Aktualności:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Piotr Kmieć

Strony: 1 ... 45 46 [47] 48
691
Spis chorób / Nadpłytkowość samoistna/Gęsta krew
« dnia: Lipiec 24, 2014, 03:15:50 pm »
Piotr K
Po przeczytaniu postu na temat białaczki nasuwa mi się pewna kwestia.
Moja mama ma nadpłytkowość samoistną. Jest to rodzaj nowotworu, dotyczy chyba szpiku kostnego, chodzi o to, że organizm zaczyna nadprodukcję płytek krwi, w efekcie jest ich za dużo, krew robi się gęsta.
Czym jest to spowodowane?

Romuald Kosznik
Piotrze - ja bym nie używał słowa nowotwór! Ale wracając do rzeczy to wzrost poziomu płytek krwi - faza aktywna konfliktu przylegania, połączenia. Żeby przetrwać, klan rodzinny musi się ponownie zjednoczyć. Czyli mówiąc krótko - brak jedności w klanie, brak więzi rodzinnych lub zakłócenia w kontaktach z bliskimi powoduje takie zachowanie organizmu. Wg mnie konieczna szybka sesja TB głównie na temat klanu i planu celu - mama powinna wyzdrowieć.

Piotr K
a jeśli klan nie ma racji bytu i się rozpada? rozumiem, że tutaj problemem jest jej uczucie rozpadającej się rodziny i jej potrzeba walki, utrzymania rodziny w kupie. czy wobec tego rozwiązaniem byłaby praca na jej poczuciu obowiązku wobec rodziny? czy jeśli puści ona potrzebę trzymania rodziny/klanu w całości i zajmie się swoim życiem, to nadprodukcja płytek ustąpi?

Romuald Kosznik
Oczywiście - najlepiej zastosować narzędzia Radykalnego Wybaczania - są wyjątkowo skuteczne! Od lat je polecam i ćwiczę z klientami z pozytywnym skutkiem. pozdrawiam

692
Spis chorób / Białaczka
« dnia: Lipiec 24, 2014, 03:12:47 pm »
Romuald Kosznik
Białaczka to faza zdrowienia po bardzo poważnym konflikcie obniżenia poczucia własnej wartości.
Gdy konflikt zostanie rozwiązany, następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych; we krwi pojawia się duża ilość surowicy, rozrzedzając ją. Poziom składników krwi wydaje się przez to niższy niż w rzeczywistości - do faktycznej anemii dochodzi anemia pozorna. Ponieważ wygląda na to, że hemoglobiny jest za mało, przetacza się krew, aby sztucznie podnieść jej poziom.
Pacjent przechodzi wtedy konflikt związany z przetoczoną mu krwią, który prowadzi do obumierania śledziony oraz do małopłytkowości (poważnego spadku ilości płytek krwi, odpowiedzialnych za krzepliwość).

Konflikt biologiczny: Wagotonia - faza naprawcza poważnego konfliktu obniżenia poczucia własnej wartości.
Rozwaga i szacunek do samego siebie są najlepszymi oznakami rozwiązania konfliktu obniżenia wartości.
Jest to faza naprawcza nowotworu kości (oznaka przeżytego konfliktu OWW), któremu towarzyszy anemia o różnym stopniu nasilenia.
Może być to konflikt obniżenia wartości dotykającego na "do szpiku kości", zawsze pozostający w fazie aktywnej.
Np. "Niosę w sobie niską samoocenę moich rodziców".

693
Spis chorób / Re: Alergia
« dnia: Lipiec 24, 2014, 03:12:04 pm »
Romuald Kosznik
Alergia (Ektoderma) to fundamentalny konflikt oddzielenia (rozłąki), związany ze wspomnieniem okoliczności, które towarzyszyły pierwszemu doświadczeniu separacji (faza zdrowienia). Konflikt oddzielenia oznacza, że problem dotyczy kontaktu, który został zerwany. Stres umiejscawia się w tej części ciała, która go doświadcza. Im bardziej emocjonalna reakcja, tym silniejsza alergia. Na poziomie biologicznym (fizjologicznym) dotyczy to tkanek nabłonkowych, przede wszystkim skóry. Procesy biologiczne związane z oddzieleniem mogą dotykać też gardła i zatok. Alergia pojawiająca się w życiu człowieka wskazuje na obecne w jego przeszłości trudne rozstanie lub rozłąke. Dopóki ten konflikt nie zaistnieje w pełni w świadomości tej osoby, alergie będą powracać. I to cyklicznie !!! Aniu - poanalizuj czy ta trójka dzieci nie przeżywała tych samych czy podobnych konflików oddzielenia czy rozłąki i podziel się z nami uwagami.

694
Spis chorób / Rak przełyku
« dnia: Lipiec 24, 2014, 03:06:40 pm »
Romuald K
Ogólnie to niemożność połknięcia kęsa. "Nie chcę tego łykać, ponieważ w głębi serca nie chcę tego przyjąć, mieć tego w sobie", "Chciałbym to wypluć". Również w przenośni: niechęć do przyjęcia, włączenia czegoś.

Karolina L
Czy może mieć tu również uzasadnienie nieumiejętność/ niemożność wypowiedzenia się. To co jest w nas mimo, że chcemy by świat to wiedział, nie umiemy/możemy mu tego przekazać. Bardziej ogólnie problemy z komunikacją?

Romuald K
jak najbardziej ...

695
Spis chorób / Choroby dzieci
« dnia: Lipiec 24, 2014, 03:05:01 pm »
Romuald Kosznik
Wg Totalnej rozwiązania konfliktów i ich skutków u dzieci czyli tzw. chorób szukaj w rodzicach, a u osób które są już samodzielne - rozwiązania szukaj w analizie plan/cel czyli w dzieciństwie plus klan.

696
Spis chorób / Nerki
« dnia: Lipiec 24, 2014, 03:03:57 pm »
Pytanie o "zimne nerki"

Joanna C
Wiem, że zaburzenia w nerkach mówią o relacjach w związku. Np. mąż - żona, rodzic-dziecko, partner - partnerka itd. Wiem, że "zimnonerkowcy" to głównie kobiety (50% damskiej populacji) i wiem, że należy przykładac ręce na 5 min., żeby dogrzewac i wyrównac polaryzację (przy zmęczeniu i osłabieniu), i ze nerki nie lubią gorącego tylko ciepłe... To tyle wiem i proszę o więcej

Uli
ja bym problemy z nerkami rozpatrywała w kontekście ich funkcji - czyli, przekładając na życie, zdolności do odróżniania i filtrowania tego co korzystne od tego co niekorzystne. zaburzenia wskazywałyby na upośledzenie tej zdolności lub wycofanie jej z życia - "zimne nerki" kojarzą się z zahibernowaną/zastygłą postawą w tej kwestii. może unikanie filtrowania z obaw, lęków związanych z relacjami? nerki w TCM są siedliskiem lęków, nadnercza wydzielają adrenalinę pod wpływem stresu. biorą udział w tworzeniu czerwoych krwinek -> dawanie miłości. symbolicznie nerki to też równoważenie przeciwstawnych energii - kwasy-zasady, męskie-żeńskie, gorące-zimne itp. + powiązanie z ciśnieniem, układem kostnym..

Romuald Kosznik
Asiu, temat "zimnych nerek" często pojawia się u bioterapeutów i osób pracujących z energiami. Otóż nerki mają tzw. energię urodzeniową czyli "mówią" na ile wystarczy ci energii w tym życiu (mówiąc o tym bardzo skrótowo - na warsztatach pracy z energiami więcej o tym się mówi). Ale także są tzw. zimnonerkowcy - i panie i panowie - którzy mają po prostu za mało energii w nerkach czyli słabo pracującą trzecią czakrę. I wtedy trzeba przykładać rączki albo się więcej dopieszczać !!!

Uli
czyli te 2 podejścia do energetyki nerek, to odrębne sprawy, tak? w bioterapii ta energia jest jakąś określoną wartością, której nie mozna "doładować" w przeciwieństwie do pracy czakr?

Romuald Kosznik
No nie tak skrajnie! W każdym przypadku można doładować tylko zawsze jest jeden problem - czy odbiorca chce tej energii i czy ją przyjmie? Gdyby tak było to byśmy wszystkich uzdrawiali!!!

697
Uli

zgłębiam temat emocjonalnych przyczyn problemów w ciele i z wiedzy Totalnej Biologii wynika, że już samo uświadomienie sobie przyczyny (czyli np. jakiegoś nierozwiązanego konfliktu) jest wystarczajace do uzdrowienia. interesuję się tez troszkę zasadami działania podświadomości (dalej: pś) i tu mi się zapala czerwona lampka, bo całkiem możliwe, że zdemaskowany schemat pś oznaczy jako "nieskuteczny" i przestanie go używać, ale przyroda nie znosi próżni.. jesli świadomie nie zastąpimy go czymś dla nas korzystniejszym, to pś po cichu w to miejsce podstawi inny schemat, np. manifestując problem inną chorobą, bo konflikt nadal pozostaje nierozwiazany. np. choroba wynika z długotrwałej nienawiści do kogoś, chęci zemsty. chory w wyniku analizy uświadomi to sobie, ale to za mało, by tę 30 letnią nienawiść ot-tak puścił. choroba ustępuje. emocjonalnie nic się nie zmienia ("mam wybaczyć?! po moim trupie!"). przez kolejnych 5 lat po cichutku rozwija się inna choroba. pytanie: 1) czy dobrze rozumiem założenie TB? 2)czy praktycy tej metody prowadzą jakąś weryfikację w czasie, by mieć pewność, że pacjent za 2/5/10/20 lat jest nadal zdrowy?

Romuald Kosznik

Dobrze myślisz. Uzdrawiając jeden konflikt lub problem, pojawiają się następne - ale już wiesz jak sobie z nimi radzić. Życie to ciągłe pasmo doświadczeń i przeżyć. Ważne jest aby na to co się zdarza , reagować natychmiast! Im więcej będzie w naszym życiu bezwarunkowej miłości (bez uzależnień od drugiej osoby czy grupy) tym szybciej będziemy sobie dawać radę z życiem - przyczynami konfliktów i ich skutkami.

Uli

a drugie pytanie? bo ciekawi mnie na jakiej podstawie opiera sie twierdzenie, ze odkrycie przyczyny wystarcza do uzdrowienia.

Romuald Kosznik

praktyka i zrozumienie jak działa nasza podświadomość oraz tzw. "gadzi mózg". Oczywiście jeszcze za tym musi iść m.in. radykalne wybaczenie sprawcom (sobie też jeżeli jestem sprawcą swoich kłopotów), właściwa dieta, suplementacja i radykalna zmiana stylu życia.

Uli

to jeszcze jedno pytanie. są przyczyny leżące w zakresie obecnego życia, historii rodziny, ale rownież takie, które wnosimy z historią duszy z wcześniejszych jej wcieleń, lub planu na wcielenie. czy RH to jakoś uwzględnia w analizie?

Romuald Kosznik

oczywiście a szczególnie podjęte a nie rozliczone zobowiązania lub przysięgi w poprzednich wcieleniach. Także bierzemy pod uwagę niedokończone zadania (doświadczenia) czy uniknięte zdarzenia w poprzednich wcieleniach.

698
Spis chorób / Rwa kulszowa
« dnia: Lipiec 24, 2014, 02:52:27 pm »
Romuald K
Należy sobie odpowiedzieć na takie pytania:
"Chciałbym tam pójść, ale nie mogę!" / "Muszę tam pójść, ale nie chcę".
"On chce dziś, a ja nie chce!" / "Chcę tak bardzo dziś, lecz on nie chce!".
- bardzo często przyczyną jest konflikt seksualny.
"Muszę tam iść, ale nie mam ochoty". Ruch wymuszony.
"Czuję, że moja tożsamość jest podważana".

Przeanalizuj:
"Kim jest Jack?".
"Czy jest ktoś inny, kogo imię zaczyna się na literę "J"?

Otóż uczestnikami konfliktu mogą być osoby na literę J dlatego szukamy takiej osoby - jeżeli znajdziemy i jest ona w otoczeniu konfliktu, to jest ta osoba uwikłana w nasz konflikt.

699
Spis chorób / Astma
« dnia: Lipiec 24, 2014, 02:49:48 pm »
Romuald K
Przyczyną są najczęściej dwa konflikty:
"Chciałbym być gdzieś indziej, niż jestem"
i drugi " Chciałbym być jednocześnie w dwóch różnych miejscach".
Ale też warto przyjrzeć się wszystkim przypadkom zdrady czy związków pozamałżeńskich w historii rodziny (które faktycznie miały miejsce albo były przedmiotem poważnych rozważań).
Bardzo istotne jest to, co działo się w okresie Projektu/Celu.
Astma oskrzelowa
"chcę i nie chcę zawładnąć przestrzenią wokół siebie"
Astma i duszność krtaniowa
Gdy dominuje główny ludzki konflikt związany z terytorium, pojawia się astma oskrzelowa. Gdy dominuje strach - krtaniowa.
Astma krtaniowa
"Wolę własne powietrze od powietrza innych"
"Chcę tego, czego nie ma, a nie chcę tego, co jest"
Astma - ze zwiększonym wydzielaniem śluzu
Strach przed śmiercią z braku powietrza.

700
Spis chorób / Re: Gorączka
« dnia: Lipiec 24, 2014, 02:49:05 pm »
Romuald Kosznik
obiecana cz.3 o gorączce
„ Najlepszym sposobem leczenia jest unikanie tego, co prowadzi do utraty zdrowia”.
Przyglądając się teorii i praktyce Totalnej Biologii nietrudno zauważyć, jak wielką wagę i znaczenie przypisuje ona świadomemu, odpowiedzialnemu działaniu człowieka w zdrowiu i chorobie. Dzięki rozwijaniu zdolności świadomego działania stawia wobec człowieka to wszystko, co stoi u bram zdrowia, które są równocześnie bramami choroby. Wiedza o tym umożliwia wybór drogi, którą chce się iść.
Można świadomie podporządkować swoje postępowanie prawom natury i zachować zdrowie. Można też nie przestrzegając tych praw, szukać pomocy w osiągnięciach cywilizacyjnych i stopniowo zagłębiać się w chorobie. Taką decyzję samo wyniszczenia wolno podjąć tylko pod warunkiem nieobciążania jej skutkami dzieci, rodziców, przyjaciół i bliskich, i całego narodu. Inaczej jest ona równa przestępstwu przeciw życiu, które uznajemy za wartość najwyższą.
Zapobieganie, jako najprostsze i najbardziej skuteczne, jest wyzwaniem dla myślących i czujących, i śmiałych, którzy chcą żyć pełnią nowego, zdrowego życia.
Przywołując wspomnienia badajmy przeszłość, aby przez poznanie prawdy o życiu w teraźniejszości tworzyć dobrą przyszłość.
Jeden z wybitnych praktyków medycyny naturalnej naszych czasów, dr Bernard Jensen powiada: „Przyroda leczy, ale musi uzyskać ku temu sposobność”.
Należy sądzić, że dojrzał już czas, aby czyniąc wiele, nie zapominać o tym małym, stale pozostającym w naszym zasięgu – o naszym zdrowiu, za które jesteśmy odpowiedzialni zawsze i dzięki któremu możemy budować prawdziwie dobrą przyszłość pokoleń, które po nas obejmą Ziemię.

701
Spis chorób / Re: Gorączka
« dnia: Lipiec 24, 2014, 02:48:32 pm »
Romuald Kosznik
Gorączka cz.2
Największe znaczenie mają tęczówki obu oczu, które szybko, czule i dokładnie odzwierciedlają stan tkanek innych narządów i układów ciała.
Podobne zmiany polegające na oczyszczeniu, zwiększeniu jędrności i elastyczności tkanek obserwuje się na języku, powierzchni skóry małżowin usznych oraz powierzchni skóry rąk i skóry stóp.
Kiedy przeminie okres wzmożonego wydalania, umiejscowione objawy zapalenia stopniowo wygasają, temperatura ciała wraca do normy, a na pierwszy plan wysuwają się nowo nabyte zdolności: poprawa czynności tkanek, na których ogniskował swe siły cały przełom oraz większa wrażliwość narządów zmysłów, co łacznie warunkuje przyrost sił i lepsze samopoczucie.
Przełom uzdrawiający może trwać od kilku minut lub godzin do kilku dni.
Przez takie okresowe ogniskowanie sił całego organizmu w słabych miejscach możliwe jest stopniowe wyrównanie każdego zaburzenia równowagi i odwrócenie jego skutków.
Inaczej mówiąc, możliwe jest wyleczenie człowieka z każdej choroby, ale nie każdy człowiek może zostać wyleczony. To ostatnie zastrzeżenie odnosi się do złożoności zaburzenia, osoby chorej, oraz warunków czasu i miejsca.
Im dłużej trwa zaburzenie tym więcej objawów się zjawia, a ono samo coraz głębiej zakorzenia się w ciele i umyśle chorego. Stąd decyzja o podjęciu współpracy z lekarzem lub terapeutą, której celem jest przywrócenie zdrowia. Dla pewnych osób jest bardzo trudna i skuteczność współpracy staje się bardzo ograniczona.
Nie każdy człowiek wykazuje ten stopień dojrzałości, który umożliwiłby mu podjęcie postanowienia o zmianie swych nawyków i wytrwanie w tym postanowieniu.
Bywają takie sytuacje, dla których pełne odzyskanie zdrowia jest niemożliwe, mimo współpracy z lekarzem i skutkiem tego jest śmierć, ale czynione wysiłki stanowią wielki wkład w proces rozwoju świadomości, a to jest zawsze działaniem największej wagi.

702
Spis chorób / Re: Gorączka
« dnia: Lipiec 24, 2014, 02:45:45 pm »
Jeśli cała rodzina ma gorączkę ("choruje"), to znaczy, że wszyscy oni rozwiązali jakiś konflikt i są obecnie w fazie zdrowienia.

703
Spis chorób / Gorączka
« dnia: Lipiec 24, 2014, 02:44:41 pm »
Romuald Kosznik
Chciałbym poruszyć następny ciekawy temat o gorączce. Obecnie mam klientkę która wychodzi z raka płuc gorączką , która trwała prawie dwa tygodnie!!! Opiszę to później a teraz na wywołanie tematu trzy części materiału o gorączce (cały jest na mojej stronie www).
Teraz cz.1
Gorączka – pomaga czy szkodzi?
Wiedza medycyny naturalnej, która jest też praktyką(a nawet podstawą) Totalnej Biologii, rozpoznaje i świadomie wykorzystuje zjawisko tzw. samoleczenia, to jest zdolności do przywracania utraconej kiedyś czynności, a często także zaburzonej struktury tkanek, przez ukierunkowanie zgromadzonego nadmiaru sił życiowych do najsłabszego ogniwa organizmu.
Sięgające starożytności obserwacje związane z tym zjawiskiem zebrano w postaci prawa leczenia, które brzmi:
„ Każde leczenie rozpoczyna się w środku i dąży na zewnątrz, przebiega od głowy ku dołowi,
poczynając od narządów o największym dla życia znaczeniu i w odwrotnym porządku do tego,
jak pojawiły się objawy chorobowe”.
W przebiegu leczenia, które prowadzi do zdrowia, choroba ustępuje przez kolejne krótkotrwałe okresy pogorszenia samopoczucia o charakterze ostrych procesów zapalnych, zwanych przełomami uzdrawiającymi. Ostatecznym skutkiem tych wysiłków organizmu dążącego naturalnymi drogami do zdrowia jest oczyszczenie, wzmocnienie i zrównoważenie. - jak pisze Robert Zawiślak.
„Dajcie mi gorączkę, a wyleczę każdego” - słowa te przypisane Hipokratesowi wskazują na najważniejszy uogólniony objaw przełomu uzdrawiającego czyli gorączki (febry).
Jest ona wynikiem pobudzenia przemiany materii w ciele człowieka. Jednoczy ona we wspólnej pracy wszystkie układy i narządy. Jest warunkiem i wynikiem przyspieszenia przebiegu procesów życiowych w komórkach, a skutkiem tego przyspieszenia jest wzmożone wydalanie przez powierzchnie błon śluzowych i skórę trucizn pochodzących z przemian własnych lub kiedyś przyjętych do ciała i w nim odłożonych.
Do gorączki i wzmożonego wydalania stopniowo dołącza się uczucie osłabienia, jako wynik wykonywanej pracy i przejściowego obciążenia krwi wydalanymi truciznami.
Objawy umiejscowione noszą wszystkie cechy ostrego zapalenia dotyczą narządu, który w zgodzie z życiową koniecznością organizmu najpilniej wymagał naprawy (uzdrowienia).
I tak pojawia się w uszkodzonych kiedyś tkankach przekrwienie, które umożliwia zgromadzenie składników krwi i substancji biologicznie służących odnowie, a równocześnie przetworzeniu tkanki uszkodzonej, ponownemu zużytkowaniu powstających w tym procesie substancji prostszych, oraz usunięciu tego, co nie może być już przez organizm wykorzystane.
Trwająca nasilona czynność naprawcza wewnątrz struktury tkanek uniemożliwia zaistnienie czynności zewnętrznej charakterystycznej dla danej tkanki – to nazywa się upośledzeniem czynności.
Przekrwienie doprowadza do obrzęku tkanek, towarzyszy mu ocieplenie, jako wynik wzmożonych przemian komórkowych, czynności trawiących fermenty oraz ból, skupiający uwagę człowieka na miejscu objętym procesami naprawy i odnowy. Ból ten wynika z wzmożonego napięcia przekrwionych i obrzękłych tkanek, niedostatku tlenu i podrażnieniu zakończeń nerwowych.
Objawy odruchowe można zaobserwować lub wybadać w odległych od umiejscowienia procesu zapalnego okolicach ciała. Są to pozostającej najczęściej w nerwowej z nim więzi, tkanki, które swoim stopniem zwartości i wrażliwości na dotyk lub wyglądem, odpowiadają na stan innych okolic ciała.

704
Spis chorób / Alergie
« dnia: Lipiec 24, 2014, 02:43:20 pm »
Romuald Kosznik
Alergia w przeważającej większości dotyka tkanki ektodermy. W aktywnej fazie konfliktu powstają mikro owrzodzenia. Konflikt alergii to konflikt separacji. Alergen to nośnik, który powoduje powiązanie z tym co się wydarzyło. W ten sposób alergia jest połączona ze wspomnieniem sytuacji. W szczytowym momencie konfliktu mózg rejestruje zmysłami dostępne bodźce, skanuje środowisko, ludzi, substancje dostępne w powietrzu itp. Może na poziomie metaforycznym połączyć bardzo symboliczne rzeczy. Przykładowo znany jest przypadek kobiety, która miała alergię na sezam. Okazało się, że wiele lat wcześniej, gdy dowiedziała się, że ją mąż zdradził, to w momencie otrzymywania tej informacji przeżyła bardzo silny stres, który odebrała jako konflikt separacji, a w tym samym czasie w pokoju włączony był telewizor i aktualnie leciała ulica sezamkowa...

Alergie znikają, gdy znajdujesz właściwe powiązanie.

Alergia może w różny sposób objawiać się i będzie to połączone z bardziej szczegółowym sposobem doświadczenia konfliktu separacji. Nos - "coś mi tu źle pachnie". Oczy - co zobaczyłem. Tchawica i problemy z oddychaniem - lęk.

Próbujemy różnych rzeczy. Czasami jest tak, że dotknęliśmy wielu rzeczy i nie wiemy które właściwie spowodowało uzdrowienie. Najważniejsze że osoba zdrowieje.


Alergia u dzieci
Smutek to emocja wtórna - to co na zewnątrz pokazujemy. Odkryj właściwe odczucie, uczucie, myśli których doświadczyłeś w momencie stresu.
Dziecko bierze na siebie konflikt rodziców, aby odciążyć ich i spotęgować w ten sposób swoje szanse na przetrwanie. Biologia jest tak skonstruowana, że rodzice opiekują się dzieckiem, które przez wiele lat jest zależne od nich. Aktywny i nierozwiązany konflikt rodziców na poziomie psychologicznym jest zagrożeniem dla życia dziecka. Dla biologii najważniejsze jest przeżycie. Dziecko biorąc na siebie konflikt rodziców często daje sobie i im czas na rozwiązanie go - żyje.
Umysł dziecka może później stosować mechanizm - "skoro żyję to znaczy, że to rozwiązanie jest dobre". Przykład: Kobieta okłamała swojego chłopaka, że bierze tabletki antykoncepcyjne. Chciała dziecka, aby zatrzymać przy sobie mężczyznę. Miała z tego powodu konflikt. Dziecko rodzi się z programem - "istnieję dzięki kłamstwu" i nie wiedzieć czemu może być bardzo skłonne kłamać od najmłodszych lat.
Psychologiczne konflikty rodziców z okresu ciąży stają się biologicznym konfliktem dziecka po narodzeniu. Często choroba ujawnia się w tym samym roku życia dziecka, w którym miesiącu ciąży była matka, gdy przeżyła stres i konflikt.

Dlatego też szukając przyczyn alergii u dziecka należy szukać ich u rodziców, a zwłaszcza u matki.

705
Dodatkowa wiedza / PROJEKT/CEL - PROGRAM/CEL
« dnia: Lipiec 24, 2014, 02:41:01 pm »
Romuald Kosznik

Wiemy, że Projekt//Cel jest fazą, która obejmuje okres od 18 miesięcy przed narodzinami do końca pierwszych 12 miesięcy życia dziecka, co razem daje 30 miesięcy.
W tym czasie dziecko zapamiętuje wszystko, co dzieje się w rodzinie: nastroje, projekty, konflikty, urazy itp. Wszystkie te emocje będzie następnie wyrażało podczas całego swojego życia. Wszystkie odczucia rodziców oraz ich myśli są zapisywane przez umysł dziecka.
Od początku Projektu//Celu, dziecko traktuje jako swoją własną rzecz, która przytrafiła się rodzicom, każdy ich stres

Strony: 1 ... 45 46 [47] 48