt z wewnętrzną mocą?
 •    Czy mogę pozwolić sobie na realizację pragnień?
 ZROSTY
 •    Dlaczego jestem tak nieugiętą w swych przekonaniach osobą?
 •    Czy mogę zmienić stare moje poglądy?
 •    Dlaczego pielęgnuję niezabliźnione rany?
 ZWICHNIĘCIA
 •    Czego nie chcę zrobić (nadgarstek)?
 •    Do czego czuję się zmuszany (kostka)?
 •    Jakie wycofanie się chcę usprawiedliwić?
 •    Czy mogę stać się bardziej elastyczny?
 ZAPALENIE STAWÓW – GOŚCIEC.
 •    Czy mogę dostrzec, co jest we mnie i co mnie blokuje?
 •    Co powoduje moje zesztywnienie duchowe?
 •    Dlaczego tłumię swoje agresje?
 •    Skąd biorą się naprawdę ukrywane lęki?
 •    Czy posługuję się swoim sercem, czy daję się prowadzić swemu ego?
 •    Czy składanie z siebie ofiary światu jest trafnym rozwiązaniem?
 •    Czy mogę pozbyć się blokad, którymi chcę się usprawiedliwiać?
 •    Czy jestem gotowy obdarzyć się szczerością, wolnością, miłością i prawdą?
 •    Czy kocham Dar Życia?
 •    Co swoimi dolegliwościami chcę usprawiedliwić?
 •    Czy to, że jestem skromną, porządna, altruistyczną, zdolną do poświęceń osobą, znaczy, że mam się obciążać cierpieniami świata?
 •    Jaki zastój duchowo – życiowy pokazuje mi moje ciało?
 •    Czy mój chory staw mówi o braku woli przebijania się przez życie?
 •    Dlaczego, aż choroba ma mnie zmuszać do szczerości, uczciwości w wobec siebie?
 ŻOŁĄDEK
 •    Kogo lub jakiej sytuacji nie akceptuję?
 •    Czy mam skłonność do kontrolowania wszystkiego?
 •    Czego nowego się obawiam nie trawiąc tego?
 •    Czy kocham i akceptuję siebie i proces życia?
 •    Czy jestem trawieniem prawdy takiej jaka jest?
 •    Jak obchodzę się ze swoimi uczuciami?
 •    Jak często schodzę konfliktom z drogi?
 •    Jak obchodzę się z moją agresją?
 •    Jakie ocenianie sytuacji i ludzi blokuje mój rozwój duchowy?
 ŻYLAKI
 •    W jakiej znienawidzonej sytuacji trwam?
 •    Czy mam poczucie nadmiernego obciążenia?
 •    Czy pragnę mieć więcej wolnego czasu?
 •    Czy mogę pokierować się głosem swojego serca?
 •    Jakie nierozwiązane zatory pozostały w moim życiu?
 •    Czy potrafię z miłością i radością usunąć zaszłe sprawy?
 •    Czy zaszłe energie mogę rozpuścić, wdzięcznością i wybaczeniem?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10