Aktualności:

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Spis chorób / Torbiel na jajniku
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Marzec 15, 2017, 01:18:39 pm »
Piotr Kmieć
Spadek wartości związany ze stratą kogoś bliskiego, ważnego - kim jestem bez niego, co znaczę bez tej osoby?Może być to po rozstaniu lub śmierci bliskiej osoby. Np. kobieta po rozstaniu nie czuje się już kobieco, czuje się bezwartościowa. Tworzy się torbiel, która przez 9 miesięcy zmienia się w tkankę łączną, twardnieje. Ostatecznie ma to na celu wytworzenie cysty, która będzie produkowała więcej estrogenu - celem jest bycie bardziej kobiecą żeby zwiększyć swoją wartość jako kobiety.
2
Spis chorób / Moczenie nocne u dzieci
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Marzec 15, 2017, 01:07:09 pm »
Piotr Kmieć
Moczenie nocne u dzieci
Moczenie nocne u dzieci nie ma związku z terytorium, bo one terytorium nie zaznaczają. Dotyczy to rodziców, a przede wszystkim ojca. Czy ojciec jest, a czy jeśli jest to jaki jest? Silny autorytet, narzucanie woli, zakazy i nakazy. Trzeba zbadać ten obszar. Ojciec wiąże się z granicami, trzymaniem granic, a zwieracze w ciele właśnie tego dotyczą - trzymania granic. Brak ojca - brak granic - moczenie
3
Materiały, filmy, książki / Książka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lidia dnia Marzec 13, 2017, 09:13:09 am »
Przepraszam, że piszę tutaj.
Zakupiłam jakiś czas temu książkę "Uzdrowienie biologią". Jest praktycznie nowa. Chciałabym ją sprzedać, ponieważ mało korzystam.


Pozdrawiam!
Lidia
4
Spis chorób / Odp: Kark/Szyja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Marzec 03, 2017, 10:48:19 pm »
Piotr Kmieć
Szyja dotyczy uginania się, pokory, uginania przed kimś. Wymuszone posłuszeństwo, którego nie chcę okazywać.
Ewentualnie... nie chcę odwracać się za siebie, patrzeć na to, co wyrabia ktoś za moimi plecami.
5
Spis chorób / Odp: Mukowiscydoza
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Marzec 03, 2017, 10:42:51 pm »
Piotr Kmieć
Warto przyjrzeć się historiom związanym z alkoholizmem w rodzinie. Zwłaszcza takim, który zagrażał przetrwaniu - awantury, przepijanie całych pieniędzy, skrajna nędza spowodowana alkoholem.

Druga kwestia, choć bardziej abstrakcyjna, to jednak sensowna. Należy poszukać uczucia powolnego umierania, "ześlizgiwania się" ku śmierci. Albo może mieć to związek z powolną śmiercią, albo z czymś nieuniknionym, co zbliżało się i jednocześnie zagrażało życiu i egzystencji.
6
Spis chorób / Odp: Depresja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Marzec 02, 2017, 08:14:33 pm »
Piotr Kmieć
Konflikt terytorialny plus hormonalny pat - nie mogę walczyć, bo walka i tak jest przegrana. Należy poszukać samca lub samicy alfa na terytorium. Może być to osoba silniejsza, ktoś jak szef lub ktoś, kto zarabia pieniądze. Osoba, która dominuje na danym terytorium.
Jeśli chcę zaznaczać swoje stanowisko, walczyć o swoje przekonania, a nie mogę, bo samiec alfa i tak mnie zdominuje, to walka z góry jest przegrana. Najlepszym rozwiązaniem na walkę w biologii jest brak walki.
Jeśli i tak nie wygram, to się nie wychylam, nie ryzykuję - podkulam ogon i dostosowuję się do warunków.
7
Wasze doświadczenia i przypadki / Odp: Biedronka, która dała mi odpowiedź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Luty 24, 2017, 11:29:51 am »
Wow! :D
8
Wasze doświadczenia i przypadki / Odp: Alergia na mleko
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Luty 24, 2017, 11:28:56 am »
Gratuluję pracy! I dziękuję za podzielenie się doświadczeniem :)
9
Spis chorób / Przyczyny powstawania konfliktów / chorób
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotr Kmieć dnia Luty 23, 2017, 07:46:51 pm »
Monika S
Piotr, kopiuję tu Twój cytat.
 "Wystarczy trochę popraktykować TB żeby zauważyć, że nie zawsze choroba pojawia się na skutek nagłego ,niespodziewanego i dramatycznego wydarzenia przeżytego w izolacji. Jest wiele innych czynników..."
 Nie praktykuję TB, ale właśnie Germańską i sama zauważyłam, że faktycznie nie zawsze program ratunkowy (tzw. w Germańskiej SBS) musi rozpocząć się przeżyciem DHS-u, którego precyzyjne kryteria sformułował dr Hamer. Wygląda na to, że istnieją inne czynniki, o których piszesz Piotr, poza odczuciem dramatyzmu, izolacji oraz nagłości w zdarzeniu konfliktowym.
 To tak jakby stres trwał przez jakiś czas, następował moment krytyczny, kiedy człowiek czuje, że dłużej nie może tego udźwignąć (jest przeciążony, czuje bezsilność) i wtedy mózg uruchamia program ratunkowy. Wygląda to tak jakby problem istniał na poziomie psychiki, a w wyniku przeciążenia psychicznego wchodził na poziom biologii uruchamiając program ratunkowy (mózg, narząd, psychika) inicjując fazę aktywną konfliktu itd....
 Czy mogłabym Was prosić o jakiś komentarz, źródła - najlepiej naukowe - nie wiem kto te sprawy badał, a nie ukrywam, że chciałabym tą sprawę wyjaśnić :)
 Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, która myślę nie tylko mi się przyda. Pozdrawiam


Piotr Kmieć
Jest tak, jak piszesz. Powiem szczerze, że wiem to ze szkoleń, ale też własnych obserwacji. Mówię o tym między innymi na moim darmowym webinarze wprowadzającym. Gilbert pisze o tym w swojej książce, ale też polecam tytuły: Dekodowanie Biologiczne oraz Twoje Ciało Wie Jak Cię wyleczyć. Są w liście książek na mojej stronie - http://totalnabiologia.com.pl/totalna-biologia-polecane-ksiazki/
Chodzi o to, że nasze wzorce i przekonania mogą powodować konflikty, gromadzenie się stresu miesiącami, aż w końcu przepala się bezpiecznik i biologia uruchamia program ratunkowy.Może być też tak, że konflikt wraca w cyklu jako wspomnienie z przeszłości i mimo że wydarzenie nie jest aż tak traumatyczne, to uruchamiają się emocje z pierwotnego zdarzenia, nawarstwiają się z obecnym i to uruchamia program biologii.
Ważne jest żeby umieć to zaobserwować, wyciągać wnioski. Sama choroba może mieć miejsce od wydarzenia typowo Germańskiego - żelazne prawo chorób. Jednak zadajemy dodatkowo pytanie - dlaczego stało się akurat to? Dlaczego akurat ta sytuacja jest dla mnie tak dramatyczna? Tutaj ma znaczenie wychowanie, kultura, przeszłość przodków. Dla jednego śmierć rodzica to ulga i wolność, a dla drugiego dramat nie do przyjęcia. Wszystko zależy od człowieka.
10
Wasze doświadczenia i przypadki / Biedronka, która dała mi odpowiedź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AniaS dnia Luty 16, 2017, 12:38:31 pm »
20 lat temu nabawiłam się pewnej dziwnej przypadłości. Otóż w momencie wysiłku, ruchu spaceru, jazdy na rowerze pojawiał się u mnie dziwny, nieprzyjemny zapach. Lokalizacja okolice ramienia. Nigdy się zbytnio nie pociłam i nie pocę, więc to nie był zapach potu. Nie wiedziałam do jakiego lekarza się z tym udać, bo też nie byłam w stanie podać co mi konkretnie dolega :-)
Zaczęłam szukać przyczyny, ale NIC nie działało. Jesienią 2016 roku udałam się na warsztat z Symboliki do Gilberta Renaud i cały czas myślałam o co chodzi z tym moim "zapaszkiem". W końcu pojawiły się biedronki w moim domu. Znajdywałam je w kuchni, w salonie. I zaczęłam się zastanawiać, co chcą mi przekazać. I wtedy mnie olśniło. Biedronka, gdy się ją złapie (sytuacja zagrożenia) wydziela dziwny zapach, udaje martwą. Wtedy przypomniałam sobie historię sprzed lat, jak uciekałam przed "dziwnym" mężczyzną. Pojawiły się uczucia strachu, zagrożenia itd. Przeszło :-) 
Strony: [1] 2 3 ... 10