Aktualności:

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Piotr Kmieć

Strony: [1] 2 3 ... 47
1
To program nadnerczy. Podstawowy konflikt - zgubiłem kierunek, nie wiem w którą stronę isc, czuję się oddzielony od mojego stada/rodziny/przyjaciół. Każdy mój ruch sprawia, że gubię się/oddzielam jeszcze bardziej, więc wolę pozostać w miejscu.

2
Zadaj pytanie / Odp: Infekcja bakteryjna/grzybica cewki moczowej
« dnia: Marzec 15, 2018, 09:39:09 pm »
Naprawcza konfliktu naruszenia GRANIC terytorium.

3
Zadaj pytanie / Odp: Trądzik na plecach
« dnia: Marzec 15, 2018, 09:38:49 pm »
Trądzik na plecach to faza naprawcza ataku na plecy. Zastanów się kto w środowisku knuje za plecami albo czujesz zagrożenie od niego. Dosłownie - obawa przed atakiem na plecy, od tyłu

4
Spis chorób / Skaleczenia
« dnia: Marzec 15, 2018, 09:26:45 pm »
Piotr Kmieć
Dotyczy naskórka i skóry właściwej. Chodzi o naruszenie mojej integralności.
Szukamy wydarzeń i osób, które nas ranią, które przekraczają naszą przestrzeń, ale nie chodzi o naruszenie granic, ale wręcz atak. Poszukaj osoby, która Cię nadużywa, rani słownie lub emocjonalnie. Skaleczenie symbolizuje Twoją "lukę" w systemie zabezpieczeń przed światem zewnętrznym.
Tutaj można od raz poszukać przyczyn, czyli wzorców, postaw i emocji, które powodują, że inni mają do nas dostęp np. poczucie winy, że nie jestem taki, jak powinienem i przez to pozwalam innym się obrażać / czuję się niedowartościowany, więc daję innym sobą pomiatać itp.

5
Spis chorób / Odciski, stwardnienie skóry
« dnia: Marzec 15, 2018, 09:22:57 pm »
Piotr Kmieć
Skóra dotyczy kontaktu, bliskości i reaguje a konflikty rozłąki.
Zrogowacenie naskórka oznacza chęć oddzielenia się od kogoś lub czegoś, a raczej jest to próba znieczulenia się na pewne bodźce.
Podstawowe pytanie - z kim/czym kontakt chcesz uciąć? Jaki kontakt jest dla Ciebie uciążliwy i chciałbyś się na niego znieczulić? Jaki kontakt musisz znosić, a nie chcesz?
Dodatkowo bierzemy pod uwagę czy dotyczy to rąk czy nóg i patrzymy na konkretną symbolikę.

6
Spis chorób / Salmonella
« dnia: Marzec 15, 2018, 09:19:26 pm »
Magda M
chodzi o intruzów w zyciu tej osoby. Czyli, ze moze sie czuje osaczona, osoby niekoniecznie przyjazne ja otaczaja...

7
Spis chorób / Odp: Zatoki/Zapalenie zatok
« dnia: Styczeń 31, 2018, 07:18:46 pm »
·        Faza aktywna – poszerza się żeby zwiększyć przelot powietrza, lepiej wyłapać zapach
·        Zatkany nos – byki w boksie, byk jest panem w oborze, ale jeśli obok jest drugi byk, to jest to konkurencja. Po zapachu rozpoznaje drugiego byka, przyjmuje węchem informację na temat rywala
·        My też przy pomocy feromonów przyjmujemy informacje na temat drugiego osobnika
·        Kto jest intruzem na terytorium? – zatykam nos żeby nie czuć smrodu

8
Spis chorób / Woda w uszach / wysiękowe zapalenie ucha
« dnia: Styczeń 30, 2018, 11:55:46 am »
Piotr Kmieć
-Kiedy to słyszę, to cierpię, czuję ból...
-Chcę stłumić te dźwięki... np. krzyk, kłótnie
-Chciałbym wrócić do łona mamy i uspokoić się przy dźwięku wody / w brzuchu mamy było lepiej, bezpieczniej

9
Spis chorób / Obfite miesiączki / obfite krwawienia
« dnia: Grudzień 18, 2017, 07:25:15 pm »
Piotr Kmieć
- symbolicznie są jak płacz, że nie mogę urodzić
- "nie można liczyć na mężczyzn, na ich wsparcie"
- też wspomnienia samotnych matek, nieodpowiednich partnerów
- poczucie bycia wyssaną przez faceta
- strach przed byciem w ciąży lub niechęć do bycia w ciąży

10
Spis chorób / Odp: Depresja
« dnia: Listopad 27, 2017, 06:45:22 pm »
Ewa Eva
Ktoś/Coś/ Przeciwnik jest zbyt silny, dlatego nie podjmuję walki. Program nie działać. Niskie poczucie własnej wartości+ poczucie winy + konflikt terytorialny. Pat hormonalny. Czy realizujesz swoje potrzeby? Czy spełniłeś potrzeby swoich rodziców? Z jakiego powodu ciągle patrzysz w przeszłość? Gdzie jest moje miejsce? czy ktoś je zajął? Gdzie kulisz ogon, i zamykasz usta w życiu? Przy kim w jakich sytuacja nie mogę normalnie działać? Perfekcjonizm ale odwrócony jestem gorszy niż bym chciał być, muszę być jakiś mieć określony wynik byś mnie kochał - jeśli oczekuje się od kogoś by był doskonały to tak jak byśmy oczekiwali żeby tej osoby nie było. wtedy jest komunikat od rodzica: musisz być inny taki jaki jesteś nie masz dla mnie wystarczającej wartości.
Sprawdzić w klanie rodzinnym, czy ktos miał zawał serca - o co ta osoba walczyła w życiu że w wyniku tej walki zmarła, oczywiście zawał serca to rozwiązanie konfliku, lecz, masa stresu została przekroczona. Jeśli ktoś miał zawał, to następne pokolenie może reagować odwrotnością czyli depresją. Lecz ważniejsze jest tu i teraz. A w przypadku dzieci, korzystnie jest jeśli rodzic również zacznie od siebie. Jak się znajdzie o co się walczy w życiu, to pytanie jaki jest powód? i na tym powodzie pracować. Rozłożyc sobie na czynniki pierwsze osobowość walczaka - o co się walczy, osobowość depresanta, przyjrzeć się im, poszukać równowagi, na konfliktach wew.popracować.

11
Zadaj pytanie / Odp: Wodniak jajowodów
« dnia: Listopad 14, 2017, 03:14:34 pm »
konflikt straty, utraty kogoś bliskiego lub też chęć ochrony swojej kobiecości, poczucie bycia atakowaną. warto przyjrzeć się konfliktom związanym z byciem kobietą i sprawami kobiecymi zwłaszcza w okresie, kiedy się problem pojawił

12
Zadaj pytanie / Odp: problemy techniczne
« dnia: Listopad 14, 2017, 03:13:38 pm »
napisz mi w prywatnej wiadomości imię i nazwisko albo link do profilu najlepiej

13
Dodatkowa wiedza / Powiązanie części ciała z konfliktami rodowymi
« dnia: Listopad 13, 2017, 11:39:05 pm »
https://wiedzadrzewiej.weebly.com/wie347ci/odzwierciedlenie-rodu-w-ciele-czlowieka


Jeśli patrzeć na Bioenergetyczne wzajemne powiązanie człowieka ze swoim Rodem, to dolna część ciała – nogi związane są energo-informacyjnie z naszymi Przodkami. Na prawej nodze – Męskie poKolenia [poKolana], na lewej nodze – Żeńskie poKolenia. Kolana odzwierciedlają więź z naszymi Rodzicami: z Mamą i Tatą, Kostki – dziadków i babcie, Stopy – prababcie i pra[/size]dziadkowie. Na podeszwie natomiast są odzwierciedlone BioEnergoKanały wszystkich pokoleń.

Ręce związane są energo-informacyjnie z naszymi potomkami. Prawa ręka – po męskiej linii, lewa ręka – po żeńskiej linii. Łokcie – synowie i córki, nadgarstek – wnuki i wnuczki, palce – prawnuki i PraPraWnuki. Auralne świecenie na koniuszkach palców – to wasze późniejsze wcielenia, rodzenia.

Uważa się, że my tu i teraz swoimi działaniami wpływamy na trzy poprzednie pokolenia przed nami i na siedem następnych. Przy czym po dawnym tradycjom Indii, Słowian i Chin na siódme pokolenie przychodzimy my sami, tj. my wpływamy na samego siebie w następnym narodzenie, zadajemy program następnego swojego przyjścia na Ziemię jeszcze przy tym życiu.

Tak, na przykład, jeśli bolą kolana, to to mówi o naruszeniu związku z rodzicami, jeśli bolą kostki - z dziadkami. Jeśli jest niedobrze odnosić się do dzieci, to u rodziców mogą boleć łokcie. Często u palących i "pijących" mogą puchnąć stawy, ręce - to mówi o negatywnym wpływie na następne pokolenia.

Dlatego ważnym jest zwracać uwagę na cały swój organizm, uwzględniać to w swoim życiu i w ćwiczeniach, które wy wykonujecie."
[/color]

14
Spis chorób / Odp: Długi i problemy finansowe
« dnia: Październik 11, 2017, 11:49:11 pm »
"Pieniądze szczęścia nie dają..."
 Dzisiaj usłyszałem takie zdanie. I aż mi w głowie zabrzęczało. Bo co w tym zdaniu jest niewypowiedziane? Co jest nie dokończone, co brzmi w nim niczym letniej nocy, przy otwartym oknie w upale bzyczenie komara przy uchu. Co tam jest schowane? Co jeszcze płynie wraz z tym przekazem?
 Pieniądze dają nieszczęście. To dało się usłyszeć w tej wypowiedzi. Jakiś żal, smutek, jakiś zawód. Może ktoś stracił pieniądze, a może przyszły do niego w nieodpowiednim czasie, bo na duże pieniądze trzeba być gotowym. Duży sukces obciąża tak samo jak permanentny brak sukcesu. Duży sukces finansowy, to też stres. Pieniądze, duże pieniądze trzeba umieć przyjąć. Może ktoś nie umiał przyjąć. Może kogoś to przygniotło? Może, nie umiał wytrzymać w obfitości, bo za granicami kraju została rodzina w biedzie?
 Spięcie w miednicy. Taki zatrzymany ruch do przodu. Jakby wstrzymany poród. Jakby utknięcie w kanale rodnym, i chęć wyjścia do mamy, i przytulenia się do jej cyca. Cyca pełnego ciepłego mleka, cyca dającego ukojenie, i STOP. Nie można... nie wolno. Zawód, i ból, że tak blisko, i nie można się wtulić.
 Zaciśnięte szczęki. Złość, gniew. Długotrwały, długotrwała. Może jakiś potężny stres, bo ktoś na wojnie, albo w obozie... za długo, w ciężkich warunkach, w bólu, strachu, bez kromki chleba. To zdanie nie wypowiadają Ci, którzy mają pieniądze, i umieją się nimi cieszyć.
 Pieniądze to forma energii, umiejętność otwarcia się, na pieniądze, to umiejętność otwarcia się na pewną formę energii, na wymianę, z otoczeniem, z innymi ludźmi. To zgoda na to, że faktycznie mam coś, co mogę dać, i jest ktoś kto chce wziąć. To treść, zasób, kompetencja - jestem w czymś dobry, znam się na tym, dobrze to robię - nie takie z głowy, ale takie od tyłka po serce.
 Ci, którzy mówią to zdanie, pozostają w braku. Brak... czarna dziura, lej po bombie, wykarczowane pole, stęchłe jezioro.
 Ci, którzy to mówią... czego nie chcą przyjąć od matki, czego nie chcą przyjąć od ojca. Bo energia matki, i energia ojca jest pierwotna, w stosunku do pieniędzy. Energia męska, i żeńska jest pierwotna, w stosunku do pieniędzy. To ludzie stworzyli pieniądze, a nie pieniądze stworzyły ludzi.
 "Pieniądze szczęścia nie dają..." kto wierzył, że dzięki pieniądzom kupi miłość? Kto, został zostawiony, jako mężczyzna, bo nie było go stać, aby sprostać oczekiwaniom kobiety? Gdzie był ktoś, kto był zakochany, w kimś z "wyższej" kasty? Gdzie jakaś miłość nie mogła dojść do skutku?
 Kto z rodziny wyjechał za pieniędzmi... być może do innego kraju, być może zagranicę, i stracił kontakt z rodziną? Na kogo czekała rodzina? Na kogo czekała jakaś kobieta, która została sama?
 Kto został okradziony, i być może zabity, po otrzymaniu dużych pieniędzy? Gdzie pojawiło się nieszczęście?
 Kto być może umarł, pomimo, że zapłacono dużo za jego leczenie? Gdzie pojawiła się śmierć, została utracona więź, i pieniądze nie pomogły?
 Gdzie ktoś stracił duże pieniądze przez zmianę kursu, albo inflację. Jak mógł wytłumaczyć sobie tą stratę? Jak mógł ją przyjąć do siebie?
 Gdzie pojawiła się zdrada, bo kobieta wybrała mężczyznę, który między innymi też więcej zarabiał? Który mężczyzna wypowiada w Twojej rodzinie to zdanie? Zamknij oczy, popatrz na niego. Nic nie rób. A być może to kobieta? Nic nie rób, tylko patrz, i oddychaj. Poczuj w ciele ten ból... Popatrz na niego, na nią. Niech wybrzmi w Tobie ich ból, strach, ich brak. Pokłoń się przed nimi, przed nimi bo może było ich więcej.
 Na waszą pamiątkę, czuję to nieszczęście. A teraz z szacunku do Waszej wielkości zrobię trochę inaczej. Jak mi się uda... to możecie na to patrzeć razem ze mną. Ja z Was, Wy we mnie.
 Mirek Piotr Czarko Wasiutycz
 www.ustawieniasystemowe.blogspot.com

15
 Lewa strona ciała – żeńska – ma związek z energią YIN, energią księżycową, oziębianiem, intuicją, zachowaniem energii, zasadowością, emocjami, biernością i prawą półkulą mózgu. Zaburzenia po tej stronie symbolizują między innymi problem z energią żeńską, wrażliwością, przyjmowaniem, kobiecością czy matką, widzeniem przestrzennym i pragmatyzmem.
 Prawa strona ciała – męska – ma związek z energią YANG, energią słoneczną, ogrzewaniem, kwasowością, wyładowaniem energii, racjonalizmem, logiką, aktywnością i lewą półkulą mózgu. Mówi o problemach z energią męską, z finansami, prawym postępowaniem.
 • Barki – ponoszenie odpowiedzialności, dźwiganie za innych.
 • Biodro – postęp, rozwój; kroczenie w prawdzie
 • Dziąsła – pewność i zaufanie do siebie;
 • Dłonie – dawanie, branie, praca, sięganie, przytulanie:
 • Głowa – jestem, oskarżanie, kierowanie się umysłem;
 • Genitalia – seksualność; problemy z kochaniem sercem.
 • Jelito cienkie – przetwarzanie, analiza, krytyka;
 • Jelito grube – nieświadome treści, gromadzenie, skąpstwo;
 • Kolana – pokora, ego, uginanie się, sztywność, nieustępliwość;
 • Klatka piersiowa – rodzina, oskarżanie kogoś i siebie, opieka innymi;
 • Kości – wypełnianie norm, sztywność;
 • Krew – siła życiowa, żywotność; radość.
 • Kręgosłup – duchowa siła, elastyczność, związek z miłością jako podstawą;
 • Mięśnie – ruchliwość, elastyczność, aktywność;
 • Nadgarstek – lewy: otrzymywanie, prawy: dawanie, sztywność, lęk;
 • Nerki – partnerstwo, konflikt uczuć, uczciwość, szczerość;
 • Nogi – pójście do przodu, kroczenie przez życie, przeszłość, wcielenia, rody.
 • Nos – władza, duma, seksualność, wiara w siebie, wścibskość.
 • Oczy – poznanie, lęki, widzenie spraw, pojmowanie świata.
 • Oskrzela – nadopiekuńczość lub brak opieki, rodzina;
 • Palce – nacisk, władza, seksualność, związki, komunikacja;
 • Paznokcie – agresja, zaufaj iż nie jesteś sam;
 • Penis – władza, duma, seksualność;
 • Pęcherz – pozbycie się ciśnienia, uwalnianie zbędnych napięć;
 • Pęcherzyk żółciowy – agresja, skamieniałe, nierozwiązane sprawy;
 • Plecy – prostolinijność, szczerość, oparcie; przeszłość.
 • Płuca – kontakt, komunikowanie, rodzina, wolność.
 • Pochwa – oddanie, otwartość, gotowość, macierzyństwo.
 • Pośladki – siła; siedzenie, przeszłość, zastój.
 • Ręce – przytulanie, branie, dawanie, działania.
 • Serce – zdolność do miłości, uczuciowość, przyjęcie życia.
 • Skóra – ograniczenie, izolacja, normy, kontakt, bliskość;
 • Stawy – ruchliwość, elastyczność, to połączenie części.
 • Stopy – stałość, zakorzenienie, rodzice, kroczenie, wcielenia.
 • Szyja – elastyczność, umiejętność widzenia aspektów.
 • Twarz – stań z bliska twarzą w twarz z problemem, prawda, uczciwość.
 • Trzustka – nieradzenie sobie z uczuciami, umysł kieruje życiem;
 • Usta – zdolność przyjmowania; wyrażania, kreacji.
 • Uszy – posłuszeństwo, bunt wobec słuchania.
 • Uda – wewnętrzne dziecko, lęki z dzieciństwa.
 • Wargi – górna energia: pragnienia, dolna: środowisko, złość.
 • Wątroba – wartościowanie, gromadzenie, umiar, obwinianie.
 • Włosy – wolność, władza, siła.
 • Zęby – agresja, witalność, motywacja do życia.

 UWAGA: Symptomy – chorobę, dostajemy wtedy, kiedy mamy swój problem nieuświadomiony.
 Zawsze warto też zadać sobie pytanie, co uniemożliwia mi moja dolegliwość?
 Opracował: Grzegorz Kaźmierczak

Strony: [1] 2 3 ... 47