Aktualności:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Piotr Kmieć

Strony: [1] 2 3 ... 48
1
Spis chorób / Śledziona
« dnia: Maj 11, 2018, 02:03:29 pm »
Piotr Kmieć
Śledziona produkuje krew, więc będziemy tu rozważać wszystkie konflikty związane z rodziną i więzami rodzinnymi.
Dodatkowo należy zbadać konflikt uczucia "czy mam energię do życia?"

2
Spis chorób / Odp: Borelioza
« dnia: Maj 11, 2018, 02:01:02 pm »
Beata S
boreliozie poszukaj, co się wydarzyło przed zachorowaniem, jakie zaszło zdarzenie silnie emocjonujące o zabarwieniu znaczeniowym: chcę być potrzebny + czuję się oddzielony od mojego klanu rodzinnego.
konflikty typu: "gdziekolwiek jestem, jestem oddzielony od klanu", "gdzie indziej byłoby mi lepiej"; historie migracji w drzewie genealogicznym; odczucie: chcę być potrzebny + czuję się oddzielony od mojego klanu.

3
Spis chorób / Nadopiekuńczość
« dnia: Maj 08, 2018, 03:39:16 pm »
Bóg jahve kazał zabijać Żydom swoje dzieci, co znajduje odwzorowanie w Starym Testamencie. Jahve zabił też swojego syna, Jezusa Chrystusa. Również ziemscy rodzice często, na bardzo głębokim i wypieranym, podświadomym poziomie, pragną „zabić” swoje dzieci. Ponieważ podświadomie obwiniają je o straconą młodość i jej uroki. U matek przejawia się to w postaci patologicznej nadopiekuńczości. Dziecko takie nie będzie potrafiło sobie poradzić w życiu i „umrze”. U ojców przejawia się to albo wychowawczą agresją (tzw czarna pedagogika), albo emocjonalnym wycofaniem, nieobecnością.
źródło

4
To program nadnerczy. Podstawowy konflikt - zgubiłem kierunek, nie wiem w którą stronę isc, czuję się oddzielony od mojego stada/rodziny/przyjaciół. Każdy mój ruch sprawia, że gubię się/oddzielam jeszcze bardziej, więc wolę pozostać w miejscu.

5
Zadaj pytanie / Odp: Infekcja bakteryjna/grzybica cewki moczowej
« dnia: Marzec 15, 2018, 09:39:09 pm »
Naprawcza konfliktu naruszenia GRANIC terytorium.

6
Zadaj pytanie / Odp: Trądzik na plecach
« dnia: Marzec 15, 2018, 09:38:49 pm »
Trądzik na plecach to faza naprawcza ataku na plecy. Zastanów się kto w środowisku knuje za plecami albo czujesz zagrożenie od niego. Dosłownie - obawa przed atakiem na plecy, od tyłu

7
Spis chorób / Skaleczenia
« dnia: Marzec 15, 2018, 09:26:45 pm »
Piotr Kmieć
Dotyczy naskórka i skóry właściwej. Chodzi o naruszenie mojej integralności.
Szukamy wydarzeń i osób, które nas ranią, które przekraczają naszą przestrzeń, ale nie chodzi o naruszenie granic, ale wręcz atak. Poszukaj osoby, która Cię nadużywa, rani słownie lub emocjonalnie. Skaleczenie symbolizuje Twoją "lukę" w systemie zabezpieczeń przed światem zewnętrznym.
Tutaj można od raz poszukać przyczyn, czyli wzorców, postaw i emocji, które powodują, że inni mają do nas dostęp np. poczucie winy, że nie jestem taki, jak powinienem i przez to pozwalam innym się obrażać / czuję się niedowartościowany, więc daję innym sobą pomiatać itp.

8
Spis chorób / Odciski, stwardnienie skóry
« dnia: Marzec 15, 2018, 09:22:57 pm »
Piotr Kmieć
Skóra dotyczy kontaktu, bliskości i reaguje a konflikty rozłąki.
Zrogowacenie naskórka oznacza chęć oddzielenia się od kogoś lub czegoś, a raczej jest to próba znieczulenia się na pewne bodźce.
Podstawowe pytanie - z kim/czym kontakt chcesz uciąć? Jaki kontakt jest dla Ciebie uciążliwy i chciałbyś się na niego znieczulić? Jaki kontakt musisz znosić, a nie chcesz?
Dodatkowo bierzemy pod uwagę czy dotyczy to rąk czy nóg i patrzymy na konkretną symbolikę.

9
Spis chorób / Salmonella
« dnia: Marzec 15, 2018, 09:19:26 pm »
Magda M
chodzi o intruzów w zyciu tej osoby. Czyli, ze moze sie czuje osaczona, osoby niekoniecznie przyjazne ja otaczaja...

10
Spis chorób / Odp: Zatoki/Zapalenie zatok
« dnia: Styczeń 31, 2018, 07:18:46 pm »
·        Faza aktywna – poszerza się żeby zwiększyć przelot powietrza, lepiej wyłapać zapach
·        Zatkany nos – byki w boksie, byk jest panem w oborze, ale jeśli obok jest drugi byk, to jest to konkurencja. Po zapachu rozpoznaje drugiego byka, przyjmuje węchem informację na temat rywala
·        My też przy pomocy feromonów przyjmujemy informacje na temat drugiego osobnika
·        Kto jest intruzem na terytorium? – zatykam nos żeby nie czuć smrodu

11
Spis chorób / Woda w uszach / wysiękowe zapalenie ucha
« dnia: Styczeń 30, 2018, 11:55:46 am »
Piotr Kmieć
-Kiedy to słyszę, to cierpię, czuję ból...
-Chcę stłumić te dźwięki... np. krzyk, kłótnie
-Chciałbym wrócić do łona mamy i uspokoić się przy dźwięku wody / w brzuchu mamy było lepiej, bezpieczniej

12
Spis chorób / Obfite miesiączki / obfite krwawienia
« dnia: Grudzień 18, 2017, 07:25:15 pm »
Piotr Kmieć
- symbolicznie są jak płacz, że nie mogę urodzić
- "nie można liczyć na mężczyzn, na ich wsparcie"
- też wspomnienia samotnych matek, nieodpowiednich partnerów
- poczucie bycia wyssaną przez faceta
- strach przed byciem w ciąży lub niechęć do bycia w ciąży

13
Spis chorób / Odp: Depresja
« dnia: Listopad 27, 2017, 06:45:22 pm »
Ewa Eva
Ktoś/Coś/ Przeciwnik jest zbyt silny, dlatego nie podjmuję walki. Program nie działać. Niskie poczucie własnej wartości+ poczucie winy + konflikt terytorialny. Pat hormonalny. Czy realizujesz swoje potrzeby? Czy spełniłeś potrzeby swoich rodziców? Z jakiego powodu ciągle patrzysz w przeszłość? Gdzie jest moje miejsce? czy ktoś je zajął? Gdzie kulisz ogon, i zamykasz usta w życiu? Przy kim w jakich sytuacja nie mogę normalnie działać? Perfekcjonizm ale odwrócony jestem gorszy niż bym chciał być, muszę być jakiś mieć określony wynik byś mnie kochał - jeśli oczekuje się od kogoś by był doskonały to tak jak byśmy oczekiwali żeby tej osoby nie było. wtedy jest komunikat od rodzica: musisz być inny taki jaki jesteś nie masz dla mnie wystarczającej wartości.
Sprawdzić w klanie rodzinnym, czy ktos miał zawał serca - o co ta osoba walczyła w życiu że w wyniku tej walki zmarła, oczywiście zawał serca to rozwiązanie konfliku, lecz, masa stresu została przekroczona. Jeśli ktoś miał zawał, to następne pokolenie może reagować odwrotnością czyli depresją. Lecz ważniejsze jest tu i teraz. A w przypadku dzieci, korzystnie jest jeśli rodzic również zacznie od siebie. Jak się znajdzie o co się walczy w życiu, to pytanie jaki jest powód? i na tym powodzie pracować. Rozłożyc sobie na czynniki pierwsze osobowość walczaka - o co się walczy, osobowość depresanta, przyjrzeć się im, poszukać równowagi, na konfliktach wew.popracować.

14
Zadaj pytanie / Odp: Wodniak jajowodów
« dnia: Listopad 14, 2017, 03:14:34 pm »
konflikt straty, utraty kogoś bliskiego lub też chęć ochrony swojej kobiecości, poczucie bycia atakowaną. warto przyjrzeć się konfliktom związanym z byciem kobietą i sprawami kobiecymi zwłaszcza w okresie, kiedy się problem pojawił

15
Zadaj pytanie / Odp: problemy techniczne
« dnia: Listopad 14, 2017, 03:13:38 pm »
napisz mi w prywatnej wiadomości imię i nazwisko albo link do profilu najlepiej

Strony: [1] 2 3 ... 48