Aktualności:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Piotr Kmieć

Strony: 1 ... 45 46 [47]
691
Spis chorób / Re: Gorączka
« dnia: Lipiec 24, 2014, 02:45:45 pm »
Jeśli cała rodzina ma gorączkę ("choruje"), to znaczy, że wszyscy oni rozwiązali jakiś konflikt i są obecnie w fazie zdrowienia.

692
Spis chorób / Gorączka
« dnia: Lipiec 24, 2014, 02:44:41 pm »
Romuald Kosznik
Chciałbym poruszyć następny ciekawy temat o gorączce. Obecnie mam klientkę która wychodzi z raka płuc gorączką , która trwała prawie dwa tygodnie!!! Opiszę to później a teraz na wywołanie tematu trzy części materiału o gorączce (cały jest na mojej stronie www).
Teraz cz.1
Gorączka – pomaga czy szkodzi?
Wiedza medycyny naturalnej, która jest też praktyką(a nawet podstawą) Totalnej Biologii, rozpoznaje i świadomie wykorzystuje zjawisko tzw. samoleczenia, to jest zdolności do przywracania utraconej kiedyś czynności, a często także zaburzonej struktury tkanek, przez ukierunkowanie zgromadzonego nadmiaru sił życiowych do najsłabszego ogniwa organizmu.
Sięgające starożytności obserwacje związane z tym zjawiskiem zebrano w postaci prawa leczenia, które brzmi:
„ Każde leczenie rozpoczyna się w środku i dąży na zewnątrz, przebiega od głowy ku dołowi,
poczynając od narządów o największym dla życia znaczeniu i w odwrotnym porządku do tego,
jak pojawiły się objawy chorobowe”.
W przebiegu leczenia, które prowadzi do zdrowia, choroba ustępuje przez kolejne krótkotrwałe okresy pogorszenia samopoczucia o charakterze ostrych procesów zapalnych, zwanych przełomami uzdrawiającymi. Ostatecznym skutkiem tych wysiłków organizmu dążącego naturalnymi drogami do zdrowia jest oczyszczenie, wzmocnienie i zrównoważenie. - jak pisze Robert Zawiślak.
„Dajcie mi gorączkę, a wyleczę każdego” - słowa te przypisane Hipokratesowi wskazują na najważniejszy uogólniony objaw przełomu uzdrawiającego czyli gorączki (febry).
Jest ona wynikiem pobudzenia przemiany materii w ciele człowieka. Jednoczy ona we wspólnej pracy wszystkie układy i narządy. Jest warunkiem i wynikiem przyspieszenia przebiegu procesów życiowych w komórkach, a skutkiem tego przyspieszenia jest wzmożone wydalanie przez powierzchnie błon śluzowych i skórę trucizn pochodzących z przemian własnych lub kiedyś przyjętych do ciała i w nim odłożonych.
Do gorączki i wzmożonego wydalania stopniowo dołącza się uczucie osłabienia, jako wynik wykonywanej pracy i przejściowego obciążenia krwi wydalanymi truciznami.
Objawy umiejscowione noszą wszystkie cechy ostrego zapalenia dotyczą narządu, który w zgodzie z życiową koniecznością organizmu najpilniej wymagał naprawy (uzdrowienia).
I tak pojawia się w uszkodzonych kiedyś tkankach przekrwienie, które umożliwia zgromadzenie składników krwi i substancji biologicznie służących odnowie, a równocześnie przetworzeniu tkanki uszkodzonej, ponownemu zużytkowaniu powstających w tym procesie substancji prostszych, oraz usunięciu tego, co nie może być już przez organizm wykorzystane.
Trwająca nasilona czynność naprawcza wewnątrz struktury tkanek uniemożliwia zaistnienie czynności zewnętrznej charakterystycznej dla danej tkanki – to nazywa się upośledzeniem czynności.
Przekrwienie doprowadza do obrzęku tkanek, towarzyszy mu ocieplenie, jako wynik wzmożonych przemian komórkowych, czynności trawiących fermenty oraz ból, skupiający uwagę człowieka na miejscu objętym procesami naprawy i odnowy. Ból ten wynika z wzmożonego napięcia przekrwionych i obrzękłych tkanek, niedostatku tlenu i podrażnieniu zakończeń nerwowych.
Objawy odruchowe można zaobserwować lub wybadać w odległych od umiejscowienia procesu zapalnego okolicach ciała. Są to pozostającej najczęściej w nerwowej z nim więzi, tkanki, które swoim stopniem zwartości i wrażliwości na dotyk lub wyglądem, odpowiadają na stan innych okolic ciała.

693
Spis chorób / Alergie
« dnia: Lipiec 24, 2014, 02:43:20 pm »
Romuald Kosznik
Alergia w przeważającej większości dotyka tkanki ektodermy. W aktywnej fazie konfliktu powstają mikro owrzodzenia. Konflikt alergii to konflikt separacji. Alergen to nośnik, który powoduje powiązanie z tym co się wydarzyło. W ten sposób alergia jest połączona ze wspomnieniem sytuacji. W szczytowym momencie konfliktu mózg rejestruje zmysłami dostępne bodźce, skanuje środowisko, ludzi, substancje dostępne w powietrzu itp. Może na poziomie metaforycznym połączyć bardzo symboliczne rzeczy. Przykładowo znany jest przypadek kobiety, która miała alergię na sezam. Okazało się, że wiele lat wcześniej, gdy dowiedziała się, że ją mąż zdradził, to w momencie otrzymywania tej informacji przeżyła bardzo silny stres, który odebrała jako konflikt separacji, a w tym samym czasie w pokoju włączony był telewizor i aktualnie leciała ulica sezamkowa...

Alergie znikają, gdy znajdujesz właściwe powiązanie.

Alergia może w różny sposób objawiać się i będzie to połączone z bardziej szczegółowym sposobem doświadczenia konfliktu separacji. Nos - "coś mi tu źle pachnie". Oczy - co zobaczyłem. Tchawica i problemy z oddychaniem - lęk.

Próbujemy różnych rzeczy. Czasami jest tak, że dotknęliśmy wielu rzeczy i nie wiemy które właściwie spowodowało uzdrowienie. Najważniejsze że osoba zdrowieje.


Alergia u dzieci
Smutek to emocja wtórna - to co na zewnątrz pokazujemy. Odkryj właściwe odczucie, uczucie, myśli których doświadczyłeś w momencie stresu.
Dziecko bierze na siebie konflikt rodziców, aby odciążyć ich i spotęgować w ten sposób swoje szanse na przetrwanie. Biologia jest tak skonstruowana, że rodzice opiekują się dzieckiem, które przez wiele lat jest zależne od nich. Aktywny i nierozwiązany konflikt rodziców na poziomie psychologicznym jest zagrożeniem dla życia dziecka. Dla biologii najważniejsze jest przeżycie. Dziecko biorąc na siebie konflikt rodziców często daje sobie i im czas na rozwiązanie go - żyje.
Umysł dziecka może później stosować mechanizm - "skoro żyję to znaczy, że to rozwiązanie jest dobre". Przykład: Kobieta okłamała swojego chłopaka, że bierze tabletki antykoncepcyjne. Chciała dziecka, aby zatrzymać przy sobie mężczyznę. Miała z tego powodu konflikt. Dziecko rodzi się z programem - "istnieję dzięki kłamstwu" i nie wiedzieć czemu może być bardzo skłonne kłamać od najmłodszych lat.
Psychologiczne konflikty rodziców z okresu ciąży stają się biologicznym konfliktem dziecka po narodzeniu. Często choroba ujawnia się w tym samym roku życia dziecka, w którym miesiącu ciąży była matka, gdy przeżyła stres i konflikt.

Dlatego też szukając przyczyn alergii u dziecka należy szukać ich u rodziców, a zwłaszcza u matki.

694
Dodatkowa wiedza / PROJEKT/CEL - PROGRAM/CEL
« dnia: Lipiec 24, 2014, 02:41:01 pm »
Romuald Kosznik

Wiemy, że Projekt//Cel jest fazą, która obejmuje okres od 18 miesięcy przed narodzinami do końca pierwszych 12 miesięcy życia dziecka, co razem daje 30 miesięcy.
W tym czasie dziecko zapamiętuje wszystko, co dzieje się w rodzinie: nastroje, projekty, konflikty, urazy itp. Wszystkie te emocje będzie następnie wyrażało podczas całego swojego życia. Wszystkie odczucia rodziców oraz ich myśli są zapisywane przez umysł dziecka.
Od początku Projektu//Celu, dziecko traktuje jako swoją własną rzecz, która przytrafiła się rodzicom, każdy ich stres

695
Romuald Kosznik
Wspólnym mianownikiem dla ziarnicy złośliwej, czy chłoniaka ziarniczego i choroby Non Hodgkina jest fakt, że objawy, występujące w każdym z tych schorzeń należą do fazy zdrowienia biologicznych konfliktów po przeżyciu DHS®. Jednakże ich treści konfliktów są zupełnie inne, jak również przyporządkowane są do zupełnie innych listków zarodkowych. A więc ich ośrodki sterowania są również w mózgu zupełnie gdzie indziej zlokalizowane.
Zarówno ziarnica złośliwa (choroba Hodgkina, albo inaczej chłoniak ziarniczy), jak i choroba Non Hodgkina jest w pojęciu medycyny szkolnej tzw. rakiem węzłów chłonnych. Przy czym rozpoznanie następuje zawsze dopiero w fazie zdrowienia (u pacjentów z dolegliwościami) albo zupełnie przypadkowo po zakończeniu fazy zdrowienia (u pacjentów, którzy nie mieli dolegliwości).
Tzw. chłoniak Hodgkina, należy do środkowego listka zarodkowego (mezoderma nowego mózgu) i według Germańskiej Nowej Medycyny jest on w fazie pcl wypełnionym przez mitozę komórek opuchniętym węzłem chłonnym. Oznacza to, że konflikt musiał już być rozwiązany. Przyczyną takiego konfliktu było zawsze uczucie związane z lekką utratą własnej wartości.

Strony: 1 ... 45 46 [47]