Aktualności:

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Spis chorób / Odp: Mukowiscydoza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Marzec 03, 2017, 10:42:51 pm »
Piotr Kmieć
Warto przyjrzeć się historiom związanym z alkoholizmem w rodzinie. Zwłaszcza takim, który zagrażał przetrwaniu - awantury, przepijanie całych pieniędzy, skrajna nędza spowodowana alkoholem.

Druga kwestia, choć bardziej abstrakcyjna, to jednak sensowna. Należy poszukać uczucia powolnego umierania, "ześlizgiwania się" ku śmierci. Albo może mieć to związek z powolną śmiercią, albo z czymś nieuniknionym, co zbliżało się i jednocześnie zagrażało życiu i egzystencji.
12
Spis chorób / Odp: Depresja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Marzec 02, 2017, 08:14:33 pm »
Piotr Kmieć
Konflikt terytorialny plus hormonalny pat - nie mogę walczyć, bo walka i tak jest przegrana. Należy poszukać samca lub samicy alfa na terytorium. Może być to osoba silniejsza, ktoś jak szef lub ktoś, kto zarabia pieniądze. Osoba, która dominuje na danym terytorium.
Jeśli chcę zaznaczać swoje stanowisko, walczyć o swoje przekonania, a nie mogę, bo samiec alfa i tak mnie zdominuje, to walka z góry jest przegrana. Najlepszym rozwiązaniem na walkę w biologii jest brak walki.
Jeśli i tak nie wygram, to się nie wychylam, nie ryzykuję - podkulam ogon i dostosowuję się do warunków.
13
Wasze doświadczenia i przypadki / Odp: Biedronka, która dała mi odpowiedź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Luty 24, 2017, 11:29:51 am »
Wow! :D
14
Wasze doświadczenia i przypadki / Odp: Alergia na mleko
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Luty 24, 2017, 11:28:56 am »
Gratuluję pracy! I dziękuję za podzielenie się doświadczeniem :)
15
Spis chorób / Przyczyny powstawania konfliktów / chorób
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Luty 23, 2017, 07:46:51 pm »
Monika S
Piotr, kopiuję tu Twój cytat.
 "Wystarczy trochę popraktykować TB żeby zauważyć, że nie zawsze choroba pojawia się na skutek nagłego ,niespodziewanego i dramatycznego wydarzenia przeżytego w izolacji. Jest wiele innych czynników..."
 Nie praktykuję TB, ale właśnie Germańską i sama zauważyłam, że faktycznie nie zawsze program ratunkowy (tzw. w Germańskiej SBS) musi rozpocząć się przeżyciem DHS-u, którego precyzyjne kryteria sformułował dr Hamer. Wygląda na to, że istnieją inne czynniki, o których piszesz Piotr, poza odczuciem dramatyzmu, izolacji oraz nagłości w zdarzeniu konfliktowym.
 To tak jakby stres trwał przez jakiś czas, następował moment krytyczny, kiedy człowiek czuje, że dłużej nie może tego udźwignąć (jest przeciążony, czuje bezsilność) i wtedy mózg uruchamia program ratunkowy. Wygląda to tak jakby problem istniał na poziomie psychiki, a w wyniku przeciążenia psychicznego wchodził na poziom biologii uruchamiając program ratunkowy (mózg, narząd, psychika) inicjując fazę aktywną konfliktu itd....
 Czy mogłabym Was prosić o jakiś komentarz, źródła - najlepiej naukowe - nie wiem kto te sprawy badał, a nie ukrywam, że chciałabym tą sprawę wyjaśnić :)
 Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, która myślę nie tylko mi się przyda. Pozdrawiam


Piotr Kmieć
Jest tak, jak piszesz. Powiem szczerze, że wiem to ze szkoleń, ale też własnych obserwacji. Mówię o tym między innymi na moim darmowym webinarze wprowadzającym. Gilbert pisze o tym w swojej książce, ale też polecam tytuły: Dekodowanie Biologiczne oraz Twoje Ciało Wie Jak Cię wyleczyć. Są w liście książek na mojej stronie - http://totalnabiologia.com.pl/totalna-biologia-polecane-ksiazki/
Chodzi o to, że nasze wzorce i przekonania mogą powodować konflikty, gromadzenie się stresu miesiącami, aż w końcu przepala się bezpiecznik i biologia uruchamia program ratunkowy.Może być też tak, że konflikt wraca w cyklu jako wspomnienie z przeszłości i mimo że wydarzenie nie jest aż tak traumatyczne, to uruchamiają się emocje z pierwotnego zdarzenia, nawarstwiają się z obecnym i to uruchamia program biologii.
Ważne jest żeby umieć to zaobserwować, wyciągać wnioski. Sama choroba może mieć miejsce od wydarzenia typowo Germańskiego - żelazne prawo chorób. Jednak zadajemy dodatkowo pytanie - dlaczego stało się akurat to? Dlaczego akurat ta sytuacja jest dla mnie tak dramatyczna? Tutaj ma znaczenie wychowanie, kultura, przeszłość przodków. Dla jednego śmierć rodzica to ulga i wolność, a dla drugiego dramat nie do przyjęcia. Wszystko zależy od człowieka.
16
Wasze doświadczenia i przypadki / Biedronka, która dała mi odpowiedź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AniaS dnia Luty 16, 2017, 12:38:31 pm »
20 lat temu nabawiłam się pewnej dziwnej przypadłości. Otóż w momencie wysiłku, ruchu spaceru, jazdy na rowerze pojawiał się u mnie dziwny, nieprzyjemny zapach. Lokalizacja okolice ramienia. Nigdy się zbytnio nie pociłam i nie pocę, więc to nie był zapach potu. Nie wiedziałam do jakiego lekarza się z tym udać, bo też nie byłam w stanie podać co mi konkretnie dolega :-)
Zaczęłam szukać przyczyny, ale NIC nie działało. Jesienią 2016 roku udałam się na warsztat z Symboliki do Gilberta Renaud i cały czas myślałam o co chodzi z tym moim "zapaszkiem". W końcu pojawiły się biedronki w moim domu. Znajdywałam je w kuchni, w salonie. I zaczęłam się zastanawiać, co chcą mi przekazać. I wtedy mnie olśniło. Biedronka, gdy się ją złapie (sytuacja zagrożenia) wydziela dziwny zapach, udaje martwą. Wtedy przypomniałam sobie historię sprzed lat, jak uciekałam przed "dziwnym" mężczyzną. Pojawiły się uczucia strachu, zagrożenia itd. Przeszło :-) 
17
Wasze doświadczenia i przypadki / Alergia na mleko
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AniaS dnia Luty 16, 2017, 12:24:23 pm »
Z alergią na mleko męczyłam się od dziecka. Szukałam przyczyny, kombinowałam skąd ona się wzięła i nic. Ale pracuję nad drzewem genealogicznym, szukam historii mających wpływ na moje i członków rodziny życie. Brat mojej mamy zmarł, gdy miał kilka miesięcy po podaniu krowiego mleka. (ponoć było za świeże)
I w momencie, gdy zobaczyłam tą historię na papierze, dostałam taką myśl: To dlatego to nie mogłam pić mleka? I po skończonej sesji z drzewem zapomniałam o tej drobnej sprawie.
Pewnego dnia z okazji urodzin koleżanki zjadłam dwa kawałki tortu mlecznego, wypiłam kawę z mlekiem i nic mi nie było. W kolejnym dniu też wypiłam kawę z mlekiem, zjadłam kanapkę z serem i nic mi nie było.
18
Spis chorób / Odp: Nerki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Luty 14, 2017, 08:24:49 pm »
http://5prawnatury.pl/sbs-nerki/

CEWKA ZBIORCZA
► konflikt typu „uciekinier” – zostać wypędzonym z kraju, musieć uciekać przed prawem
 ► „czuć się samemu jak palec”, „osamotnienie” – po rozstaniu, ale również czuć się osamotnionym w swoich przekonaniach, decyzjach
 ► „utrata bezpieczeństwa / bezpiecznej przystani” – utrata źródła dochodu, utrata domu
 ► czuć się zaniedbanym – w szpitalu, podczas choroby
 ► „nikt nie jest w stanie mi pomóc”

MIĄŻSZ - KŁĘBUSZKI
Konflikt:
 
– związany z wodą lub płynami (ktoś się topił, komuś zalało mieszkanie/dom, powódź),
 – konflikt mający coś wspólnego z pływaniem (np. konflikt osoby nie umiejącej pływać),
 – brak umiejętności obchodzenia się z płynami,
 – konflikt kiedy płyny stają się zagrożeniem, np.: kroplówka, która „zalewa” organizm, alkoholizm.
 – utrata własnej wartości związana z wydajnością nerek: nie móc wydalić wody – konieczność cewnikowania, chcieć się pozbyć obrzęków

MIEDNICZKA
Konflikt: związany z zaznaczaniem swojego rewiru o treści „nie móc rozpoznać, zaznaczyć swojego rewiru.
 Ważne! kobieta zaznacza swój rewir od wewnątrz, mężczyzna – na zewnątrz.
19
Spis chorób / Mukowiscydoza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Styczeń 08, 2017, 08:33:57 pm »
Piotr Kmieć
Trzeba by było poszukać w rodzinie, a zwłaszcza u rodziców, historii związanych ze śmiercią i próbą spowolnienia, uniknięcia śmierci, próby nie doprowadzenia do śmierci i stresów z tym związanych.
20
Spis chorób / Żebra
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Grudzień 19, 2016, 04:28:48 pm »
Piotr Kmieć
Spadek wartości związany z rodziną - każde żebro to konkretni członkowie
•   1-4 – rodzice, dziadkowie i babcie, wujkowie i ciotki
•   5-8 – brat, siostra, kuzyni
•   9-12 – dzieci
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10